Пакистан, світська капіталістична держава, яка перебуває на грані банкрутства через широко розповсюджене хабарництво і корупцію, підвищив податки, щоб виконати умови кредитування МВФ, і збільшив податок на споживання природного газу житловими і промисловими районами з 16% до 113%.
В Пакистані, який переживає валютну кризу, не має можливості купувати енергію через загрозу дефолту, відчуває кризу платіжного балансу через нездатність виплатити свої рекордні зовнішні борги,і який серйозно знецінив свою валюту і бореться з найвищим рівнем інфляції за останні півсторіччя, уряд подвоїв ціни на природний газ, щоб виконати умови займу у Міжнародного валютного фонду (МВФ), і знов переклав увесь тягар на плечі людей, які живуть у зубожінні.
Після непомірного підвищення цін на газ, що вразило пакистанців, які з трудом зводять кінці з кінцями, очікується аналогічне підвищення ціна на електроенергію.
Армія має домінуючу владу в пакистанській адміністрації, яка на протязі багатьох років виконувала брудну роботу США в регіоні.
Підвищення цін на газ відбулось після того, як уряд Шахбаза Шаріфа об’явив про новий рятувальний пакет МВФ. Міністр фінансів Исхак Дар об’явив на цьому тижні, що тепер він очікує, що МВФ виділить відкладений транш у розмірі 1,2 млрд. доларів у межах угоди на 2019 рік.
Між тим, внаслідок введення нових податків і девальвації для вдоволення вимог МВФ по збору готівки, ціна 1 літру бензину виросла на 22,20 рупії до 272 рупій, а ціна дизельного палива — на 17,20 рупії до 280 рупій, побивши історичний рекорд.
Прогнозуючи, що рівень інфляції в Пакистані, який за офіційними даними складає 26 відсотків, може підскочити до 40 відсотків через нові податки, економісти, з іншого боку, вважають, що інфляція може перевищити 60 відсотків, якщо Ісламабад не отримає кредит МВФ.
Поки пакистанський уряд смиренно очікує біля дверей МВФ, щоб виплатити борг за рахунок нового боргу, він також закладає волю Пакистану за рахунок боргу.
Очікується, що різке підвищення податку на газ в Пакистані призведе до росту виробничих витрат і усугубить і без того високу інфляцію.
За даними «Азіатського банку розвитку»1, 21 відсоток із 220 мільйонів жителів Пакистану живе за межею бідності. Більшість населення складають люди з низьким і середнім рівнем прибутку, і менше 10 відсотків складають представники багатої еліти.
Це свідчить про нерівність розподілу прибутків у кожній країні, де практикується світський капіталізм, де більшість живе у зубожінні, а меншість — у багатстві.
«Köklü Değişim Medya»
16.02.2023