Америка і дезінтеграційні чинники. Частина 3

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

У 2 частині ми торкнулись кривавої історії виникнення США, різноманітності складу населення і релігій, наявності расистських поглядів та їх впливу на дезінтеграційні чинники.

У цій частині ми поговоримо про другий і третій дезінтеграційні чинники:

2) Економічна нерівність між штатами і її вплив на сепаратистські тенденції.

Південь США, за винятком Вірджинії і и Флориди, є найбіднішим регіоном серед решти штатів. Особливо бідність широко розповсюджена у сільських районах. Деякі дані і статистика говорять про те, що 14,5% американців знаходяться за межею бідності, більша частина із яких проживає на Півдні країни. У перекладі на цифри, 45,3 млн. американців живуть за межею бідності. Існують родини із чотирьох осіб, які мають річний прибуток у розмірі 23,8 тис. доларів.

Правда полягає у тому, що це делікатне питання, яке несе в собі загрозу єдності американського союзу. Є низка заяв з боку політиків і правителів штатів, а також інших про те, що вони можуть відокремитись, оскільки не збираються нести на собі тягар бідних штатів. Причиною виникнення сепаратистських поглядів стали капіталістичні ідеї, які головують над аклією і нафсією американців. Адже погляди, які формує капіталізм,є утилітарними, і в них немає місця відповідальності. Носії утилітарних поглядів не люблять нести на собі тягар інших, вони дивляться на суспільство лише з точки зору вигоди і корисних інтересів. Подібний підхід простежується як в індивідах, так і у спільнотах, містах, штатах і навіть в усьому американському народі.

Опитування, проведене агентством «Reuters» спільно з компанією «Ipsos» у 2014 р., показав, що 23,9% населення США підтримує або схильне до ідеї відокремлення штатів від американської федерації. Більше того, низка штатів вже має політичні партії, які на протязі багатьох років відстоюють ідею відокремлення. Так партія незалежності Аляски,заснована у 1984 р., виступає за вихід штату Аляска із складу США і створення власної держави. З миті свого заснування партія веде політичну діяльність і роз’яснює народу свою позицію, щоб прищепити і підсилити національний відтінок жителям штату. Більше того, у 2006 р. партія майже ініціювала проведення офіційного референдуму для жителів Аляски з питання виходу із складу США. Також до числу штатів, схильних до ідеї відокремлення, відносяться: Луізіана, Техас, Монтана, Північна Дакота, Індіана, Міссісіпі, Кентуккі, Північна Кароліна, Алабама, Флорида, Джорджія, Нью-Джерсі, Колорадо, Орегон, Нью-Йор У дослідженні російського економіста професора Ігоря Панаріна говориться, що США складаються із шести більших частин, серед яких є багаті і бідні частини. В бідних частинах країни проживають великі общини, які перебувають на утриманні у багатих частин.

Серед багатих штатів є багатий штат Техас, в якому поширені різного роду групи і організації. Ці групи і організації вже довгий час ведуть боротьбу незалежність Техасу від США. Також у штаті Каліфорнія після обрання Трампа президентом США імпульс закликів по відокремленню тільки підсилився, що одразу притягло увагу міжнародних ЗМІ. Іще до перемоги Трампа там почалась кампанія за відокремлення, почата рухом «YesCalifornia» під гаслом «Калексіта». Нагадаємо слово «Калексіт» надихнуло появу слова «Брексіт». Каліфорнія є густонаселеним штатом Америки, в ньому проживає 33871648 людей. Даний штат — один із найбагатших, в ньому зосереджені економічні і технологічні центри. У випадку відокремлення Каліфорнія претендує увійти у десятку найбагатших країн світу. У свій час (1847 г.) Каліфорнія була приєднана до США силою після того, як була відібрана у Мексики.

Що стосується сьогоднішніх днів, то після перемоги Трампа на виборах від Республіканської партії в «TheWashingtonPost» була опублікована стаття, в якій говорилось: «Рух «YesCalifornia» збирає 585407 підписів, необхідних для того, щоб вписати сепаратистське питання у бюлетень для голосування 2018 р. Її мета — зробити Каліфорнію окремою країною, окремою від Сполучених Штатів … «По суті, ми спостерігаємо народження нації … Ми можемо керувати тим, що залишилось від свобідного мира», — сказав 57-річний Тім Воллмер (TimVollmer), науковий консультант із Сан-Франциско». Сепаратистський рух виправдовує свою позицію у першу чергу тим, що Каліфорнія, будучи найбільш густонаселеним штатом, сьогодні несе економічні втрати шляхом субсидування бідних штатів і обмеження з боку національної торгової системи; також вона позбавлена справедливого голосу на президентських виборах,вона не згодна з більшою частиною країни з питання імміграції, вона випереджає інші штати по екологічній політиці. Більше того, позиція штату Каліфорнії у більшій частині діаметрально протилежна позиції Трампа. Таким чином, сепаратистський рух вважає, що зараз є ідеальна можливість і усі умови для відокремлення.

3) Економічний спад , великий розрив між об’ємом національного продукту і розмірами внутрішніх і зовнішніх витрат (тобто мова йде про розмір державного боргу а США), дефіцит бюджету і торгового балансу.

Сепаратистський погляд усе більше і більше закріплюється в людях і політичних партіях. Причиною тому служить слабкість центрального уряду і його нездатність справлятись з наслідками проблем, які з’явились після економічної кризи, крах багатьох кампаній, ріст державної заборгованості і зростаючий дефіцит торгового балансу. Центральний уряд виявися безпорадним у цій ситуації, він нічого не зміг запропонувати, окрім збільшення податків, вважаючи, що це дозволить утримати на плаву терплячі крах кампанії. Сьогодні уряду нічого запропонувати бідному робочому класу. А через пандемією коронавірусу ситуація в економіці і політиці іще більше усугубилась;коронавірус вніс іще більший розкол між у штатами і федеральним урядом.

Правда полягає у тому, що економічна ситуація, яка погіршується у США, у цілому не є якимось секретом для експертів і дослідників, оскільки вони чудово обізнані про економічну ситуацію в США і для них не секрет, що ця ситуація створює загрозу краху усієї системи, а не тільки загрозу розколу на дрібні держави самих Штатів. Так французький мислитель Еммануель Тодд був першим, хто заявив про розпад СРСР, а потім про те, що ця ж для доля спіткає Америку. У своїй книзі «Після імперії. PaxAmericana — початок кінця» він заявив,що буде велика депресія, яка поглине США. Це також перетинається з баченням радника ЦРУ по фінансовим загрозам Джима Рікардса (JimRickards), який визначив березень 2015 р. дато економічного краху, який, на його думку, зруйнує Америку.

 

Хамд Табіб — Єрусалим
22 Зуль-хіджа 1441 р.х.
12.08.2020 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню