Роль Саудівської Аравії в єменській війні

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Ось вже третій рік, як саудівське керівництво об’явило про створення так званого «арабського альянсу» і почало проводити військову інтервенцію в Ємені проти тих, кого назвало путчистами.

На протязі двох років день у день над Єменом відбувались польоти бойової авіації, не говорячи же про скрізь відкриті бойові фронти майже у кожному кутку країни, що привело до величезних руйнувань, десяткам тисяч загиблих та сотням тисяч переміщених осіб, стрімкому погіршенню економічного положення, коли місцева валюта рухнула, і повної стагнації економіки. Це відбувалось на додаток до блокування багатьох аеропортів та портів Ємену. Життя людей в Ємені стало вкрай складним та важким, війна зачепила лікарні, через що багато із них було зачинено, а медичний персонал емігрував. Рівень медичного обслуговування у багатьох центрах та лікарнях знизився з причини відсутності медикаментів та препаратів через війну та спалахи інфекційних захворювань. Зросло число смертності серед дітей, як повідомив про це Міжнародний дитячий фонд ЮНІСЕФ: кожні десять хвилин в Ємені через холеру та шлунково-кишкові захворювання гине одна дитина. ООН об’явила, що третина населення країни позбавлена доступу до питної води, а дві третини населення потребують гуманітарної допомоги!

yemen crisis

Підбивши підсумки, відзначимо, що ситуація в Ємені з початку саудівського втручання до справжнього часу стала катастрофічною. У той же час Саудівська Аравія закрила свої кордони перед єменцями, вимагаючи від них величезних сум грошей для отримання візи при тому, що єменці у самій Саудівській Аравії страждають по двом головним причинам: підвищення цін на оновлення виду на проживання та примушення до отримання ними дорогої медичної страховки. На додаток до цього,постійні грошові збори та податки на усе старе та нове — усе це примусило багатьох єменців покинути територію Саудівської Аравії, що усугубило їх і без того тяжке положення.

Якщо б Саудівська Аравія дійсно хотіла допомогти народу Ємену, як про це стверджував Мухаммад ібн Сальман на нещодавній зустрічі зі старійшинами Ємену, то половини вартості цієї війни було б досить, щоб побудувати Ємен заново. Проте уся справа —в іншому.

Так, перед зустріччю Мухаммада ібн Сальмана зі старійшинами Ємену у нього відбулась зустріч з президентом «хазяїн світу» — Америки, на якій вони об’явили, що обидві сторони об’єднують своє бачення по питанням Сирії та Ємену. Таким чином, саме американський порядок денний у регіоні визначає саудівську політику у відношенні Сирії та Ємену. Так, у Сирії Саудівська Аравія є партнером у міжнародній коаліції на чолі з Америкою проти мусульман Сирії під приводом боротьби з «тероризмом». Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія є другою по величині країною, яка взяла участь у повітряних рейдах у війні Америки проти «тероризму», і цього досить, щоб продемонструвати щирість саудівського режиму перед головою невір’я Америкою та її політикою у регіоні.

В Ємені ж Америка опирається на Саудівську Аравію в управлінні ходом єменської кризи шляхом прямих переговорів з хоусітами та забезпечення безпеки південних кордонів Саудії. І Саудівська Аравія вже об’явила про підписання угоди з хоусітами про ненапад на її південні кордони. Тим не менш, скинутий Алі Салех не припиняє атаки цих кордонів, доки Саудівська Аравія не повернеться знов до переговорів з ним і не перестане ігнорувати його, як це відбувається сьогодні. Це відбувається в обмін на участь хоусітів у майбутній владі в Ємені — саме ця мета стояла перед Керрі у вживаємих ним ініціативах, з якими погодилась Саудівська Аравія. Аль-Джубейр неодноразово заявляв, що хоусіти повинні грати немаловажну роль у майбутній владі в Ємені, оскільки вони, стисло кажучи, — партнери Америки у боротьбі з «тероризмом», тобто з Ісламом.

Також Саудівська Аравія має певний плив на племена та старійшин Ємену, і вона використовує цей вплив, щоб схилити їх до своєї політки. І це робиться для створення необхідного Америці впливу в Ємені , щоб контролювати джерела багатств та важливе стратегічне положення для американських політичних та військових маневрів у світі, не говорячи вже про міжнародне торгове значення регіону.

Незважаючи на спроби Саудівської Аравії приховати цю роль та переконати народ Ємену у тому, що вона втрутилась у конфлікт, щоб захистити їх від іранського впливу, усе ж таки, суть того, що відбувається, повністю протилежна цьому. І Іран і Саудівська Аравія здійснюють американський порядок денний у регіоні вже тривалий час. Але справжнім конкурентом Америки в Ємені є інша колоніальна держава, яка пішла «у тінь» в останній час . І це — Британія, яка прагне зберегти свій вплив у регіоні. Так, новий прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, перебуваючи у Бахрейні, що вона не буде відмовлятись від Затоки та регіону у цілому і що безпека Затоки та Ємену виходить від безпеки Великобританії. Саме тому цей так званий «міжнародний квартет» (із США, Великобританії та їх послідовників, таких як Саудівська Аравія та ОАЕ) так і не досяг якого-небудь врегулювання між ними по Ємену. Конфлікт між ними, що проводиться їх маріонетками — Саудівською Аравією , з одного боку, та ОАЕ та еміратами Перської затоки — з іншого,— усе іще бушує. Результатом ж усього цього є масове знищення людей та усього живого та неживого в Ємені.

Впала завіса брехні та обману, і щоб не іти за міражем, народ Ємену повинен припинити слідувати позаду цих зрадницьких лідерів з обох боків. Народ Ємену повинен згуртуватись навколо щирих сумлінних хлопці, які прагнуть встановити Праведний Халіфат за методом пророцтва , який захистить їх кров, майно та честь , і буде оберігати їх гідність та вижене вплив невірних колонізаторів із їх країн. І перш за усе, Халіфатом буде задоволений їх Творець та Господь, який сказав:

إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الأشْهَادُ

«Воістину, Ми надамо допомогу Нашим посланцям та віруючим у мирському житті і того дня, коли предстануть свідки» (40:51).

І сказав Посланець Аллаха ﷺ:

ثُمَّ تَكُونُ خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ

«…потім буде Халіфат за методом пророцтва»(передав Ахмад).


Газета «Ар-Рая»
Абдулла аль-Хадрамі
Ємен
22 Раджаба 1438р.х.
19.04.2017р.

 

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню