Чи досягла «Буря рішучості» своїх цілей в Ємені по спливанню трьох років?!

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

На 26.03.18 хоусітами було анонсовано захід під назвою «Третя річниця агресії коаліції в Ємені». Дійсно, операція «Буря рішучості », яка розпочалась 26 березня 2015 року, стала справжньою катастрофою для країни.

Багато шкіл, домів, ринків та інших громадських місць піддались обстрілам та руйнуванням, на відміну від позицій військ хоусітів, які лише інколи були метою атак військ коаліції. Звідси ми бачимо, що метою операції «Буря рішучості» є зовсім не боротьба з хоусітами, як про це повідомляє прес-служба коаліції та ЗМІ, а зміцнення їх позицій при владі.

Америка зі своїм агентом Сальманом утвердила план досягнень цілей «Бурі рішучості». Цей план складається із трьох пунктів:

1) Перший полягав у тому, щоб обмежувати роль Хаді і не дати йому перейняти контроль у хоусітів над столицею Саною. За два з гаком років силам Хаді так і не вдалось наблизитись до Сани, незважаючи на достатню допомогу. Варто було військам Хаді наблизитись до столиці, як одразу ж вони ставали мішенню коаліційних сил, які спочатку невпинно обстрілювали їх, а потім заявляли про безглузду випадковість. Звідси можна сказати, що Хаді у даній ситуації став заручником обставин, через що Об’єднані Арабські Емірати, лояльні Великобританії, вирішили відмовитись від Хаді та зробити ставку на південні табори повстанців, прийнявши їх у склад солдатів, так званих «сил зони безпеки».

2) Другий пункт — це намір покінчити зі значними силами Алі Салеха, а також покласти край його політичній ролі та владі (або навіть його життю). Коаліція, очолювана Саудівською Аравією, по спливанню тижня після вторгнення в Ємен об’явила, що «Буря рішучості» знищила 80% сил повстанців. Після чого коаліція продовжувала переслідування сил Алі Салеха на протязі останніх трьох років до повного знищення. Це співпало з розколом між хоусітами та Республіканською гвардією, на яких покладався Салех та англійці. Пізніше, після вбивства Алі Салеха, його сила, влада та багатство перейшли у руки хоусітів, і, таким чином, «Буря рішучості» досягла деяких із свої цілей.

3) І, нарешті, третій пункт полягав у тому, щоб посланці ООН проводили переговори між сторонами конфлікту з метою легітимізувати хоусітів та позбавити їх репутації путчистів, а також обмежити роль ОАЕ в авіаударах, які наносили шкоду хоусітам. Проте Емірати, що навчилися хитрості та підступності від своїх господ в Англії, зрозуміли, що спроба взяти Сану в одиночку або продовження переслідувань хоусітів не відбудуться для них без наслідків через Америку. Тоді Емірати, які знаходяться під керівництвом Британії, вирішили ринутись на південь країни та взяти контроль над південними рухами. Їм вдалось отримати над півднем та утримувати ключові райони та місця на півдні, такі як Баб-ель-Мандебська протока, що є найважливішим морським коридором у світі.

ОАЕ сформували південно-єменські ополчення на чолі з Айдарусом аль-Зубаіді та інші південні ополчення на чолі з Хані ібн Бріком. Окрім цього, ОАЕ сформували північно-єменські ополчення (після вбивства Алі Абдуллаха Салеха) під керівництвом Таріка Салеха (племінник колишнього президента Ємену Алі Салеха), закликані битися проти хоусітів у якості альтернативи армії Хаді, якого, як ми сказали вище, Емірати залишили після його ізоляції у Сані Саудівською Аравією. Це значно ускладнило утвердження хоусітів при владі. Говорячи іншими словами, одна із цілей «Бурі рішучості» не була досягнута і навіть зазнала невдачі. Це спонукало Мухаммада ібн Сальмана відвідати Британію за наказом Америки. Метою візиту Ібн Сальмана було попросити Англію допомогти вирішити ситуацію в Ємені.

Америка та Саудівська Аравія зрозуміли, що їм не врегулювати кризу в Ємені у відриві від Британії, яка запустила глибоке коріння свого впливу в Ємені. Англія взяла контроль над півднем країни та подвоїла свою владу через ОАЕ. У результаті цього хоусіти опинились під ризиком бути знищеними, а подібне виключає Америку та Саудівську Аравію із списку гравців у даній кризі. Вони прийняли посланця ООН (британця Мартіна Гріффітса) зі страхом, що той буде працювати в інтересах Англії та її агентів. Тому Америка взялась усіляко зривати переговори доти, допоки кожна сторона не зрозуміє, що не вправі рити яму один одному. Перед тем, як поїхати в Ємен на переговори, посланець ООН Мартін Гріффітс зустрівся з Хаді в Ер-Ріяді. Мухаммад Алі аль-Хоусі,у свою чергу, через ризик бути знищеним надав ініціативу Раді Безпеки ООН, заклинаючи знайти термінове політичне рішення єменській кризі.

Варто відзначити, що війна усе іще бушує на різних фронтах Ємену, особливо в Ель-Байді та Ходейді. І англо-американський конфлікт буде тривати доти, доки колоніальні держави не досягнуть політичного рішення єменського питання.

Доки народ Ємену не усвідомлює, що вихід усіх цих проблем та криз полягає у відновленні ісламського образу життя через встановлення Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва, територія Ємену буде залишатись полем битви для пригноблювачів, їх багатство — предметом грабування, а їх кров — проливатися для вдоволення безбожних ворогів.

Шаіф аш-Шарадій, Ємен
28.03.2018р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню