Анексія Криму Росією

Відповіді на питання
Друкарня

ПитанняРосія анексувала Крим, про що Путін підписав документ 18.03.2014 р. Чи говорить це про те, що Росія зробила перший крок для включення до свого складу решти території України? Особливо беручи до уваги бліду реакцію Заходу? Нехай Аллах віддасть вам благом.

ВідповідьРаніше у наших відповідях ми говорили, що на даний час міжнародні і регіональні умови жодного з трьох гравців, пов’язаних з українською кризою не дозволяють приєднати Україну цілком у своє поле впливу. Також ми згадували, що очікується досягнення компромісного рішення між трьома сторонами. Звідси, щоб Росія отримала цілком Україну на даний момент або принаймні в осяжному майбутньому видається доволі складним питанням. У випадку, якщо Росія зміцниться в Криму, то це буде означати що Захід, зокрема Америка зміцнить свої позиції в решті частини України.

Що ж стосується питання отримання всієї України однією з трьох сторін, то як ми сказали, на даний момент чи як мінімум в осяжному майбутньому це видається складним.

Ймовірно те, що відбувається на сьогоднішній день у деякому степені вказує на знаходження цього компромісного рішення, реалізація якого вже відбувається, а саме Росія зміцнюється в Криму, а Захід, зокрема Америка в решті регіонів України. На це вказує наступне:

20/03/2014 р. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу зв’язався зі своїм американським колегою Чаком Хейгелем. У ході телефонної розмови було озвучено, що Москва не буде нападати на Схід України. Зокрема Шойгу запевнив, що «розташовані вздовж кордону сили проходять навчання і у них немає жодного наміру перетинати кордон України і що від них не буде виходити жодних актів агресії».

У той же день тимчасовий київський уряд поспішив завірити, що «Україна, на будь які спроби Росії приєднати до себе російськомовні східні регіони країни відповість «військовим шляхом»». До цього відносно Криму українська сторона 19.03.2014р. заявила про готовність вивести свої війська з окупованих територій. За заявою голови служби безпеки України, його країна готується до плану виводу військ і громадян з Криму. Голова РНБО Андрій Парубій заявив, що головна задача стоїть у переведенні українських військових сил і заручників на материкову частину України «найбільш швидким та ефективним чином».

Це вказує на точні знаходження компромісного рішення, де торги звелися на Кримі та решті частини України! Увага України цілком зосереджена на Сході країни і це доволі помітно, у той час як картина з півостровом, кажучи про ту ж степінь уваги, виглядає далеко інакше.

Дані компромісні точки набули більш чіткого характеру у зв’язку з подією підписання у п’ятницю 21.03.2014 р. у межах проведення європейської зустрічі на вищому рівні, що відбулася в Брюсселі, прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком політичної частини угоди про асоціацію з ЄС. Дана угода надає Києву можливість вступу до європейської сім’ї і можливість стати повноцінним членом ЄС. Нагадаємо, саме ця угода послугувала причиною сварки між Україною і Росією, коли екс-голова держави Янукович відмовився підписувати дану угоду, наслідком чого стала масова хвиля протестів і демонстрацій з боку українського народу…

Все вищезазначене говорить про точки знаходження компромісного рішення. Однак, як ми вже говорили у наших минулих відповідях, Україна залишиться бомбою уповільненої дії, і кожного разу, коли будуть відбуватися зміни на міжнародному чи регіональному рівнях на користь Росії або Заходу, будуть мати місце хвилювання і тоді кожна зі сторін знову буде звертати свою увагу на всю Україну, намагатися її одержати згідно з міжнародними обставинами на той час… Україна є боком Росії, в той же час воротами в Європу...

Поки не відбудеться змін на міжнародному і регіональному рівнях, дане компромісне рішення залишиться в силі, що може у деякому степені привести до стабільності, «тимчасового затишшя». Кажучи же про досягнення повної стабілізації ситуації, зокрема в Криму, то це відбудеться тільки після повернення даного регіону до свого минулого положення до анексії Криму 1783 р. Тільки після того, як Крим стане частиною майбутньої Ісламської держави з дозволу Аллаха.


21 Джумада аль-уля 1435 р.х.
22.03.2014 р.