Візит заступника держсекретаря США у Судан яскраво демонструє боротьбу Америки проти Ісламу

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

16 листопада 2017 року перший заступник держсекретаря США Джон Салліван прибув у Судан, де провів зустрічі з міністрами закордонних справ та фінансів, головою об’єднаного комітету начальників штабів, представниками міністерства внутрішніх справ, зі службами національної безпеки та розвідки.

Також він зустрівся з релігійними лідерами за зачиненими дверима, а потім він виступив з лекцією в університеті Священного Корану про відношення американської політики до Судану. У суботу 18 листопада сайт «sudantribune» опублікував інформацію, що американський політик почав вимагати від суданського уряду змінень або зовсім скасування деяких законів, зокрема, вони говорили про смертний вирок віровідступникам. Він також закликав до скасування законів, які стосуються вбрання жінки у громадському житті: згідно даному закону, жінка отримує удари батогом за носіння невідповідного до Шаріату одягу. При розробці нової конституції Судану він закликав до дотримання релігійної свободи для усіх.

Цей чоловік прибув з новою повісткою, яка повинна бути реалізована суданським урядом під приводом виключення країни із чорного списку США. Немає ніяких сумнівів у тому, що Америка є колоніальною державою, і це збільшує її зарозумілість перед іншими країнами, які схиляються перед нею та прислужують їй. Більше за усе з приводу Судану Америку турбує релігія, тому що саме про неї у більшій мірі йде мова як у колишніх вимогах Заходу на адресу Судану, так і у теперішніх. До колишніх вимог відноситься так звана боротьба з «тероризмом», туди входять п’ять пунктів: встановлення миру у Судані, продовження та підсилення боротьби з тероризмом, надання гуманітарного доступу на території Південного Кордофану та Блакитного Нілу, сприяння встановленню миру у Південному Судані та розгляд питань, пов’язаних з угрупуванням ЛРА («Господня армія опору»). Що стосується нових вимог, з якими прибув заступник держсекретаря США Джон Салліван, то перша із них — надання релігійних свобод, а друге — припинення відносин з КНДР. Головна проблема Заходу — це не допустити появи Ісламу у владі та політиці.

На це вказують заяви низки посадових осіб. Міністр закордонних справ Судану заявив: «Судан — це держава без релігії» (передає суданська газета «АlyoumАltali» («Наступний день», alyoumaltali.com) від 5 серпня 2015 р.). У вівторок 23 травня 2017 року суданське міністерство юстиції проінформувало спецпосланця США по міжнародній релігійній свободі Яна Тернера про триваючі зусилля по внесенню поправок у деякі статті суданського кримінального кодексу з метою дотримання конституції та міжнародних конвенцій, а міністр юстиції Судану Тахані Тур аль-Даба вказала на постійні зусилля суданського уряду у даному напрямку, включаючи статтю про дрес-код та 8-у статтю про релігійні права. Представник правлячої партії Кутбі аль-Махді заявив: «Америка для нормалізації відносин з Суданом вимагає відмовитись від застосування Шаріату». Більше того, міжнародна правозахисна організація «ХьюманРайтсВотч» 31 травня 2012 року цитує слова директора даної організації в Африці: «Ніхто не повинен бути забитий камінням до смерті. Судан повинен негайно реформувати свої дискримінаційні закони та скасувати смертну кару та усі тілесні покарання».

Уряд Судану виконав усі вимоги США, сподіваючись, що Судан буде виключений із списку країн, які підтримують тероризм. Проте заступник держсекретаря цього разу на додаток до старих вимог прибув з новими. Всевишній Аллах сказав:

وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِي جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ نَصِيرٍ

«Іудеї та християни не будуть задоволені тобою, доки ти не станеш дотримуватись їх релігії. Скажи: «Шлях Аллаха — це прямий шлях». Якщо ж ти станеш потурати їх бажанням після того, як до тебе явило знання, то Аллах не буде тобі ані Покровителем, ані Помічником» (2:120).

Дана ситуація показує, що народ Судану ніколи не мав нічого спільного у відношеннях з Америкою, і немає ніякого блага у здійсненні американських вимог. Суданський фунт обвалився після зняття санкцій майже до 30 фунтів за долар. Міністр фінансів загрожує зняттям субсидій на хліб, міністр охорони здоров’я визнає нездатності зекономити на імпорті медикаментів. Що хорошого отримає суданський народ від зняття американського ембарго, у той час як положення лише погіршується?!

Після розвалу Радянського Союзу Америка у якості свого ворога та суперника у пануванні над світом позначила Іслам, тому що Іслам — це ідеологія, яка розглядає такі питання, як влада та політика. Більше того, Захід чудово усвідомлює бажання мусульман повернути свою державу, і він бачить, що мусульмани вірять та довіряють своїй релігії. Іслам — це єдина система, єдина ідеологія, якої остерігається Захід. Ми бачимо, як Захід атакує та бажає спаплюжити Іслам. Ми бачимо, як Америка наказує мусульманським правителям скасувати деякі закони Шаріату, так і як забивання камінням, удари батогом та інші, за нібито їх жорстокість та нелюдськість, як вона стверджує. Те, що зробила Америка у В’єтнамі, Афганістані та Іраку, перевершило усі кордони жорстокості та жаху. Подібні шаріатській покарання уособлюють собою політичну систему, яка конкурує з американським проектом. Америку не влаштовує, що Іслам втручається у справи життя та суспільства, і вона намагається обмежити Іслам індивідуальними обрядами поклоніння, такими як: намаз, пост, хадж, зікр і т.п., бо такий Іслам не буде турбувати Америку. І ми бачимо, як правителі мусульманських країн бажають виконати американські вимоги через поміркований Іслам, який не претендує на владу та політичну діяльність.

Очевидним фактом є те, що Америка не у змозі обмежити нас у тому, що ми втілюємо або не втілюємо у релігії, тому що мусульманин зв’язаний законами Шаріату, які втілюються згідно з ісламським поглядом, а не за бажанням правителів і тим більше — невірного Заходу. Судан — це багато країна, і вона не потребує американської допомоги, будь то у сировині або владі. Проте Судан має потребу у сильній політичній волі свого народу, щоб втілити Іслам у якості системи, яка покінчить з підступами Америки та відтрубить руки колоніалізму.

О народ Судану! Покваптесь до встановлення Другого Праведного Халіфату, правління в якому здійснюється за методом пророцтва. Халіфат — це ключ до вашої величі та перемоги над ворогом, це обіцянка вашого Господа і радісна звістка вашого Посланця ﷺ.

Газета «Ар-Рая»
Мухамммад Джамі — Абу Айман
Помічник офіційного представника Хізб ут-Тахрір у Судані
29.11.2017

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню