Заява Хізб ут-Тахрір в Україні у зв’язку з останніми подіями в АР Крим

Прокламації
Друкарня

بسم الله الرحمن الرحيم

27 лютого озброєними людьми було захоплено адміністративні будівлі. По території півострову вільно пересуваються збройні сили Росії. Регулярно надходить інформація про захоплення і спроби захоплення військових частин збройних сил України і громадських об’єктів.

28 лютого, народний депутат Геннадій Москаль розповсюдив брехливу інформацію про те, що начебто контрольований російськими спецслужбами Хізб ут-Тахрір планує почати в Криму збройне протистояння, яке послугує приводом для більш активних дій російських військових і виправданням для їх знаходження на території півострову. Окрім цього, представник ГО «Міллі Фірка» Васві Абдураїмов заявив, що у зіткненнях у ВР АР Крим 26 лютого брали участь члени Хізб ут-Тахрір. Також, сьогодні – 2 березня у ЗМІ було розповсюджено слова нового начальника ГУ СБУ в АР Крим Петра Зими про те, що його відомство буде боротися з терористичною організацією Хізб ут-Тахрір, забороненою у багатьох країнах світу.

У зв’язку з даними подіями і висловлюваннями Хізб ут-Тахрір в Україні заявляє наступне:

1. Хізб ут-Тахрір – ісламська політична партія, яка не допускає насилля у своїй діяльності. Хізб ут-Тахрір підтвердив неприйнятність насилля своєю 60-ти річною історією в усьому світі, і майже 20-ти річною історією своєї діяльності в Україні. Хізб ут-Тахрір заборонений тільки в тоталітарних країнах, у яких люди переслідуються за будь яке інакодумство. Діяльність партії в Україні полягає у просвітленні людей Ісламом.

2. Хізб ут-Тахрір в Україні не займається боротьбою за владу, будь то в Криму чи в Україні. Тому ми знаходимося за межами будь якого політичного протистояння за владу, включаючи події останніх трьох місяців.

3. Події, які сьогодні відбуваються в Криму є провокацією, що чиниться з боку Росії, приниженням нової української влади і викликом для неї, є передмовою до великого торгу, у якому народ і землі України будуть товаром. Сьогодні усі ми є заручниками геополітичної гри між Європою, Америкою і Росією, для яких життя звичайних людей не становлять великої цінності.

4. Захист державою свого суверенітету є справою самої держави, її інститутів, які закликані її захищати.

5. Що ж стосується самооборони, то захист від насилля і зазіхання на життя, честь і майно – природне право будь якої людини. Сподіваємося, що до цього не дійде і люди викажуть розсудливість і не зроблять себе розмінною монетою у цій боротьбі.

6. Ми вважаємо, що зараз вкрай велика ймовірність вчинення різноманітних провокацій у вигляді нападу на військових чи на мирне населення з боку «невстановлених осіб», а також ймовірність терактів проти мірних громадян, а потім покладення відповідальності за це на Хізб ут-Тахрір, для того, щоб виправдати присутність у Криму збройних сил Росії.
Ми заперечуємо будь яку подібну фабрикацію і заявляємо, що відповідальність за такий варіант розвитку подій ляже на тих, хто захопив сьогодні Крим.


Хізб ут-Тахрір
Україна

2 марта 2014 р.
30 Рабі ус-Сані 1435 р.х.

Головне меню