Туреччина повернулась спиною до своєї великої історії часів Османського Халіфату

Новини та коментарі
Друкарня

بسم الله الرحمن الرحيم

З іменем Аллаха – Милостивого та Милосердного

Новина: 29 травня Туреччина відзначила 563-річчя завоювання Стамбулу Османською державою у 1453 році розкішною церемонією за участю президента Реджепа Таїпа Ердогана, прем’єр-міністра Біналі Йилдирима та мільйону глядачів на площі Єнікапи. Тисячі людей розмахували турецькими прапорами та з радістю слухали османську військову музику , яка лунала на честь завоювання Константинополя султаном Мехметом за прізвиськом Фатіх («Завойовник»).

Ердоган заявив, що сирійський режим, «ІГІЛ» та партія «Демократичний союз» (PYD) підтримують «Робочу партію Курдистану» (РПК), назвавши їх трикутником, де усі надають підтримку один одному . Ердоган заявив: «На жаль, країни, які ми вважаємо своїми союзниками, не помічають цієї гри, а іноді навіть підіграють їм», – додавши, – «Ті, хто використовує «ІГІЛ» в своїх цілях – залили Сирію кров’ю. Подобним же чином ними використовується у своїх інтересах PYD з метою осадити наш південний кордон, відрізавши тим самим стосунки Туреччини з Близьким Сходом та Північною Африкою».

Коментар: Ця подія у котрий раз розпалює почуття гордощів та надії серед тих мусульман, які вважають Туреччину та її уряд державою, яка підтримує Умму та прихильна історії Ісламу та його цінностей. Але це абсолютно не так.

Лише на цьому тижні міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу виступив з пропозицією про те, щоб США та Туреччина працювали разом по ліквідації «Ісламської держави», стверджуючи при цьому, що вони з легкістю зможуть просунутися у напрямку Эр-Раккі та взяти під контроль сирійсько-турецький кордон. Туреччина готова надати додаткову допомогу західним союзникам, хоча вона з критикою ставиться до співпраці між США та сирійським крилом РПК – партією «Демократичний союз» (PYD). Туреччина закликає Захід визнати цю партію терористичною. Тим не менш, Туреччина готова піти на певні заходи з метою забезпечення своїх національних інтересів після нещодавніх терактів «ІГ» у країні.
Туреччина знаходиться в не дуже доброму стані, тому що перебуває у жорсткому конфлікті з РПК . Багаторічні стосунки та співпраця з Заходом стали основними причинами цієї складної ситуації. Підтримка США та бажання вступити у ЄС викорінили ісламські почуття із політики держави.

Тим не менш, ми вважаємо, що західні ЗМІ та політики усе іще не задоволені роботою турецького уряду, і тому вони продовжують зосереджуватись на розпаленні ісламських настроїв та висвітленні РПК як терористичної партії, щоб продемонструвати позиції Туреччини. За останні роки ЗМІ перетнули усі кордони у висвітленні Туреччини у якості ісламської держави, що наштовхнуло турецький уряд довести, що він дійсно є ісламською ліберальною моделлю, а не (насправді) державою, що відхилилась від Ісламу. З цієї причини багато хто з мусульман обрали для себе «Партію справедливості та розвитку » (ПСР) Ердогана, пояснюючи це тим, що ПСР працює над змінами та становить загрозу для Заходу, а тому потребує підтримки. Але ми повинні визнати, що Туреччина діє у своїх особистих інтересах, а не в інтересах Ісламу.

Оскільки переважна частина населення Туреччини є мусульманами, то скасування таких кемалістських табу, як заборона на носіння хусток. Є природньою для уряду. Але це було зроблено не в ім’я Ісламу, а навпаки, під стягом свободи– наріжного каменю демократії, – прийнятою сьогодні Туреччиною. Мусульмани наповнились чужими для них почуттями націоналізму та гордощів за турецьку республіку, надовго позбавившись надії на відродження Ісламу. На додаток до цього, політикою турецького уряду є прагнення довести заходу, що будь-яка форма ісламського уряду або ісламська освіта не є пріоритетом для нього.

Мехмет Фаті змінив назву міста на Ісламбул – місто Ісламу, – вважаючи цю перемогу перемогою мусульман. Окрім того, він правив у цьому місті згідно Ісламу, як це було на решті території Османського Халіфату. Щоб він сказав, подивившись на Туреччину сьогодні? Тисячі прапорів, що майорять, та обіцянки Ердогана про те, що уся територія Туреччини буде знаходитись під контролем держави, вказують на те, що Стамбул – не ісламське, а турецьке місто.

Умма не повинна відволікатись на подібні історичні театральні видовиська, вважати це ісламським чинником для майбутнього та ставати жертвою для хижаків . Ми повинні судити про уряд згідно до його політики. Туреччина рада відмовитись від свого ісламського минулого та прагне стати у майбутньому частиною міжнародної спільноти у якості моделі західного лібералізму.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Аіша Хасан
27 Шаъбан 1437
3.06.2016

Головне меню