Китай з кожним разом вдосконалює методи тортур мусульман у Східному Туркестані, а світ продовжує спостерігати з боку

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Предками сучасних уйгур є тюркські народи, які проживають на території регіону Туркестан. Сьогодні 45% населення Східного Туркестану складають уйгури. Життя уйгур проходить у суворих і тяжких умовах.

У 2016 р. влада Китаю побудувала спеціальні табори, які назвали «школами перевиховання». Ці спецзаклади скеровані на протидію «тероризму і релігійному екстремізму». За деякими даними, в них утримується 1 мільйон людей, за іншими — від 3 до 5 мільйонів. У цих таборах ув’язнені старі, діти, жінки, хворі, багаті, впливові люди, вчені, професора, інтелігенція.

Вік ув’язнених коливається від 14 і до 75 років. Через нелюдські умови утримання у таборах число тих, хто гине, збільшується з кожним днем. Сьогодні влада Китаю розгорнула масштабну кампанію по «промивці мізків» мільйонам мусульман у Східному Туркестані. Китай встановив тотальну систему відеоспостереження та електронних пропусків. Він також проводить політику дискримінації в усіх її формах: мусульман примушують вживати свинину, накладена заборона на дотримання посту у місяць Рамадан, на носіння жіночого платка, на відпускання бороди, мусульман примушують до продажу спиртного...

Репресивні заходи тягарем лягли на тендітні плечі мусульманок Східного Туркестану, оскільки у 2017 р. владаю Китаю зобов’язала працівників громадських місць, зокрема — в аеропортах і вокзалах, перешкоджати жінкам у мусульманському вбранні входити туди. Більше того, вони повинні повідомляти про таких жінок у поліцію. Поліція ж, у свою чергу, реагувала на це повідомлення шляхом укорочування довжини жіночого плаття своїми руками, при цьому говорячи: «Воно занадто довге». Також мусульманок примушували виходити заміж за китайців - немусульман.

Іще одним ним із волаючих заходів Китаю є примусовий контроль над народжуваністю серед мусульман, зокрема — уйгурів, щоб скоротити їх чисельність, при цьому одночасно стимулюючи процес народжуваності серед народності хань. У зв’язку з чим уйгурські жінки регулярно піддаються тестам на вагітність, примушуються до різних методів контрацепції, серед яких — стерилізація. Власти не гребують і примусовим перериванням вагітності.

За даними американського журналу «ForeignPolicy», у 2019 р. Китай виділив засоби на стерилізацію 14800 жінок і встановлення 5900 внутрішньоматкових спіралей (ВМС) у місті Хотан уєзді Гума, де масово проживають уйгури. Якщо говорити про цифри, то у період між 2015–18 рр. в околицях Хотан і Кашгар народжуваність впала на 60%. У 2019 р. народжуваність впала на 24%, а у решті Китаю ця цифра склала усього 4,2%. Окрім цього, затримані жінки наражались на насильство. Саме зґвалтування стало одним із методів проти мусульманського населення в Китаї.

Журнал «ForeignPolicy» публікував інформацію про те, що діти мусульман були розлучені з їх родинами з метою віддалення їх від своєї культури і релігії, а також для навчання комуністичній просвіті.

Декілька днів назад федеральна влада США конфіскувала партію виробів із людського волосся з підозрою на те, що волосся було взято у мусульманок Східного Туркестану, які утримуються у спеціальних таборах. За даними англійської газети «TheGuardian», співробітники прикордонно-митної служби США повідомили, що було виявлено 13 тонн тканин та інших виробів, де використовувалось людське волосся. У цілому вартість вантажу склала 800 тисяч доларів США. Це вже другий випадок, коли влада США конфісковує вантаж із Сіньцзяна, у виготовленні якого ймовірно було використано волосся мусульман, які утримуються у таборах, зокрема, мова йде про жінок. Треба розуміти, що владу США на це штовхає не гуманність чи турбота про інтереси мусульман Східного Туркестану, а існуюче протистояння США з Китаєм.

Те, що ми згадали, це лише верхівка жорстокості китайської влади.

У цей же час правителі мусульманського світу продовжать мовчати про ці злочини. Дійшло до того, що у липні 2019 р. такі країни, як Пакистан, КСА, Єгипет, ОАЕ і Алжир, сприяли запобіганню прийняття резолюції ООН, яка вимагала від Китаю допустити міжнародних інспекторів у Східний Туркестан.

Газета «TheWashingtonPost» вказала на те, що правителі мусульман не підуть на конфронтацію з Китаєм, оскільки позбавляться китайських інвестицій, які оцінюються у мільярди доларів.

Саме це і очікувалось від нікчемних правителів мусульманського світу, оскільки в них померли доблесть і почуття, серця їх перетворились на каміння, вони продали Наступне життя за блага цього світу. Ці правителі не вважають за належне проявляти турботу про людей і Іслам, не вважають потрібним надати допомогу мусульманкам, з якими борються невірні. Ці правителі не прагнуть запроваджувати закони Аллаха, навпаки, їх турбує те. що накажуть їм західні хазяї.

Сьогодні Умма повинна усвідомити, що мусульманські жінки, які переслідуються, не будуть захищені до тих пір, поки не буде обраний халіф, який стане щитом, за яким б’ються і яким захищаються. Хто переживає і відчуває страждання від того, що відбувається з мусульманами і мусульманками у Східному Туркестані, нехай поквапиться до обрання халіфа.

 

Мусліма аш-Шамі (Умму Сухайб)
1 Зуль-хіджа 1441 р.
22.07.2020 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая