Хізб ут-Тахрір — лідер, який не обманює свій народ. Він представляє Умму та її інтереси

Статті
Друкарня

29 місяця Раджаб 1342 р.х. (03.03.1924 р.) Заходу вдалось зруйнувати державу Халіфат, а на його землях утворити квазідержави.

Дані квазідержави для багатьох почали називатись «батьківщиною» , і для кожної із них у межах угоди Сайкс-Піко на швидку руку був розроблений кольоровий шматок тканини під назвою «національний прапор». Є лист Марка Сайкса, в якому він пише наступне: «Я глибоко вибачаюсь за квапливий характер даного листа, але у мене є тільки двадцять п’ять хвилин , щоб закінчити його і малюнки, що додаються до нього». Даний лист має декілька екземплярів, які зберігаються в Оксфордському університеті, архіві Університету Халла на півночі Англії та у сімейному архіві родини Сайксів.

Малюнки, які Сайкс зробив за декілька хвилин, сьогодні мусульманські народи піднімають з гордістю і жертвують собою заради них. В результаті цього стяг Посланця Аллаха ﷺ зник у свідомості мусульман, хоча на протязі сторіч мусульманські народи піднімали його над собою , насолоджуючись в його затишку величчю і пошаною на світовій арені.

Захід не вдовольнив свою приховану ненависть і злобу лише руйнуванням Халіфату і встановленням своєї гегемонії над його землями і ресурсами. Окрім цього він розгорнув проти Умми ідейну війну. Дана війна повинна була дозволити Заходу зберегти свою гегемонію на землях мусульман, гарантувати безкарне розграбування ресурсів, зберігати роз’єднаний стан мусульман, віддаленість від ідеї повернення державності мусульман і колишньої величі.

Проте Аллах вшанував Умму Хізбом, який звалив на свої плечі відродження Умми, щоб відновився ісламський образ життя під затишком Халіфату. Цією партією є Хізб ут-Тахрір. Сьогодні, коли згадується Халіфат, згадується Хізб ут-Тахрір,якщо згадується Хізб ут-Тахрір — згадується Халіфат. Хізб є єдиною політичною партією , яка повернула Уммі правильний погляд про Халіфат і його цінності у житті мусульман. Хізб роз’яснив , що порятунок Умми від тиранії, несправедливості, пригноблення і т.д. полягає у встановленні Халіфату. Звідси виникають наступні питання:

1) Що це за партія «Хізб ут-Тахрір»?

Хізб ут-Тахрір — це політична партія, мабдою (ідеологією) якою є Іслам, а діяльністю — політика. Хізб веде свою діяльність серед Умми і разом з нею, щоб вона сприйняла Іслам своєю доленосною проблемою, щоб повести її до встановлення Халіфату і відновлення правління на основі законів Аллаха.

2) Як з’явився Хізб?

Партія була заснована у 1953 р. у місті аль-Кудс (нині Єрусалим) шейхом Такиюддіном Набхані (р.х.) після глибокого вивчення партія, рухів, організацій того часу; вивчення їх ідей, способів, причин їх поширенні і поразки. На вивчення цих партій Набхані підштовхнули відчуття необхідності існування ісламського згуртування , яке поведе діяльність для повернення Халіфату.

Після того, як у травні 1948 р. на землях Палестини з’явилось сіоністське утворення, а араби виявились слабкими перед лицем сіоністських банд, які знаходились під опікою Англії, шейх Набхані взявся вивчати те, що може відродити мусульман.

Так він почав свою діяльність по формуванню партії у місті аль-Кудс, де він працював у місцевому апеляційному шаріатському суді. У результаті в 1952 р. була заснована ісламська політична партія. Спочатку усі зустрічі між установчими особами проходили стихійним і неупорядкованим чином.

Початком етапу громадської просвіти по відновленню ісламського образу життя для Хізб ут-Тахрір стала мечеть аль-Акса. Хізб проявив широку активність, що вимусило владу вжити рішучі кроки , щоб завадити його подальшому зміцненню і розвитку. В результаті у 1953 р. Набхані був вимушений покинути Палестину; згодом він так і не зміг повернутись назад через заборону на в’їзд.

Набхані заснував партію на міцних стовпах. Мета була зовсім близько, але для усього існує свій встановлений строк.

На початку місяця Мухаррам у неділю вранці 1398 р.х. (11.12.1977 р.) Умма втратила одного із видатних вчених сучасності, муджаддіда ісламської думки XX сторіччя, муджтахіда шейха Такиюддіна Набхані (р.х.), засновника і аміра Хізб ут-Тахрір. Він був похований на цвинтарі аль-Аузаі в Бейруті.

Незважаючи на те, що Набхані не став свідком своєї сумлінної і невпинної діяльності , тим не менш, його зусилля вивели на світ Хізб, ідеї якого сьогодні несуть сотні тисяч людей, а мільйони підтримують. Члени Хізба поширились по багатьом куточкам світу,але вони також були ув’язнені у багатьох тюрмах безбожників, тиранів і деспотів.

З того часу і досі Хізб ут-Тахрір настирливо і завзято слідує по одному і тому ж шляху. Хізб рішуче налаштований досягти великої цілі — встановлення Другого Праведного Халіфату. Хізб — єдина партія, яка відмічає річницю руйнування Ісламської Держави і проводить конференції , мітинги і пікети по усьому світу навколо цієї події. У результаті члени Хізба стикаються з жорстокими знущаннями , арештами, тюремним ув’язненням , але це тільки збільшує їх настирливість і рішучість.

Сьогодні, коли прийшла сота річниця руйнування Халіфату, Хізб зміг повернути Уммі у її свідомість ідею про Халіфат, про важливість його наявності. Сьогодні мусульмани усвідомлюють, що вони перебувають у приниженому положенні через те, що віддалились від своєї релігії . Мусульмани усвідомили, що Захід окупував їх землі і грабує їх багатства через те, що вони віддалились від своєї релігії . Вони усвідомлюють, що рішення їх проблем полягає в Ісламі. Хізб показав мусульманам, як здійснюється рішення проблем на основі Шаріату. Саме Хізб пішов по методу Посланця Аллаха ﷺ у заклику до Ісламу.

Хізб був утворений у відповідь на слова Всевишнього Аллаха:

وَلۡتَكُن مِّنكُمۡ أُمَّةٞ يَدۡعُونَ إِلَى ٱ لۡخَيۡرِ وَيَأۡمُرُونَ بِ ٱ لۡمَعۡرُوفِ وَيَنۡهَوۡنَ عَنِ ٱ لۡمُنكَرِۚ وَأُوْلَٰٓئِكَ هُمُ ٱ لۡمُفۡلِحُونَ

«Нехай серед вас буде група людей, які будуть закликати до добру, веліти схвалюване і забороняти засуджуване. Саме вони виявляться тими, хто набув успіху» (3:104).

Хізб закликає до Ісламу, велить схвалюване і забороняє засуджуване. А найбільш засуджуваною річчю серед решти інших є відсутність вже на протязі ста років Халіфату.

Халіфат — це корона фардів, обіцянка Всевишнього Аллаха і блага звістка Посланця ﷺ:

وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا وَمَن كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ

«Аллах обіцяв тим із вас, які увірували і робили праведні діяння, що Він неодмінно зробить їх намісниками на землі, подібно тому,як Він зробив намісниками тих, хто був до них. Він неодмінно обдарує їх можливістю сповідувати їх релігію, яку Він схвалив для них, і змінить їх страх на безпеку. Ви поклоняються Мені і не долучають співтоваришів до Мене. Ті ж, які після цього відмовляться увірувати, є нечестивцями» (24:55),

ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ

«А потім знов буде Халіфат, заснований на методі пророцтва».

Хізб закликає міцно триматись за Книгу Аллаху і Сунну Його Посланця ﷺ. Аллах зобов’язав мусульман керуватись усіма Його законами , будь то закони акиди і поклоніння, закони, які регулюють відносини з самим собою (закони моральності, їжі і одягу), і закони взаємовідносин з іншими людьми.

Аллах зобов’язав мусульман запроваджувати Іслам в усіх сферах життя, зробивши його своєю Конституцією. Аллах сказав:

فَاحْكُم بَيْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ وَلاَ تَتَّبِعْ أَهْوَاءهُمْ عَمَّا جَاءَكَ مِنَ الْحَقِّ

«Суди ж їх згідно тому, що ниспослав Аллах, і не потурай їх бажанням, ухиляючись від істини, яка явилась тобі» (5:48),

وَأَنِ احْكُم بَيْنَهُم بِمَآ أَنزَلَ اللَّهُ وَلاَ تَتَّبِعْ أَهْوَاءهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَن يَفْتِنُوكَ عَن بَعْضِ مَا أَنزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ

«Суди між ними згідно тому, що ниспослав Аллах, не потурай їх бажанням і стережись їх, щоб вони не відвернули тебе від частини того, що ниспослав тобі Аллах» (5:49).

А якщо хтось відмовиться від правління законами Ісламу то це — невір’я:

وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ

«Ті ж, які не судять згідно з тим, що ниспослав Аллах, є невіруючими» (5:44).

Хізб ут-Тахрір закликає мусульман відкинути ідеї невір’я, такі як капіталізм, демократія, секуляризм і т.п.

Хізб ут-Тахрір дотримується позиції, в якій немає підлещування або лицемірства; він стверджує, що ідеї Заходу є ідеями невір’я , якими неможна керуватись, доказом чому служать Коран і Сунна. На сьогоднішній день Хізб підготував ісламські книги по усім аспектам життя: політика, економіка, соціальна сфера і т.д. Також Хізб ут-Тахрір підготував Конституцію, яка повністю готова до запровадження у майбутній, з дозволу Аллаха, державі Халіфат.

Сьогодні ми закликаємо взяти участь у діяльності Хізба, щоб повернути владу Ісламу через встановлення Другого Праведного Халіфату. Ми закликаємо вас повернути свою колишню велич і пошану на світовій арені , адже як сказав Імам Малік (р.х.): «Не набуде успіху наступне покоління цієї Умми, окрім як за допомогою того, за допомогою чого набули успіху перші покоління».

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah
#YenidenHilafet
#خلافت_کو_قائم_کرو

Спеціально для Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Умма Асімат-Тавіль — Палестина
15 Раджаба 1442 р.х.
27.02.2021 р.