Єгипетський режим лізе із шкіри геть, щоб утриматись при владі

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Нинішні заклики до внесення поправок у конституцію Єгипту дозволили б ас-Сісі залишитись при владі і висувати свою кандидатуру у подальшому. Подібні заклики лунали і раніше.

Згадуються навіть заклики внести статтю у конституцію, яка дозволяє йому знаходитись при владі довічно. Тепер же подібні акції набирають оберти напередодні чергових виборів. Усі ці ініціативи забезпечують збереження влади не лише у нинішнього режиму, але й у руках самого ас-Сісі, який певно боїться загубити її на користь своїх конкурентів і стати схожим на тих, кого він сам колись «рухав», як, наприклад, Самі Анан.

Хоча нас не хвилює строк періоду президентства, будь то чотири роки, шість років або навіть довічно, усе ж таки ми прокоментуємо три моменти:

1. По-перше, ас-Сісі та лояльні йому ЗМІ характеризували своїх попередників із числа «Братів-мусульман» як тих, хто жадає залишатись при владі довічно. Ас-Сісі прокоментував це, сказавши дослівно: «Ми бажаємо співіснувати з ними у мирі». Де цей мир зараз? І чи може хто-небудь зараз наблизитись до ас-Сісі, незалежно від свого положення та впливу у державі?

2. По-друге, ця конституція повністю є людським продуктом, у який також вносяться різноманітні поправки і змінення доти, доки вона не набуде бажаного правителями виду, щоб надати останнім імунітет від покарання або несення відповідальності, а також приймати законопроекти для обману свого народу. Ми бачили багато законопроектів та конституційних поправок, що надають імунітет впливовим людям із правлячого режиму, а інколи приймались закони, щоб примусити замовчати тих, хто виступає проти рішень несправедливого режиму. Усе подібне має місце лише при конституціях, які розробляються обмеженим людським розумом.

3. По-третіх, проблема полягає не у тривалості президентського строку, а у самій капіталістичній системі, що керує країною. Ця система є джерелом лих в Єгипті. Не має значення, скільки часу і хто буде перебувати при владі. Адже навіть якщо склад уряду буде залишатись без змінень, усе одно ми не побачимо яких-небудь благ або просувань, оскільки проблема полягає у системі, яку запроваджує правитель, та у його можливості вивести країну із безвихідного положення. А це нереально без практики Ісламу у Праведному Халіфаті за методом пророцтва, у якому не обмежується строк перебування халіфа при владі, а усе залежить лише від того, чи виконує халіф свої законні обов’язки у відношенні громадян згідно з Ісламом чи ні! Якщо він вчиняє врозріз з Шаріатом або його невір’я стало очевидним, то у той ж час його знімають з посади і присягають іншому халіфу, щоб забезпечити запровадження Ісламу у належній формі.

О народ Єгипту! Правитель Єгипту бажає залишитись при владі, але це він хоче поєднувати зі служінням Білому дому у якості реалізатора західних інтересів у ваших землях і вірного стража багатств, награбованих у вас без якого-небудь заперечення з вашого боку. Якщо знадобиться, то він готовий переїхати свій народ гусеницями або розстріляти. Ви є свідками того, що режим робив і робить зі своїми опонентами і суперниками в управлінні країною.

О народ Єгипту! Насправді проблема полягає не у внесенні поправок у конституцію і не у її розробці в інтересах правителя, а у тому, що укладачами і джерелом даної конституції є люди, навіть якщо вони і мусульмани. Необхідно, щоб джерелом вашої конституції було божественне одкровення (вахй), тобто Коран і Сунна, а основою конституції і держави — ваша ісламська акида.

О народ Єгипту! Особистість правителя та питання строку його перебування при владі не стояли гостро перед Уммою на протязі усієї історії. Реальна проблема полягала у системі, згідно якої керують народом. Умар ібн аль-Хаттаб (р.а.) був прикладом справедливості, правлячи на протязі майже одного десятка років. А Умар ібн Абдульазіз практично досяг тієї ж справедливості у державі (зачепивши навіть птахів, дерева і гори) лише за два з невеликим роки правління. Для вас підійде лише правління згідно тому, чим правили ці два Умара, вам потрібен Праведний Халіфат за методом пророцтва, у якому запроваджується Іслам. Найідеальніше втілення капіталізму не зрівняється з найгіршим втіленням Ісламу, оскільки втілення Ісламу — це справедливість, а капіталізму з його огидною і порочною користю — гніт. О народ Єгипту, прагніть до свого блага і блага своїх земель — до повного правління Ісламом у Праведному Халіфаті за методом пророцтва.

О офіцері і солдати Єгипту! Страждання Єгипту та розкрадання його багатств відбувається у вас на очах. До того ж ви несете відповідальність перед Всевишнім Аллахом за усі замахування на святині і багатства країни. Скеруйте свій вектор до Всевишнього Аллаху, позбудьтесь від оков рабства і об’єднайте свої зусилля з тими, хто веде діяльність по запровадженню Шаріату і встановленню держави, щоб досягти статусу ансарів. Робіть припис Аллаха, щоб вам записувалось благо і щоб з’явилась держава Праведного Халіфату за методом пророцтва, який зміцнює вашу релігію і приводить вас до вдоволення Аллаха. О Аллах! Даруй якнайшвидше встановлення цієї держави, дай нам можливість бути у лавах його воїнів і шахідів! Амінь!

يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ ٱسۡتَجِيبُواْ لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمۡ لِمَا يُحۡيِيكُمۡۖ وَٱعۡلَمُوٓاْ أَنَّ ٱللَّهَ يَحُولُ بَيۡنَ ٱلۡمَرۡءِ وَقَلۡبِهِۦ وَأَنَّهُۥٓ إِلَيۡهِ تُحۡشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху і Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах — між людиною та її серцем (може завадити людині добитися того, що вона бажає), і що ви будете зібрані до Нього» (8:24).

 

Газета «Ар-Рая»
Абдуллах Абдуррахман
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Єгипті
30.01.2019

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая