Аллах приводить до розумінню релігії того, кому бажає блага

Хадіс
Інструменти
Друкарня

Разом з благородним хадісом

Ми вітаємо вас, наші дорогі брати, на черговій зустрічі в нашій програмі «Разом з благородним хадісом». Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

В книзі Ібн Хаджара аль-Аскаляні «Фатх аль-Барі фи Шарх Сахіх аль-Бухарі» у розділі «Аллах приводить до розумінню релігії того, кому бажає блага» наводиться хадіс:

Передає Саід ібн Уфейр від Ібн Вахба, від Юнуса, від Ібн Шіхаба, від Хумейда ібн Абдуррахмана, який чув, як Муавія, звертаючись до людей,сказав: «Я чув, як Пророк ﷺ говорив:

مَنْ يُرِدِ اللَّهُ بِهِ خَيْرًا يُفَقِّهْهُ فِى الدِّينِ، وَإِنَّمَا أَنَا قَاسِمٌ وَاللَّهُ يُعْطِى، وَلَنْ تَزَالَ هَذِهِ الْأُمَّةُ قَائِمَةً عَلَى أَمْرِ اللَّهِ لاَ يَضُرُّهُمْ مَنْ خَالَفَهُمْ حَتَّى يَأْتِىَ أَمْرُ اللَّهِ

«Аллах приводить до розумінню релігії того, кому бажає блага. Воістину, я тільки розподіляю, а дарує Аллах. Пам’ятайте, поки не прийде веління Аллаха, той, хто буде протистояти членам цієї общини, ніколи не завдасть їм шкоди, якщо будуть вони виконувати веління Аллаха».

Розуміння релігії — це велике благо, до якому спонукає і закликає Іслам. Чим ближче мусульманин наближається до розумінню, тим ближче він до Аллаху і тим вище його ступінь. Чи довше він віддаляється від вивчення релігії, тим довше він від цього блага. В цьому хадісі Посланець Аллаха ﷺ спонукає нас, щоб ми прагнули до вивченню і розумінню релігії , тим самим досягаючи великого блага і високого ступеня перед Аллахом.

Сьогодні Умма переживає нелегкі дні. Ми бачимо, як деякі досягли певного успіху у пізнанні релігії і істини. Проте замість того, щоб стояти на стороні Умми, на стороні законів Аллаха, вони зайняли ганебну позицію і стоять на стороні правителів, тиранів і виправдовують їх беззаконня. Хоча Умма очікує від таких людей, що вони вийдуть і очолять її проти тиранії, але, на жаль, вони опинились в одному ряду з правителями. Хіба такі люди вилучать користь від своїх знань і отримують благо і нагороду?

О, Аллах! Прискор час Праведного Халіфату, правління в якому буде здійснюватись за методом пророцтва. Цей Халіфат об’єднає усіх мусульман і позбавить Умму від страждань. О, Аллах, осяй землю Своєю милістю! Амін!

До наступних зустрічей, дорогі брати, на нашій передачі «Разом з благородним хадісом». Нехай збереже вас Аллах. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

 

Абу Марьям
10.06.2022