Відновлення американсько-британського конфлікту на півдні Ємену

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Події на півдні Ємену набирають оберти завдяки діям Південної перехідної ради (ППР). У якості «казус белли» для нинішнього спалаху насильства послужило поховання бригадного генерала Муніра аль-Яфі (він відомий також як Абу аль-Ямама), загиблого 01.08.2019 під час ракетного обстрілу з боку хоусітів.

Одразу ж після поховання заступник голови ППР Хані ібн Брейк закликав прибічників в Адені штурмувати президентський палац Маашик під приводом присутності там прибічників партії «Аль-Іслах». Силам ППР була надана підтримка з боку ОАЕ, які розділяють з ними ціль: позбавлення від елементів партії «Аль-Іслах». І це відбувається незважаючи на те, що лідер партії Мухаммад аль-Ядумі офіційно заявив про розрив відносин з рухом «Брати-мусульмани». Сили ППР ведуть діяльність по фізичному усуненню і ув’язненню у тюрми тих, хто не згоден з ППР, особливо виступаючи проти тих, хто підозрюється у причетності до планування озброєних дій проти присутності сил ОАЕ на півдні Ємену.

Більше того, сили ППР продовжили розвивати бойові дії у бік сусідніх мухафаз, таких як Абьян і Шабва, щоб вони перейшли під контроль їх лідера Айдаруса аз-Зубайді. Варто згадати, що під контролем аз-Зубайді вже знаходяться мухафази Лахдж та Ед-Далі. Поява на політичній арені агента Англії аз-Зубайді пов’язано з тим, що АбдРаббо Мансур Хаді опинився безпорадним полоненим КСА. Навіть якщо аз-Зубайди не зможе усунути агента Америки в особі Хасана Баума, є велика ймовірність, що він зможе відхопити жирний шматок пирога влади на півдні Ємену.

Той, хто міркує над подіями в Ємені, розуміє, що Америка та Англія стоять за спинами гравців південного сепаратистського руху. Тиск Америки на Англію з метою примусити її вивести сили ОАЕ на півночі Ємену мало успіх через загрозу з боку хоусітів атакувати цілі ОАЕ за допомогою ракет і дронів. Усе це робиться, щоб дати можливість коаліції вивести свої сили, які були введені в Ємен для зміцнення позицій хоусітів у кріслі влади у Сані.

Після того, як сили Катару, Кувейту, Єгипту та інших будуть виведені із Ємену, влада КСА залишиться одна для прямого діалогу з хоусітами. А це дозволить припинити війну і отримати хоусітам засоби у якості компенсації за руйнування на протязі стількох років війни. Усе це дасть можливість Америці з легкістю коронувати хоусітів як правителів Сани.

На півдні Ємену Америка продовжує спричиняти тиск, щоб Англія раз і назавжди вивела сил ОАЕ. Це примушує Англію тягнути час, щоб отримати можливість усадити ППР поруч з Хапді, а також виключити інші сили із правління в Адані.

Америка працює над тим, щоб примусити ОАЕ повністю вивести свої сили із Ємену, на зміну яким повинні прийти її вихованці із родини Аль Сауд. Про це свідчить зміцнення позицій КСА у мухафазах Шабва, Хадрамаут та Ель-Махра, а також бомбардування позицій сил, підконтрольних ОАЕ. І на цьому тлі 13.09.2019 гинуть шість військових ОАЕ.

На минулому тижні англійська газета «Independent» опублікувала матеріал із мухафази Ель-Махра, а вже у суботу частина цього матеріалу опублікувала щоденна єменська газета «Al-Thawra». Газета «Al-Thawra» попередила владу КСА, що тривале перебування сил КСА у мухафазі Ель-Махра може привести до зіткнень і конфронтації між силами КСА і силами ОАЕ. Професор Елізабет Кендалл із Оксфордського університету заявила: «Військова присутність сил КСА в Ель-Махра не дозволять ОАЕ розгорнутись на півдні».

Після публікації газети «Independent» КСА та ОАЕ виступили зі спільною заявою, де говорилось про їх тісну координацію з різними сторонами по досягненню припинення вогню у межах підготовки до конструктивного діалогу, направленому на припинення конфлікту і усунення його наслідків. Потім відбулись інші заяви, але вже не спільні, які у черговий раз довели, що протиріччя між КСА та ОАЕ трапляються через відмінність інтересів їх хазяїв.

У свій час хоусіти з’явились на півночі Ємену як революціонери і рятівники; вони захопили Сану, але потім людям стало очевидно, що вони — усього лише інструмент у руках колонізатора. По суті, хоусіти прийшли, щоб відбити у людей бажання реальних змін і замінити вплив Англії на вплив Америки. Проте Англія чинить опір цьому і намагається присікти дії кожного, хто бажає утвердити американський вплив.

Народ Ємену сьогодні вийшов із ізоляції і усвідомив,що те, що відбувається навколо, скеровано на те, щоб залишити народ під тиранією і несправедливістю, бо це дозволить Англії та Америці зберегти свій контроль над Єменом. Сьогодні єменці розуміють, що заміна одних облич на інші — не вихід із ситуації, рішення полягає у корінному перетворенні усього, що дозволить втілити Іслам у житті суспільства під затишком Другого Праведного Халіфату. Саме для цієї мети і веде свою діяльність Хізб ут-Тахрір. Встановлення Халіфату є обіцянкою Аллаха і радісною звісткою Його Посланця ﷺ:

تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ، ثُمَّ سَكَتَ

«Потім буде Халіфат, правління у якому буде здійснюватись за методом пророцтва».

 

Газета «Ар-Рая»
Шафік Хаміс
19 Мухаррама 1441 р.х.
18.09.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню