Невіруючі — причина страждань Умми

Хадіс
Друкарня

Разом з благородним хадісом

Ми вітаємо вас, наші дорогі брати, на черговій нашій зустрічі в програмі «Разом з благородним хадісом». Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

Від Абу Муси (р.а.) передається, що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

فُكُّوا الْعَانِيَ - يَعْنِي الْأَسِيرَ - وَأَطْعِمُوا الْجَائِعَ وَعُودُوا الْمَرِيضَ

«Звільняйте того, хто відчуває труднощі (маючи на увазі того, хто перебуває у полоні), корміть голодного і відвідуйте хворого» (Бухарі).

В тлумаченні даного хадісу вчені Ісламу згадали три веління Посланця Аллаха ﷺ, які обов’язкові для мусульман у відношенні один до одного: накормити голодного, відвідати хворого і звільнити того, хто перебуває у полоні. Розглянемо останній із них. Мусульманин повинен усіма дозволеними по Шаріату шляхами старатись звільнити свого брата із полону. Правитель мусульман не повинен ігнорувати це питання, навпаки, він повинен докладати усіх зусиль для звільнення полоненого. Халіф аль-Мутасім відгукнувся на волання полоненої мусульманки із Аморія, він зібрав величезну армію і скерувався у місто, він не тільки звільнив полонену мусульманку, він спалив Аморій і взяв в полон багато римлян. У часи Посланця Аллаха ﷺ євреї племені Кайнука прив’язали плаття мусульманки, і коли вона встала, то обнажився її аурат на ринку. Посланець Аллаха ﷺ відповів без зволікань, він об’явив йому війну і виселив з околиць Медини. Аль-Хаджадж, коли почув про полонену мусульманку в Індії, відправив військо на чолі з Мухаммадом ібн Касімом, який захопив місто, вбив їх царя і звільнив мусульманку. В історії Ісламської Умми є багата кількість подібних розповідей, і ми навели тільки деякі із них.

Сьогодні у в’язницях Європи, Америки, Росії і Китаю перебувають сотні тисяч мусульман — таким є ставлення наших ворогів. Проте що ми скажемо про несправедливість наших правителів та їх в’язницях? Сьогоднішній стан Умми примушує очі наповнюватись сльозами і розриває серце від побаченого і почутого. В’язниці наших правителів наповнені щирими синами Умми за їх стійкість і слова: «Немає бога, окрім Аллаха, і Мухаммад — Посланець Аллаха». Ми бачили, як земля Шаму перетворилась в одну в’язницю страждань, і знаємо, що наших братів катують там до смерті тільки за те, що вони говорять: «Наш господь — Аллах». Чому Умма опинилась в такому гіркому стані? Очевидно, що наші правителі та їх західні хазяї за допомогою зброї і пролиття крові довели Умму до цього стану. Так, ми знаємо положення у в’язницях, проте насправді усе може бути набагато гірше. Невіруючі після того, як переконались в нашій слабкості, відсутності сили і Халіфату, без пощади і страху покарання накинулись на Умму. Хто, якщо не халіф, звільнить полонених мусульман і позбавить їх від страждань?

О, Аллах! Прискор час Праведного Халіфату, правління в якому буде здійснюватись за методом пророцтва. Цей Халіфат об’єднає усіх мусульман і позбавить Умму від страждань. О, Аллах, осяй землю Своєю милістю! Амінь!

До наступних зустрічей, дорогі брати, на нашій передачі «Разом з благородним хадісом». Нехай збереже вас Аллах. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

 

Абу Марьям
27.05.2022

 

Головне меню