Жахлива тріада в Ємені — війна, голод та смертельні хвороби

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Війна в Ємені триває більше трьох років. Ця війна — боротьба Америки та Британії за вплив та багатства країни, яка ведеться між їх місцевими та регіональними прислужниками.

За останній час конфлікт лише підсилюється. Конфлікт розгорівся у провінції Шабва, звідки силами ОАЕ при підтримці Британії були вигнані хоусіти. Потім ескалація конфлікту була в Ель-Байді, а на узбережжі вона дійшла до провінції Ходейда — наступ урядових військ за короткі строки досягло порту Ходейда, але тиск Америки примусив їх уповільнити просунення до мети, особливо після авіаударів з боку Саудівської Аравії. Під час зіткнень в Ель-Джауфі майже вдалось вигнати хоусітів. У Сааді опір, підтримуваний Саудівською Аравією, виступив в Альбук, де вони взяли під контроль важливу гірську мережу. Присутність найманців у цьому регіоні — це захист саудівського кордону, зміцнення хоусітів та їх приручення, і у той же час ці найманці знаходяться там для розриву відносин хоусітів з Іраном та зміцнення їх з Саудівською Аравією, яка, у свою чергу, проведе з хоусітами переговори та погодиться на їх участь у правлінні.

Потім Саудівська Аравія зніме з хоусітів тавро сепаратистів і визнає їх державу, а потім вимусить Хаді прийняти це. На це вказують дії військово-повітряних сил Саудівської Аравії, які нанесли удари по деяким позиціям хоусітів, по їх військовому табору «Аль-Істікбаль» на заході Сани; також вона покінчила з тими, хто бажав просунутись на схід Сани та на узбережжя до порту Ходейда, біля якого Америка прокреслила червону лінію.

Насправді ця руйнівна війна іде між Британією та Америкою. Ці дві держави є ворогами Ісламу та мусульман, особливо — ворогами мусульман Ємену. У кожної із цих держав є свої інструменти. У Америки — це Саудівська Аравія, Іран та лояльні їм формування, а також проамериканський південний рух «Аль-Хірак». У Британії — це ОАЕ, Катар, Хаді та Салех. Після вбивства Салеха Британія втратила чверть свого впливу в Ємені.

Це нестерпна колоніальні війна призвела до пролиття крові тисяч мусульман на фронтах даремної битви під керівництвом продажних агентів, які продали свою релігію за це життя. Невже вони не чули слова нашого благородного Пророка Мухаммада ﷺ:

كُلُّ الْمُسْلِمِ عَلَى الْمُسْلِمِ حَرَامٌ دَمُهُ وَمَالُهُ وَعِرْضُهُ

«Кров, честь та майно мусульманина заборонені для іншого мусульманина» (Муслім).

Ця війна нанесла сильної шкоди по Ємену, була пролита кров десятків тисяч людей, були зруйновані їх дома, багато хто втратив свої робочі місця, у результаті чого вони були вимушені втікати. Багато людей стали біженцями, які не мають ані даху над головою, ані засобів до існування, через що поширились хвороби, безробіття, масові переїзди та загибель людей. З початку війни національна валюта знецінилась у декілька разів по відношенню до американського долара.

Ця війна стала причиною людських страждань в Ємені, таких як голод та хвороби, що уносять життя, і виникненню таких понять, як «страшна тріада», а саме — війна, голод та смертельні хвороби. ООН, яка відкрито підтримує хоусітів, що призвело до жорсткого протистояння, надала їм повну свободу дій, коли один із функціонерів ООН 8 листопада 2017 року заявив, що блокада Ємену силами коаліції на чолі з Саудівською Аравією призведе до найбільшому масовому голоду у світі за останні десятиріччя, що може призвести до мільйонів жертв. Рада Безпеки також закликала до відкриттю портів та аеропортів для постачання у країну гуманітарної допомоги. Саудівська Аравія зачинила порти у зв’язку з запуском хоусітами балістичної ракети на її територію. За цими жахливими злочинами стоїть ООН та Америка, які плачуть крокодилячими сльозами по народу Ємену.

Голод — це примара,яка переслідує народ Ємену, і причиною його стала ця війна, а також політика хоусітів, яка успадкована від зейдітських правителів-імамів, що отримали незалежність від Османського Халіфату. Суть цієї політики полягає у створені штучного голоду для того, щоб підкорити та принизити народ Ємену, у той час як у них на руках буде досить продовольства, якого вистачило б для усього Ємену. Народ Ємену опинився у лещатах війни та гуманітарної катастрофи, і усе це — результат порочної політики, проводимої американськими та британськими агентами. Страждання єменців підсилились а саме: голод,хвороби, епідемія холери, яка унесла тисячі життів, нестача та подорожчання електроенергії, погіршення медичного обслуговування та багато інших лих — усе це згідно статистиці ООН, яка, у свою чергу, постачає зброю хоусітам разом з гуманітарною допомогою, яка рідко досягає потребуючого. На жаль, народ Ємену як і раніше покладає свої надії на подібні організації, які, посміхаючись, наносять удар у спину у виді контрабанди зброї, якою вбивають єменський народ.

Нам не варто сподіватись на конфліктуючі сторони та їх хазяїв. Як ми можемо сподіватись на те, що наші страждання будуть вирішені ворогом, який замислює проти нас?! Цей ворог вплутав нас у цю ситуацію через своїх агентів, які воюють представляючи інтереси ворога, а жертвами у цій ситуації є мусульмани. Народу Ємену небідно зміцнити політичну свідомість, і цього буде досить, щоб не впасти у проект колонізаторів та їх агентів. Ця полична свідомість гарантує, що вона направить їх на вірний шлях приписаний їх релігією, яким буде задоволений Аллах,а саме — сумлінна діяльність з вашими братами із Хізбут-Тахрір по відновленню Другого Праведного Халіфату, правління у якому здійснюється за методом пророцтва. Халіфат — це порятунок для вас і для усіх мусульман із цієї ситуації, що погіршується з кожним днем, порятунок від ваших ворогів, і це — єдиний правильний вихід із усіх проблем та криз. Всевишній Аллах сказав:

وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللهِ حُكْماً لِقَوْمٍ يُوْقِنُونَ

«Чиї рішення можуть бути краще рішень Аллаха для людей переконаних?» (5:50).

Шаіфаш-Шерадій
Ємен

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню