Жителі Єгипту відкидають ас-Сісі і правлячий капіталістичний режим

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

В Єгипті 23.04.2019 виборча комісія об’явила про те, що у референдумі по конституційним зміненням взяло участь 44,33% виборців.

Із яких 88,83% проголосували «За» внесення поправок, які дозволять ас-Сісі залишатись при владі до 2030р.; незважаючи на те, що сам відсоток тих, хто проголосував, внушає сумніви, незважаючи на те, що у реальності народ однозначно проти існування нині правлячого режиму, незважаючи на усі спокуси і «пряники», які режим надавав тим, хто брав участь у референдумі, усе одно 55,67% населення відмовилось брати у ньому участь, тим самим автоматично виступаючи проти. Якщо до цього відсотку додати іще 11,17% тих, хто проголосував проти (тобто 4,95% від усіх виборців), то ми отримаємо 60,62%.

Це означає, що майже 61% населення країни, що має право на голосування, виступило проти, незважаючи на примусові збори для голосування, незважаючи на хабарі, спокуси і залякування («пряники» і «батоги»), незважаючи на пропаганду референдуму у ЗМІ, шейхами аль-Азхара, міністерством вакфів, різноманітних блогерів, діячів мистецтва і політики, які агітують за те, щоб люди вийшли на референдум і тим самим підвередили законність нинішнього режиму разом з його головою. У соцмережах поширились відео і фотографії з «Кератином» (вид протеїну), з купівельними талонами і готівковими, які роздавали прямо на місцях голосування три дні поспіль, через що деякі назвали цю акцію «кератиновими атаками»! Якщо уряд опустився до такого відвертого підкупу, з одного боку, і примушення — з іншого, то це говорить про те, що народ Єгипту повністю відкидає ас-Сісі та його режим.

Якби не той факт, що люди не бачать гідної альтернативи правлячому режиму або не можуть цю альтернативу розгледіти через втрату довіри до кому б то не було з причини дій «Братів-мусульман», які, прийшовши до влади, не змінили корінним чином режим, а, навпаки, стали його частиною, нібито Іслам дозволяє подібне, — якщо б не усе це, то ми б побачили, як люди відповіли режиму ас-Сіси куди більш жорстко аніж зараз. Чому?

Тому що сьогодні країна живе іще гірше, аніж у дні Хосні Мубарака. Ситуація в Єгипті більш тяжка, аніж у той день, коли натовпи єгиптян постали проти Мубарака з бажанням змін. Усе стало значно гірше в усіх сферах, особливо у сфері безпеки, політики і економіки. Навіть у сфері освіти, медицини і дотримання свобод громадян усе стало значно гірше. Режим ас-Сісі зовсім не хвилює і не турбує нічого, окрім благополуччя невеликої пригоршні  людей, які стали опорою його існування в Єгипті: деякі офіцери в армії, поліцейські і судді.

Від час святкування мавліду Пророка ﷺ у грудні 2015 р. ас-Сісі заявив: «Якщо ви бажаєте, щоб я пішов з посту, я піду без яких-небудь проблем з умовою, що ви усі цього хочете». У відповідь жителі Єгипту почали публікувати свою думку про президента у соцмережах під хештегом «іди геть Сісі». Потім пройшов цей референдум, під час якого своєю позицією люди теж виразили президенту свою думку про нього, яка полягає у тому, що більше половини єгиптян взагалі не прийшла голосувати, тем самим відмовившись визнавати поправки до конституції. Тобто біля 40 млн. єгиптян, як мають право голосу, виступили проти рішення ас-Сиси, що, звичайно ж, само по собі є показником думки жителів країни про тих, хто ними править.

Тим самим жителі Єгипту виразили недовіру владі, бажаючи істинних, повноцінних змін в умовах ситуації у країні, яка іще більше погіршується, через рішення уряду діяти в економічній сфері згідно розпорядженням МВФ, у результаті чого Єгипет впав у глибоку боргову яму, що відсотки з боргів поїдають більшу частину бюджету. Дійшло до того, що Єгипет з подачі режиму вимушений брати нові борги, щоб погасити старі по відсоткам, які набігли, про що заявив міністр фінансів в інтерв’ю каналу «TEN» у минулому березні у програмі «З папером і ручкою», сказав: «У цьому році було виплачено 541 млрд. фунтів по боргам і 276 млрд. фунтів по відсоткам. Разом сукупна сума боргових виплат склала 817 млрд. фунтів. Бюджет країни склав 989 млрд. фунтів, а це означає, що після виплати боргів у нас залишається біля 100 млрд.» (youm7.com, 11.03.2019).

Шановний народ Єгипту! Ви сильніші за цей режим, як би він не підносився над вами і як би не намагався вас залякувати смертю, арештами і стратами. Ви сильніше і продемонстрували це бойкотом референдуму, не купившись на подачки режиму. Ви довели це, не піддавшись примушенням урядових найманців, які намагались зганяти вас на вибори, роздаючи коробки з «Кератином», граючи на голоді і бідності населення, щоб створити видимість відвідування людьми ділянок для голосування. З цієї причини діючий режим ас-Сісі гірше попереднього, а отож, ви повинні тим більше постати проти нього і спонукати ваших синів відкинути його закони і конституції.

Вам необхідно звернутись по допомогу до ваших синів і братів, щирим солдатам і офіцерам в армії, щоб ті повстали проти режиму і вирвали його з корінням, які були пущені у ґрунт Єгипту і  отруюють його. Єдиним методом лікування є видалення цього чужорідного наросту з тіла Умми. Вимагайте від армії обірвати усі зв’язки з режимом, усунути його і прийняти новий проект, заснований на вашій релігії і акиді, яку ви сповідуєте. Вимагайте від армії прийняти проект Халіфату за методом пророцтва і Конституцію Халіфату, запропоновану Хізб ут-Тахрір. Ви — захисники Ісламу! Ваші пращури розбили хрестоносців і монголо-татар!

І ось Захід знов повернувся і хоче головувати над Уммою, але вже не лише військовим шляхом, а й економічним та ідейним, а також шляхом розкладу наших суспільств! На усе це Захід насмілився після того, як зруйнував Халіфат і розірвав наші країни на частини, у результаті чого замість однієї великої держави у нас виявилось більше 50 дрібних! Кожній із цих держав вороги вигадали назви, прапор і гімн, наказавши кожному мусульманському народу слідувати вказівкам їх дрібних державних режимів і захищати їх, поки ті здають їх багатства колонізаторам за безцінь. Режими, які колонізатор розставив в ісламських землях, настільки жалюгідні, що коли їх термін придатності, точніше — користі, спливає, колонізатор сам їх викидає на узбіччя дороги, замінюючи їх новими, прикладів чому немало.

Жителі Єгипту! Не дозволяйте вас використовувати агентам, маріонеткам Заходу і зрадникам! Будьте дієвими, якими були ваші благородні пращури! Зверніться до вашої Умми, до вашої релігії, до стягу вашого Пророка ﷺ, який він залишив вас у спадок. Усуньте штучні кордони Сайкс–Піко спочатку у ваших розумах, а потім і на політичній карті, спаліть прапори Сайкс–Піко і киньте їх під од ноги! Немає у вас іншого стягу, окрім стягу Пророка ﷺ, який виражає вашу ісламську ідентичність, акиду культуру. Немає у вас іншої мети, окрім тієї, якою задоволений Аллах! Надайте щиру допомогу Хізб ут-Тахрір у справі відновлення ісламського образу життя за допомогою встановлення Праведного Халіфату за методом пророцтва. Станьте сучасними ансарами, які допоможуть Уммі знов підвестись і стати найкращою Уммою, виведеною ой для людей, якою вона була раніше, до того, як її спіткали десятиріччя розграбувань.

Після встановлення Халіфату Умма зможе повернути назад відняте у неї і вийде із зубожіння, на яке її прирік капіталізм, і благо повернеться назад до людей, до усього живого (і навіть неживого). Якщо ви зробите так, то будете щасливі. Хто допоможе Ісламу, якщо не ви? Хто, якщо не ви, повинен першим надати допомогу релігії  Аллаха? Захистіть благо, яке дарував Аллах, і можливо, Аллах дасть вам іще більше благ, і ви отримаєте велику винагороду! О Аллах! Прискор цей час і зроби єгипетську армію переможною, а нас — солдатами і шахідами цієї армії!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّـهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖوَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху і Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах — між людиною та її серцем (може завадити людині добитися того, що вона бажає), і що ви будете зібрані до Нього» (8:24).

 

Газета «Ар-Рая»
Саід Фадль
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Єгипті
3 Рамадану 1440 р.х.
08.05.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая