Америка і дезінтеграційні чинники 4 ч.

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

У цій частині ми продовжимо розмову про третій дезінтеграційний чинник, який вносить розкол в американське суспільство, загрожує федеральному уряду повним крахом і загрожує відокремленням штатів від американського союзу.

Даний чинник полягає в економічному спаді, великому розриві між об’ємом національного продукту і розмірами внутрішніх і зовнішніх витрат (тобто мова йде про розмір державного боргу США), дефіциті бюджету і торгового балансу.

Механізм економічного краху вже запущений в США. По даним мінфіну США, розмір загального боргу на 2019 р. досяг ≈ 22 трлн. доларів, включивши в себе борг перед різними особами у розмірі ≈ 17 трлн. і внутрішньодержавний борг у розмірі ≈ 6 трлн. Подібного іще не було за усю американську історію. Управління Конгресу США по бюджету у своїй заяві, опублікованої у 2019 р., повідомило, що дефіцит федерального бюджету у 2019 р. склав 984 млрд. доларів, що дорівнює 4,6% ВВП. В іншій публікації управління пише: «Очікується, що у другому кварталі валовий внутрішній продукт (реальний ВВП) з поправкою на інфляцію скоротиться приблизно на 12%, що еквівалентно зниженню на 40% в рік у цьому кварталі. Рівень безробіття у другому кварталі повинен скласти у середньому майже 14% … Дефіцит федерального бюджету прогнозується на рівні 3,7 трлн. доларів».

У 2018 р. дефіцит торгового балансу США виріс до 621 млрд. доларів, що стало найбільш високим показником за десятиріччя. У звіті спеціального доповідача ООН щодо питання крайньої бідності і правах людини Філіпа Алстона (PhilipAlston) говориться, що 41 млн. людей (12,7%) в США живуть в бідності, 18,5 млн. живуть у крайній бідності і більше 5 млн. живуть в умовах абсолютного зубожіння.

Крах і спад в економіці американський уряд намагається приховати за допомогою нового політичного курсу, зокрема — у зовнішній політиці: перекладання свого тягаря на інших гравців шляхом доларового шантажу і головування над світовою валютною системою; шантаж країн, які розвиваються, особливо нафтодобувних; контроль над продажем зброї у тих регіонах, де вона має політичний вплив, у тому числі — у країнах, де вона провокує озброєні конфлікти і політичні кризи. Варто зазначити, що головування над світовою валютною системою дозволяє випускати цінні папери на мільярди доларів і періодично розміщувати їх на фінансовому ринку. Є і інші способи економічного шантажу, до яких вдається Америка, щоб приховати свої недоліки.

Незважаючи на усі ці дії з боку федерального уряду, час від часу його махінації спливають на поверхню. Ми вже згадували, що пандемія коронавірусу виявила величезну кількість проблем в американському суспільстві, найбільш важливою із яких стало погіршення економічного положення. Проте погіршення економічного положення торкнулось і решти світу, оскільки пандемія носить глобальний характер.

Пандемія 2020 р. сильно вдарила по економіці США, внаслідок чого уряд опинився у складній ситуації через крах компаній, корпорацій, росту безробіття, скорочення зовнішньої і внутрішньої торгівлі і скорочення національного продукту.

Даний економічний спад небезпечний для єдності країни і для здатності федерального уряду контролювати ситуацію. Економічний спад та інші економічні проблеми ведуть до збільшення державного боргу, який по суті вже перетнув усі червоні лінії.

Друга небезпека полягає у невдоволенні і небажанні деякими багатими штатами нести тягар бідних штатів. Причиною тому служить утилітарний погляд, сформований капіталістичними ідеями, зокрема — егоїзмом. Стан, який погіршується, і кризи, які ідуть одна за другою, передвіщають не тільки революцію в американському суспільстві, але й революції по відокремленню і остаточному виходу штатів із союзу.

4) Політичний конфлікт, який бушує між двома основними партіями, політика Трампа у подоланні політичної кризи, підсилення протиріч і роздробленості серед американського суспільства.

Мова йде про етап перед очікуваними виборами, оскільки характер конфлікту між двома основними партіями на тлі передвиборчої атмосфери 2020 р. прийняв дуже небезпечний оберт. Дійшло до звинувачень у зрадництві і змові з зовнішніми силами, зокрема — у питанні президентських виборів 2016 р. Що стосується Трампа, то не секрет, що значна частина американської нації сьогодні незадоволена ним через його расистську риторику проти африканців, іммігрантів, етнічних груп із азіатських країн.

Положення американської нації говорить про те, що у будь-яку мить може трапитись революція, адже американська історія повна згадувань про подібні революції, особливо у період становлення США. Сьогодні низка штатів, а точніше — певні етнічні групи, вимагають відокремлення, аргументуючи це економічним спадом, а також дитячою і безрозсудною політикою Трампа. Ймовірно, ситуація загостриться іще більше, оскільки наближаються вибори, особливо якщо перемогу знов здобуде Трамп.

5) Проблема класовості пронизує американські кола і економіку, особливо, коли у 1% класу у руках контроль над багатством країни, фінансовими ринками і крупними фінансовими установами.

 

Газета «Ар-Рая»
Хамд Табіб — Єрусалим
14 Мухаррама 1441 р.х.
02.09.2020р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню