План із залізницею нагадує сценарій Алеппо

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня

Новина: Кореспондент телеканалу «Аль-Джазіра» 14 січня 2018 року передає, що сили режиму скерувались у бік авіабази «Абу ад-Духур» із селища Ханнасер провінції Алеппо, що у декількох десятках кілометрів від цієї бази. Також наступ урядових сил йшов з провінції Хама та Ідліб уздовж залізниці.

Сирійська організація по правам людини повідомила, що сили режиму та лояльні йому угрупування продовжили просунення у південній частини Алеппо. І вони отримали великий успіх, завдяки «ХТШ», яка включає у себе угрупування «Джабхат ан-Нусра» та інші.

Коментар:

Можуть виникати питання про важливість залізничної лінії, про жорсткий напад та завзятість у контролі за авіабазою «Абу ад-Духур», де сили тирана Шама почали наступ з півночі та півдня. Про такий швидкий захват авіабази, на шляху до якої режим не стикнувся з опором, що нагадує нам сценарій здачі Алеппо. Алеппо був зданий після втручання Туреччини у Джераблус, чи буде зданий аеропорт після турецького втручання в Афрін?

Немає сумнівів у тому, що залізниця, яка була включена у тематику переговорів в Астані, має велике стратегічне значення, і це відображено у декількох моментах, у тому числі:

— Забезпечити безпеку нафтопроводу, який проходить уздовж залізничної лінії, що дозволить прокачувати нафту через ці трубопроводи.

— З’єднати місто Алеппо з рештою міст, де залізниця забезпечує транспортування продовольства в Алеппо.

Авіабаза «Абу ад-Духур» вважається передовою базою, яка знаходиться на перетині багатьох провінцій, що дозволяє економити час та витрати на перекидання військ у найближчі провінції. Втрата цієї бази стане сильним ударом для народу Сирії, який заплатив велику ціну, багато стали шахідами в битві за цей регіон. Положення, до якого дійшла революція сьогодні, можна було б уникнути, якби командири загонів не пов'язаної з міжнародною спільнотою. Вони були обмануті брудними політичними грошима, переговорами та угодами про припинення вогню, що, у свою чергу, дало тирану Башару можливість контролювати регіон.

Командирам опозиційних загонів необхідно розірвати усі відносини з міжнародною спільнотою — особливо після того, як виявився його обман у виді отруйних політичних грошей, які обмежували рішучість повстанців, — і тоді вони візьмуть ініціативу у свої руки і стануть хазяями в усіх своїх справах. Потім їм необхідно об’єднатись навколо ясного політичного проекту, що витікає із їх ісламської акиди. І тоді їм треба відкинути усі червоні лінії, до яких неможна наближатись, накреслені кров’ю Умми, і відкрити усі фронти з режимом, особливо там, де утвердився тиран Шаму — у Дамаску і на узбережжі Сирії.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізбут-Тахрір
Устаз Ахмад Абдульваххаб
Голова інформаційного офісу Хізбут-Тахрір/Сирія
16.01.2018