Проблема Єгипту полягає в його режимі, а не в нестачі ресурсів

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Складається враження, що коронавірус прийшов для того, щоб правлячий режим повісив на нього усі кризи і проблеми Єгипту і зміг виправдати свою неспроможність і нікчемність у вирішенні проблем, незважаючи на послідовні займи у МВФ.

Ці займи були отримані від МВФ під великий відсоток, оскільки загальна сума запозичень Єгипту у МВФ перевищує встановлену квоту. Це, природно, виливається у фінансові ризики і чергове збільшення боргів на тлі крупних, локальних і глобальних економічних потрясінь. Так 08.07.2020 Інтернет - видання «Al-ArabyAl-Jadeed» опублікувало інформацію, що до кінця червня 2020 р. зовнішній борг Єгипту перевищив 124 млрд. доларів.

У червні 2014 р. цей борг складав 46 млрд., у вересні 2019 р. — 112,67 млрд. 15.06.2020 «Al-ArabyAl-Jadeed» повідомляє, що нові дані, опубліковані Центральним банком Єгипту, показали, що єгипетський уряд надрукував величезні суми грошей у перших двох місяцях поточного року. Стає очевидним, що фінансові аналітики і банкіри віддали перевагу друкуванню величезних сум грошей, особливо з урахуванням уповільнення виробництва у багатьох галузях і стагнації у сфері туризму.

Також у публікації за квітень 2020р. «Al-ArabyAl-Jadeed» повідомляє, що у січні і лютому поточного року було надруковано 14,4 млрд. єгипетських фунтів. На кінець 2019р. загальна сума надрукованих єгипетських фунтів складала 544,7 млрд., а вже у кінці лютого 2020 р. ця сума склала 559,15 млрд., що дорівнює 34,5 млрд. доларів. Таким чином, за один рік, починаючи з лютого 2019 р. і до лютого 2020 р., було надруковано 79,15 млрд. єгипетських фунтів.

Згідно доповіді американського журналу «ForeignPolicy», є зв’язок між наданням послідовних займів для Єгипту від МВФ і присутністю у якості виконавчого директора МВФ екс-прем’єр-міністра Хазема аль-Баблауі. Нагадаємо, що Хазем аль-Баблауі, перебуваючи на посту прем’єр-міністра, керував розправою над протестуючими на площі Рабіа аль-Адавія. Згідно доповіді «ForeignPolicy», 26.06.2019 виконавча рада МВФ проголосувала за виділення Єгипту додаткових 5,2 млрд. доларів.

І це, незважаючи на застереження правозахисних організацій про те, що дані засоби як і раніше можуть осісти у руках прибічників президента ас-Сісі. Офіційно новій займи скеровані на те, щоб допомогти Єгипту справитись з проблемами, викликаними пандемією коронавірусу, шляхом забезпечення платіжного балансу і підтримки бюджету. Але також ці засоби будуть використані для заохочення тих, хто вірний президенту ас-Сісі. Президенту, який керував тортурами тисячі політичних в’язнів, серед яких були навіть американські громадяни. 06.06.2020 Інтернет - видання «Al-QudsAl-Arabi» опублікувало дані про те, що річна інфляція споживацьких цін в Єгипті у червні 2020 р. досягла 6%, а у травні минулого року ця цифра складала 5%.

Усе це відбувається на тлі об’явлення з боку правлячого режиму про відкриття нового комерційного родовища золота, яке розташоване у районі Ікат у Східній пустелі. За заявою влади, запаси золота складають по мінімальним оцінкам більше мільйону унцій. Раніше об’являлось, що Єгипет досягне самозабезпеченості природним газом у зв’язку з розробкою родовища «Зохр». Тоді ЗМІ перераховували, що отримає Єгипет від цієї самозабезпеченості на протязі 6-7 років при правлінні ас-Сісі.

Справжня криза Єгипту полягає не у його бідності, як заявляє про це правлячий режим, оскільки заяви режиму про відкриття родовищ газу і золота говорять про протилежне, я не говорю вже про інші ресурси. Того, на що багата ця країна, хоч і недосить для повного вдоволення її потреб, але цього досить для того, щоб населення не було бідним. Золоті рудники, газові і нафтові свердловини сьогодні розграбовуються західними кампаніями, а населення Єгипту має лише дефіцит того чи іншого товару.

Єгипет володіє багатьма багатствами, навіть його білий пісок має ціну, я не говорю вже про прибутках Суецького каналу і водойм навколо нього, в яких містяться величезні рибні багатства. Також Єгипет володіє сільським господарством та іншими галузями. Усіх перерахованих багатств досить для того, щоб зробити країну тим, хто дає в борг, а не тим, хто позичає в інших. Єгипет здатен надавати своєму населенню допомогу, покривати його потреби. Виникає питання: а чи був Єгипет такою країною?

Так, Єгипет був такою країною у часи пророка Юсуфа (а.с.) і після завоювання його сподвижником Амром ібн аль-Асом.

У часи пророка Юсуфа (а.с.) справи Єгипту регулювалися одкровенням від Всевишнього. Усі ми пам’ятаємо сім років голоду і те, яким чином вирішувались нужди людей. Якщо б не Божественне одкровення, то усі ці сім років люди б жебракували і просили милостиню.

З появою Ісламу мусульмани під головуванням Амра ібн аль-Аса вирушили до Єгипту і застали населення у положенні рабів,які не володіли своїм життям, не мали ані землі і домів, адже на ту мить момент Єгипет був майном візантійського імператора. Населення Єгипту працювало на землях імператора за шматок хліба. Але з приходом Ісламу вони отримали свободу, землю і дома. Тоді Єгипет почав давати своєму населенню такий достаток, що його вистачило на жителів Медини у рік посухи. Достаток Єгипту тривав доти, поки ним правив Іслам. Коли ж до влади прийшов капіталізм, він повернув Єгипет в доісламські часи і знов перетворив народ у рабів, які почали працювати на своїх землях за шматок хліба, а хтось і взагалі залишився без цієї можливості.

О, народ Єгипту! Ваш порятунок полягає не в капіталізмі, а в Ісламі як системі, яка відповідає природі і розуму людини. яка витікає із вашої акиди. Тільки Іслам вирішить усі ваші кризи і проблеми, тільки він здатен належним чином управляти ресурсами Єгипту в ім’я ваших інтересів. Причина такого успіху полягає в тому, що Іслам ниспосланий Аллахом — Господом світів. Не сумнівайтесь, Іслам поверне благополуччя і процвітання у ваше життя. Хізб ут-Тахрір закликає вас приєднатись до діяльності по встановленню Другого Праведного Халіфату. Ми просимо Аллаха, щоб армія Єгипту надала допомогу Халіфату, ми просимо Аллаха вшанувати Каїр статусом столиці Халіфату і відправною точкою для ісламського заклику.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху І Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах — між людиною та її серцем, і що ви будете зібрані до Нього» (8:24).

 

Газета «Ар-Рая»
Саід Фадль
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Єгипті
24 Зуль-када 1441 р.х.
15.07.2020 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая