Міжусобиця серед військових угрупувань зміцнює позиції режиму у наступі на підконтрольні повстанцям території

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина:

«Ось вже другий день тривають бої між сирійськими озброєними групами поблизу Дамаска, у той час як урядові сили почали наступ на осаджений район, в якому проходять бойові зіткнення між цими угрупуваннями», — повідомляє «SkyNewsArabia» від 29.04.2017 з посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

Зіткнення спалахнули у районі Східної Гути — найбільш густонаселеної місцевості до сходу від столиці, що є крупнішим оплотом опозиції, осадженою сирійськими урядовими військами з 2013 року.

Центр моніторингу повідомив, що зафіксовані за першу добу смерті принаймні 38 бійців у ході зіткнень між бойовиками опозиції. Також повідомляється про вбивства низки громадянських осіб.

Як волонтери, так і Центр моніторингу повідомляють, що бої через виниклі розбіжності між сторонами ведуться між «Джейш уль-Іслям», з одного боку, і «Фалікъу Рахман» та організацією «Тахріраш-Шам» — з іншого. «Джейш уль-Іслям» є однією із крупніших озброєних угрупувань опозиції, що контролює Східну Гуту.

Сирійські урядові сили скористались конфліктом, щоб встановити контроль над частиною Східної Гути після того, як у другій половині минулого року ними була втрачена третина територій у даному регіоні.

У ході бойових дій сирійські урядові сили атакували з землі та з повітря район аль-Кабун до північного сходу від Східної Гути, підконтрольний бойовикам опозиції.

Коментар:

По усій видимості , ті воєнізовані загони, які вигадують приводи для вступу у конфлікти з іншими угрупуваннями, прагнуть розпалити серйозне протистояння. Очевидно, вони можуть знаходитись у тісному зв’язку з сирійським режимом або з режимом Саудівської Аравії, або ж з яким-небудь іншим режимом регіональних держав-ізгоїв, які проводять американський порядок денний, прагнучи реалізувати інтереси Америки, і перебувають у повному їй підкоренні. З метою досягнення перемоги сирійського режиму над революцією «проамериканські» загони створюють нестабільні умови у підконтрольних повстанцям територіях, щоб сили режиму могли витіснити повстанців та встановити на їх територіях свій контроль, поширюючи на них свій вплив та знов сіючи хаос та порочність. Більше того, ці рухи вдаються до будь-якого роду приводам для розпалювання чвар між військовими загонами для досягнення цієї зловісної мети.

Таким чином, стає ясним ступінь порочності шаріатських фетв деяких пов’язаних доларом військових загонів у прийнятті ними допомоги та підтримки з боку держав Перської затоки, Америки та ердоганівської Туреччини. Ці фетви не враховують,що військова або матеріальна підтримка, яка їм надається, має свою брудну політичну ціну, що стала очевидною у спробі ліквідації революції.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Мухаммад Абдульмалік
8 Шаъбана 1438р.х.
05.05.2017р.