Погляд на змінення у верхівках саудівської армії

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Король Саудівської Аравії Сальман по рекомендації свого сина, наслідного принца Мухаммада, видав низку нових постанов, скерованих на підсилення їх влади у КСА,на цей раз — шляхом скинення вищих командирів саудівської армії та призначення нових.

У відставку були відправлені командуючий силами ППО та начальник Генерального штаба, а на посаду командуючого сухопутними військами та командуючого військами ППО були призначені нові командири. У королівському декреті вказується, що «ці поправки були зроблені по рекомендації міністра оборони, наслідного принца Мухаммада ібн Сальмана».

Згідно новим королівським директивам у відставку був відправлений командуючий силами ППО генерал-лейтенант Мухаммад ібн АвадСухайм; командуючий сухопутними військами генерал-лейтенант Фахд ібн Турки ібн Абдульазіз був знятий з посади та призначений командуючим Об’єднаними силами у ранзі генерал-лейтенанта; генерал-майор Джаруллах ібн Мухаммад аль-Алаві отримав звання генерал-лейтенант та був призначений командуючим Стратегічними ракетними силами; генерал-майор Фахд ібн Абдуллах аль-Мутаір був підвищений до звання генерал-лейтенант та призначений командуючим сухопутними силами; генерал-майор Мутлак ібн Салім аль-Азайма отримав підвищення до звання генерал-лейтенант і був признаний заступником начальника Генерального штаба; генерал-майор Мазід ібн Сулейман аль-Амр був підвищений до звання генерал-лейтенанта та призначений командуючим ППО. Про це пише Саудівське агентство новин «SPA».

Також генерал-лейтенант Файяд ібн Хамід Рувайлі був підвищений у званні до генерала армії та призначений начальником Генерального штаба. Призначення відбулось після припинення виконання своїх обов’язків начальником Генерального штаба генералом армії Абдуррахманом ібн Саліхом аль-Буньяном.

У Саудівській Аравії заявили, що «ці нові призначення є звичайною процедурою згідно з планом розвитку нового міністерства оборони».

Немає сумніву, що ці радикальні змінення у саудівській армії, відображають змінення лояльності. Очевидно, що за ними стоїть Мухаммад ібн Сальман, який рекомендував ці змінення. Таким чином, він формує нову авторитарну військову основу, яка буде зосереджена навколо його особистості. Таке швидке та неочікуване зміщення з посад вищих керівників армій та призначення нових військових командирів на посаду начальника Генерального штаба, командира сил ППО та командуючого сухопутних військ є справжнім військовим переворотом проти військовослужбовців, яких Ібн Сальман через сумніви у їх лояльності не хоче бачити на своїх посадах, коли він займе владу.

Генерали, зняті з посад, вважаються ветеранами в армії. Серед них є ті, хто займав свої посади з часів короля Абдуллаха(і, можливо, до нього). Король Сальман та його син підозрюють їх у тому що вони схильні до Британії. І немає нічого дивного у тому, що Ібн Сальман веде зачистку країни від представників колишньої епохи. Першими були скинуті колишній наслідний принц Мукрін та колишній голова королівського дивану Тувайріджи, які вважались найближчими соратниками колишнього короля Абдуллаха. Потім черга дійшла до Мутаіба, сина короля Абдуллаха, колишнього міністра Національної гвардії. Вони послідовно усунули усі символи колишньої епохи із числа політиків, фінансистів та економістів, і, нарешті,дістались до керівників армії, у лояльності яких сумнівались або яким не довіряли.

Ці послідовні змінення, які зачепили колишній режим, явно мають зовнішній чинник. Неможливо уявити, що Сальман та його син виконали увесь цей державний переворот без ясного зеленого світла із Америки. Відносини Сальмана та його сина з Америкою є винятковими. Візит Трампа у Саудівську Аравію та перекачка півтрильйону доларів у різноманітні американські банки та кампанії очевидно вказують на те, що Америка на наступному етапі покладається на Ібн Сальмана. Такий розклад справ вимагає від Америки підтримати його, зміцнити його владу та позбавити від супротивників та конкурентів. Це пояснює усі ці невпинні радикальні змінення у Саудівській Аравії з миті отримання влади Сальманом, останніми із яких були відставки та звільнення вищих воєначальників у саудівській армії.

Останні змінення співпали з відправкою Пакистаном п’яти тисяч військовослужбовців у Саудівську Аравію, які не проводять ніяких чітких військових дій і не беруть участь у яких-небудь військових операціях з саудівською армією в Ємені, але залишаються у кордонах країни.

Здається, що метою їх відправки є захист Сальмана та його сина від будь-яких ворожих військових дій або контрперевороту. Немає іншої причини для відправки Пакистаном цих солдатів у цей час. До того ж, не було до кінця розкрито,яку саме роль зіграють ці сили. Медіакрило пакистанської лише підтвердило, що солдати Пакистану «не будуть використовуватись за межами КСА».

Пакистанський парламент раніше проголосував за те, щоб залишатись нейтральним у саудівсько-іранському конфлікті в Ємені і не відправляти війська, які приєднались би до очолюваної Саудівською Аравією коаліції в Ємені. Із цього можна зрозуміти, що відправкою військ у Саудівську Аравію переслідується інша мета. Ймовірно, це робиться для захисту режиму від падіння, побоюючись військового перевороту у відповідь на зачистку держави від решток колишньої епохи.

Таким чином, боротьба між колоніальними державами триває по усьому регіону, і зокрема — у Саудівській Аравії. Америка через короля Сальмана та його сина намагається нав’язати свій абсолютний контроль над Саудівською Аравією та віддалити усіх колишніх британських агентів від влади, при цьому вона використовує армії мусульман для захисту цього тиранічного режиму.

Замість того, щоб ці армії виконували свій обов’язок джихаду на шляху Аллаха, повністю змітаючи колоніальний вплив на землях мусульман та дозволяючи Ісламській Уммі встановити Халіфат за методом пророцтва, вони служать інтересам великих колоніальних держав. Але це використання не триватиме довго. Армії Умми — усе ближче до народу Прийде день, коли ці армії зіграють свою природну роль у підтримці тих, хто працює для створення Ісламської Держави, втілення шаріатського правління, несення ісламського заклику по усьому світу та поширення справедливості та вірного керівництва серед усього людства.


Газета «Ар-Рая»
Ахмад аль-Хутвані
14.03.2018

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню