Капіталізм — зло, яке необхідно викоренити

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня

Новина: Федеральна резервна система (ФРС) США заявила, що приєдналась до центробанків ЄС, Канади, Англії, Японії і Швейцарії в кроках по наданню ліквідності банкам, щоб заспокоїти ринки в розпал кризи довіри до банківської системи.

Цей крок центробанків послідував за угодою, укладеної при посередництві швейцарської влади, а саме — за злиттям «UBS Bank» з конкуруючим швейцарським банком «Credit Suisse», щоб запобігти його краху. Це вказує на сильне занепокоєння центральних банків нещодавніми потрясіннями в фінансовій системі Європи і Сполучених Штатів.

«Щоб підвищити ефективність своп-ліній в наданні фінансування в доларах США, центральні банки, які в даний час пропонують операції в доларах США, погодились збільшити частоту операцій з семиденним строком погашення з щотижневої до щоденної», — говориться в заяві ФРС, опублікованої разом з об’явами від інших п’яти центральних банків («Аль-Джазіра»).

Коментар: Крах «Банку Силіконової долини» і подальших інших банків — кращий приклад порочності і непридатності капіталістичної системи. Це також вказує на непридатність запропонованих капіталізмом рішень економічних, політичних і громадських проблем.

Політика капіталістичної ідеології привела світ до провалля, світова війна може початись в будь-яку мить, будь-то внаслідок російсько-української війни, чи напруженості між Китаєм і Тайванем, чи ситуації на Близькому Сході. Жоден регіон не опинився в безпеці від зла колоніальних капіталістичних країн, на чолі яких стоїть голова невір’я — Америка.

Капіталізм зруйнував інститут родини, він вимушує народи і країни дотримуватись законів про захист родини, про захист дітей, конвенцію CEDAW та інші порочні закони, які розколюють родину і суспільство.

Капіталізм своєю економічною системою губить людину, суспільство і державу, своєю концепцією «Відносної обмеженості» він зробив ціну на товар інструментом в руках тих, хто володіє товаром і послугами. Капіталізм зробив лихварство основою економіки, що дозволяє банкам контролювати людей. Сьогодні ми на власні очі бачимо, як банки рушаться і розоряються через ріст відсоткових ставок. Америка підняла ставку — і за нею послідували решта країн світу — у спробі приборкати інфляцію на ринках, які знецінила зарплати і пожирала заощадження людей, але в ітозі це призвело до банкрутству банків і втрати заощаджень.

Неспроможність капіталістичної ідеології та її законів є причиною страждання народів і країн. Капіталісти відмовились від золотого стандарту і зробили золото звичайним товаром, який купують і продають, а в обмін вони надали нічим не підкріплений долар США і зробили його основою валют і мірою обміну. Це головна проблема капіталістичної економіки, і жоден банк і жодна держава не в змозі вирішити цю проблему.

Капіталізм з його економічною системою є огидним деревом,яке необхідно вирвати з корінням, щоб людство могло гідно насолоджуватися життям. Це відбудеться тільки зі встановленням Праведного Халіфату, правління в якому буде здійснюватись за методом пророцтва.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Мухаммад ат-Тамізі
30 Шабана 1444 р.х.
22 березня 2023 р.