Те, що відбувається на півдні Ємену — це продовження англо-американського конфлікту

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Група експертів при ООН підготувала велику доповідь по Ємену, яка розроблялась на протязі усього 2017 року. Як повідомляє інформагентство «Анадолу», документ буде наданий Раді Безпеки на початку лютого.

Так, згідно експертам, по спливанню трьох років конфлікту авторитет легітимного уряду вже викликає сумніви навколо того, що воно усе іще здатне об’єднати країну. На думку авторів доповіді, цьому сприяють чотири наявних чинники: нездатність біглого президента Мансура Хаді контролювати усі звільнені території Ємену ззовні, формування перехідного уряду на півдні, який проголосив про незалежність, постійна присутність бунтівних хоусітів у столиці Сані та у більшій частині північних районів країни, і четвертий чинник — поширення воєнізованих угрупувань, які ведуть війни від чужого імені і існують при фінансовій та військово-матеріальній підтримці, особливо — маючих тут свої особисті амбіції членів арабської коаліції, очолюваних Саудівською Аравією.

Уряд Хаді на півдні похитнувся після того, як низка консерваторів відкололась та примкнула до перехідному уряду, і таким чином ймовірність відокремлення півдня стала реально, говориться у доповіді.

«Ар-Рая»: те, що відбувається у південному Ємені, є продовженням англо-американського конфлікту за участю локальних та регіональних інструментів. Америка намагається зміцнити владу угрупування хоусітів, а для цього прагне втягнути її, як сторону-учасника, у політичний процес, для досягнення якого відкриває перед хоусітами можливості отримати контроль над максимально можливими територіями на півночі країни та постійно спричиняє тиск для швидшого поличного врегулювання та виходу з кризи.

Газета «Ар-Рая»
31.01.2018

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню