Поточна політична реальність влади палестинської автономії і правда про таємний документ

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Заступник помічника держсекретаря США Хаді Амр під час візиту в Палестину, що тривав декілька днів в середині минулого місяця, описав політику влади Палестинської автономії як «сухий ліс, який тільки і чекає, щоб його підпалили».

Декілька днів назад сайт arabi21 опублікував таємний документ про трибічну угоду між Америкою, Палестинською автономією і єврейським утворенням. Цей документ був підписаний після візиту заступника держсекретаря США по справам Палестини і єврейського утворення Хаді Амра. Документ містить в собі низку статей, які становлять небезпеку для палестинського народу.

Що ж хотів виразити помічник заступника держсекретаря США, коли описав палестинську владу як «сухий ліс»? Чи дійсно палестинська влада є такою, якою він її описав? Якою є поточна політична реальність влади Палестинської автономії? Про що говориться в таємному документі, опублікованому на сайті arabi21? Якою є поточна політика Америки у відношенні палестинської влади?

Мета опису заступником помічника держсекретаря США палестинської влади «сухим лісом»

Заступник помічника держсекретаря США, описуючи палестинську владу як «сухий ліс», насправді хотів передати серйозне послання єврейському утворенню, вказуючи йому на те, що він намагається переконати єврейське утворення у небезпеці їх положення, тим самим бажаючи спричинити на них тиск, щоб євреї погодились з певними зміненнями в області політики, безпеки і економіки, які для них бажає Америка і які допоможуть владі Палестинської автономії устояти на ногах і далі виконувати свою роботу по координації питань і захисту євреїв і по проведенню західної політики в боротьбі з палестинцями, насаджуючи їм західну культуру, руйнуючи рештки їх ісламських понять, руйнуючи інститут родини і суспільства, поширюючи розпусту і у цілому західний культ безладних статевих відносин за допомогою освітніх програм і ЗМІ, відкриваючи двері для будь-яких західних ідей, найважливіша із яких — ідея ліквідації палестинської проблеми способом заснування двох держав.

Наскільки опис палестинської влади як «сухий ліс» відповідає дійсності?

Низка політичних і економічних криз, а також проблем в сфері безпеки стрясають палестинську владу в останні роки більше, аніж зазвичай, набуваючи небезпечних обертів. Поки Трамп був президентом США, ситуація в єврейському утворенні незмінно погіршувалась, тому що Трамп вимагав від Нетаньяху реалізації свого проекту «Угоди сторіччя», штовхаючи його вживати заходів, не дивлячись на їх наслідки для палестинської влади, в якій обидва вони бачили лише нікчемне знаряддя, позбавлене усілякої волі, задачею якого є лише допомагати окупанту в усіх його ініціативах. З причини змінення деталей цього політичного проекту з’явились і нові плани у відношенні Палестини, за якими відбулось змінення риторики і дій. Це одразу розкрило ущербність палестинської влади і її нездатність вирішувати проблеми, незважаючи на те, що вона існує ось вже 25 років за рахунок гри долями палестинців.

Після початку реалізації проекту Трампа палестинська влада, природно позбавилась останнього фігового листя, що прикривав її срам, особливо коли палестинська влада почала відмовлятись від Східного Єрусалиму як столиці урізаної Палестини в межах кордонів 67-го року — ущербний проект, яким Палестинська влада іще якось виправдала своє існування і необхідність.

Палестинська влада перестала отримувати від Заходу фінансову допомогу для себе і своєї служби безпеки. В Вашингтоні був зачинений офіс «ОЗП», як і було зачинено американське консульство в Єрусалимі, після чого в Єрусалим було переведено американське посольство, а сам Єрусалим разом з його сходом і заходом був об’явлений столицею єврейського утворення. Припинилось фінансування БАПОР — Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт.

З свого боку Нетаньяху повів власну політику і скасував можливість безготівкових операцій на території Палестинської автономії, щоб натиснути на адміністрацію Махмуда Аббаса і примусити її піти на іще більшу поступки. Також він розширив кількість єврейських поселень і почав дивитись на сектор «C» з бажанням приєднати його (або взагалі увесь Західний берег), депортувавши місцеве населення. Усі ці події потрясли і без того нестійку владу палестинської автономії, розкривши внутрішні конфлікти між лідерами автономії в боротьбі за владу, готовими зайняти президентське крісло, яке незабаром ось-ось виявиться порожнім.

З ростом народного невдоволення палестинською владою з причини викриття її істинного жалюгідного положення, її відвертої служби Заходу і його проектам, її політичного банкрутства, її агентурної робот на єврейське утворення за допомогою співпраці з ним в сфері безпеки на додачу до поганої економічної ситуації, в якій живуть люди, що погіршується через корупцію цієї влади, яка звикла грабувати свій народ, а також кризи і галасу, викликаних коронавірусом, що лише збільшують загальну бідність, безробіття і деградацію, через сфери охорони здоров’я і освіти, які розвалюються, занепаду роботи муніципалітетів, абсолютно безплідної політики адміністрації автономії в різноманітних областях, корупції, від смороду якої дихати неможливо, і приниженої позиції адміністрації автономії у відношенні нещодавніх подій в Єрусалимі і Газі положення Палестинської автономії стало загрожуючи хитким.

Усе це примусило палестинську владу просити у адміністрації Байдена допомогти відновити її силу або напряму, або за допомогою єврейського утворення, намагаючись при цьому публічно не розкривати свої побоювання. Проте, як говориться, впала остання соломинка, яка майже зламала спину верблюда: після звірського вбивства політичного активіста Нізара Баната, коли той розкрив скандал з вакцинами, люди на вулицях піднялись на мітинги і протести, виражаючи свій гнів. Це, у свою чергу, примусило Америку схвилюватись і відправити свого посла в Амман, а також відправити помічника заступника держсекретаря в регіоні, щоб той передав серйозне послання уряду Баннета, вказавши йому на небезпеку ситуації, що склалась, на необхідність вжити заходів і скоординувати політику по нормалізації положення палестинської влади, поки від неї не залишився лише попіл. В ітозі домовленість була укладено.

Про що говориться у таємному документі, опублікованому на сайті arabi21?

Згідно матеріалам сайту arabi21, документ був підписаний 14 липня 2021 р., і в ньому говориться, що адміністрація США в примусовому порядку вводить суворий контроль над палестинськими ЗМІ, освітніми програмами і відновлює роботу трибічного «американсько- «ізраїльсько» - палестинського комітету. Згідно підписаному документу було вирішено, що «ізраїльсько» - американський» комітет займеться підготовкою форми закону про палестинських ув’язнених, і якою б не була форма, палестинська влада повинна буде її виконати. Окрім того, комітет зобов’язав владу автономії розкрити усі корупційні угоди, які комітет перевірить на предмет зловживань».

Також серед іншого, згідно неофіційним даним, ніким за тривалий час не спростованим, була підписана угода про «американський нагляд за бійцями опору і арештантами, засудженими владою Палестинської автономії і заточеними у тюрмах служби безпеки на Західному березі. Також була укладена угода про моніторинг і детальне вивчення їх справ. Згідно домовленості, американська адміністрація почала вимагати від палестинської влади вивчити справу про вбивство палестинського опозиціонера Нізара Баната і завершити цю справу на протязі трьох місяців, щоб палестинський народ виплеснув свій гнів, що захлеснув вулиці, і тим самим відновився імідж палестинської влади в очах народу».

Поточна політика Америки у відношенні палестинської влади

Нинішня політика США, що ведеться адміністрацією Байдена, зайнята цілою низкою інших проблем такої важливості, що доводиться відсувати проблему Палестини убік. У порідку черги порівняно з іншими проблемами, враховуючи, скільки часу треба, щоб вивчити цю проблему, враховуючи, що вона не наступила неочікувано і що серйозних подій через неї не намічається, враховуючи, що хоч якийсь уряд в Палестині існує, і він до того ж опирається на Америку, адже без неї не може стояти на ногах і вирішити скільки б то не було серйозної задачі, Америка вирішила допомогти палестинській владі і повернути їй стабільність, що буде вирішуватись на двох рівнях:

1. Надати допомогу фінансовому сектору і сектору безпеки палестинської влади.

2. Спробувати відновити і покращити імідж палестинської влади в очах суспільства, або, принаймні, знизити рівень напруженості народу на її адресу

Це підтверджується тим, що було згадано в секретному документі і внесено в графік роботи директора ЦРУ Уільяма Бернса під час його візиту в регіону з метою стримати політику єврейського утворення у відношенні Ірану після інциденту з танкером «Mercer Street».

Правда про палестинську владу є такою, що вона є мечем, занесеним над головами палестинців. Після того, як вона допомогла утвердитись єврейському утворенню на землі і зробила усе для його захисту, тепер вона хоче дати Америці повний доступ до ЗМІ, освітній програмі і навіть до справ відносно ув’язнених. Словом, палестинська влада робить усе, щоб остаточно зіпсувати і зруйнувати життя людей, будуючи диявольські плани у відношенні тих, хто прагне їй протистояти. Через усі ці причини не очікується ніякого блага від цієї влади для проблеми Палестини. Тільки свідома політична діяльність допоможе рішенню цієї проблеми. Першим ділом треба скинути маріонеткові режими в країнах мусульман і звільнити їх армії із оков режимів, щоб потім ці армії змогли стати до виконання своїх обов’язків — звільнити Палестину і вирвати із неї єврейське утворення з корінням.

 

Газета «Ар-Рая»
Д-р Ібрагім ат-Тамімі
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Палестині
10 Мухаррама 1443 р.х.
18.08.2021 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая