Наклеп на Хізб ут-Тахрір у малайзійському штаті Сабах

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Сабах є другим штатом у Малайзії після Селангору, який видав фетву проти Хізб ут-Тахрір. Опублікована 07.09.2017 фетва була просто «скопійована і вставлена» із тексту фетви Селангора без яких-небудь змінень аж до ком та крапок.

Потім, 13.11.2017, муфтію Сабаха було передано лист з відповіддю на його наклепницьку фетву. Варто відзначити, що муфтій, або, точніше, уся адміністрація муфтія і рада фетви Сабаха, не змогли відповісти на лист з запереченням.

На підґрунті цієї та інших наклепницьких фетв, виданих у Сабаху відносно «відхилившихся течій», міністр юстиції штату Сабах Іді Мухтар заявив, що на мить внесення законопроекту у законодавчий орган штату від 06.08.2019 року у Сабаху нараховується 25 «відхилившихся течій», які були внесені у список з 2017 року. Він також сказав, що серед них рух Ібрахіма, Хізб ут-Тахрір і шиїти, які мають радикальне коріння і можуть вдатися до війни проти правителів та урядів, які не визнають їх ідеї чи не відповідають їх вченням. Він вказав, що «існування відхилившихся течій, особливо екстремістських, спричиняє негативний вплив не лише на безпеку мусульман, але й на інші групи населення, незалежно від раси і релігії».

Після одностайної згоди усіх членів Законодавчого зібрання законопроект про внесення змінень у закон про кримінальні злочини від 1995 року був узгоджений. Також до закону було додано визначення термінів «Іслам» та «ахлю сунна валь джамаа». На додаток до цього було прийнято, що порка є одним із заходів покарання, що накладається за викладання будь-якої доктрини чи виконання будь-якої церемонії чи дії, пов’язаної з Ісламом, але такої, що суперечить Ісламському Шаріату чи будь-якій фетві, застосовуваній у державі.

Окрім брехні про те, що Хізб ут-Тахрір нібито несе «вчення, яке відхилилось», фетва вказує на те, що Хізб ут-Тахрір називає уряд, парламентарів та вчених невірними через прийняття ними системи невір’я, вважаючи необхідним вести проти них війну. Ця сфабрикована фетва тепер передана у законодавчий орган штату Сабах, і, знов же, без якої-небудь перевірки та пояснення. Як можуть члени Державної ради посилатись на фетву без її розгляду? Здається, вони втратили розум, коли справа дійшла до Хізб ут-Тахрір. Чи вивчали ці члени яку-небудь ідею Хізб ут-Тахрір?

Очевидно, ні! Чи чули вони де-небудь у Сабаху чи в будь-якій точці світу, що Хізб ут-Тахрір вважає правителів чи уряди невірними через прийняття ними системи невір’я? Чи бачили вони де-небудь у світі, що Хізб ут-Тахрір веде війну проти якогось правителя чи уряду? З миті створення Хізб ут-Тахрір у 1953 році та його появи у Малайзії наприкінці 1990-х років чи бачили вони хоч одну краплю крові, пролиту партією «Хізб ут-Тахрір»? Який же це підлий наклеп!

Державні радники у Сабаху також стверджують, що Хізб ут-Тахрір спричиняє негативний вплив не лише на безпеку мусульман, але і на інших. Якщо б вони були розсудливі, то напевно побачили б, як Хізб ут-Тахрір врятував багатьох молодих людей цієї Умми, пробудивши їх від невігластва і направивши до пізнання мети життя, навчаючи їх Ісламу і виховуючи їх моральність, так, що вони стають благочестивими мусульманами, і після того, як вони не знали жодного слова із Корану, тепер вони стали стражами Корану. Хізб ут-Тахрір врятував їх від руйнівної західної ідеології, направляючи до Ісламу як образу життя. Якщо б члени Державної ради у Сабаху були чесні, то напевно побачили б, що молодь Хізб ут-Тахрір, особливо у Сабаху, здійснила велику роботу у суспільстві, де навіть багато немусульман прийняли Іслам після обговорень з членами партії.

Члени Державної ради штату Сабах так і не усвідомили, що, звинувачуючи Хізб ут-Тахрір у тому, що він спричиняє негативний вплив на суспільство, вони насправді лише плюють у небо. Усі жителі Сабаха знають, хто забирає їх багатство і кладе собі кишеню. Усі жителі Сабаха знають, хто на протязі десятиріч є причиною того, що вони живуть у зубожінні, труднощах, нестачі освіти і розвитку. Усі жителі Сабаха знають, хто не зміг надати їм громадянство, хоча вони жили у Сабаху на протязі декількох поколінь. Усі жителі Сабаху знають, що їх штат є одним із найбагатших штатів Малайзії, але його жителі — найбідніші серед малайців. Усі жителі Сабаха знають, хто насправді спричиняє негативний вплив на їх суспільство. Радники штату Сабах повинні були подивитись на себе у дзеркало перш ніж намовляти на Хізб ут-Тахрір.

Наразі, члени Держради не зрозуміли, що подібний наклеп не принесе ніякого блага не лише для Хізб ут-Тахрір, але й для них самих, і не лише у цьому світі, але й у Майбутньому житті.

 


Газета «Ар-Рая»
Абдульхакім Усман
Офіційний представник Хізб ут-Тахрір у Малайзії
27 Зуль-хіджа 1440 р.х.
28.08.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая