Як Ердоган та інші правителі мусульман зрадили Палестину

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Президент Туреччини провів телефонну розмову з Іцхаком Герцогом і привітав його з обранням на пост голови єврейського утворення, а потім направив послання дружби і співпраці. Ердоган підкреслив «важливість відносин між Туреччиною і «Ізраїлем» для досягнення безпеки і стабільності на Близькому Сході».

Він також виразив «можливість співпраці між двома країнами в різноманітних сферах, особливо в енергетиці, туризмі і технологіях». Ердоган опублікував в своєму «Twitter» - аккаунті новину про телефонну розмову з головою єврейського утворення. Як нібито він, бажаючи довести свою відданість єврейському утворенню і тим, хто стоїть за ним — Америці і Заходу, сказав: «Сьогодні я розмовляв по телефону з головою держави «Ізраїль» Іцхаком Герцогом. В ході бесіди ми обговорили двобічні відносини і регіональні питання. Ми виразили можливість співпраці на високому рівні між двома країнами у багатьох сферах. Незважаючи на відмінність у поглядах, ми надаємо велике значення підтриманню діалогу і контактів з «Ізраїлем». Ми віримо, що якщо будуть вжиті позитивні кроки в палестинсько - «ізраїльському» конфлікті, це буде сприяти розвитку наших відносин». Потім Ердоган закликав до «реалізації рішення про створення двох держав», згідно якому визнається право євреїв володіти біля 80% територій Палестини.

Своїм дзвінком Ердоган іще раз показав, що він погоджується з окупацією Палестини і підтримує єврейське утворення, бажаючи зміцнення відносин з ним. Він ігнорує той факт, що згідно Ісламу, Палестина є ісламською землею, на яку євреї не мають права, навіть якщо вони окупували її при підтримці колоніальних держав на чолі з Британією і Америкою, які також встановили правителів регіону, в тому числі — Туреччини, щоб ті охороняли єврейське утворення. Він закриває очі на те, що Палестина повинна бути звільнена від єврейської окупації. Він віддає перевагу не згадувати про те, що халіф мусульман Абдульхамід II не уступив євреям навіть п’яді палестинської землі, хоча вони запропонували йому мільйони золотих лір і пообіцяли погасити борги Османської Держави.

Я хочу звернутись до тих, хто відчуває сильні емоції, чуючи промови Ердогана, і сподівається на нього. Нехай вони поміркують замість того, щоб прикрашати для себе оманливі надії і називати героями зрадників. Вони обманюють себе і сплять спокійно, будучи упевненими в тому, що цей «герой» звільнить Палестину і врятує палестинський народ. Я хочу спитати їх: хіба можна сумніватись в зрадництві Ердогана після подібної телефонної розмови? Хіба не вважається зрадником той, хто показує важливість відносин з єврейським утворенням на словах і справах? Хіба не він говорив, що відносини з «Ізраїлем» життєво важливі для Туреччини?

Як нібито Туреччина зникне, якщо зникне «Ізраїль». Чи не штовхає це на думку про те, що ці дві країни — як і багато інших — є штучними утвореннями, створеними англійським колонізатором на руїнах Халіфату, який був знищений за допомогою агента Мустафи Кемаля? Цей злочинець відмовився від Шаріату, скасував правління Ісламу, відокремив релігію від держави і політики, проголосив секуляризм, об’явив республіку і ввів демократію, відмовився згідно Лозаннському договору в 1923 році від Палестини та інших ісламських земель, які входили у склад Османської Держави, на користь англійців та інших колонізаторів. Туреччина стала однією із перших країн, які визнали єврейське утворення.

На протязі двадцяти років Ердоган править Туреччиною, і він не скасував, а навпаки, продовжив і зміцнив відносини з єврейським утворенням. Ердоган став посередником між сіоністами і сирійським режимом в 2008 році, щоб укласти мирну угоду між ними, але після єврейської агресії в Газі 2009 році їм не вдалось відновити переговори.

Євреї вбили в 2010 році десять турок на борту корабля з гуманітарною місією «МавіМармара», який направлявся у Газу. Але Ердоган не став мститись, він навіть не став називати вбитих шахідами. У відношенні нещодавньої агресії євреїв проти мечеті аль-Акса і Гази Ердоган не пішов далі засудження, яке і решта мусульманських правителів, які співпрацюють з євреями і визнають їх утворення. Тому ми питаємо тих, хто покладає надії на Ердогана: чи відрізняються його заяви і дії від заяв і дій синів Заіда, правителів Еміратів, які скрізь засуджуються? Чи відрізняються вони від заяв і дій вбивці ас-Сісі? Ердоган почав працювати над покращенням відносин з фараоном, хоча в 2013 році засудив його за держпереворот і масові вбивства на площі Рабіа і заморозив відносини з ним.

Хіба руки ас-Сісі досі не в крові мусульман? Хіба він не виносить невинним мусульманам смертні вироки? Чим його слова і дії відрізняються від слів і дій королів Йорданії, Бахрейну і Марокко, які упорствують в своєму зрадництві і не дозволяють нікому їх критикувати? Або від слів і дій правителів Судану, які продають країну за дірхами або за хитку владу ? Хіба Ердоган своїми заявами і діями не підтверджує зацікавленість у безпеці єврейського утворення, як і інші правителі мусульман? Чому ви решту засуджуєте і ненавидите, а Ердогана так любите?

Ердоган довше за усіх править Турецькою Республікою. Навіть засновник країни Мустафа Кемаль, який здійснив злочинні реформи проти Ісламу, не правив стільки. Якщо б Ердоган хотів здійснити правильні радикальні змінення, він би зміг це зробити, особливо після невдалої спроби держперевороту проти нього у 2016 році. Люди зупинили переворот, вийшовши на вулиці перед путчистами, вигукуючи такбіри і читаючи молитви в мечетях до ранку. І коли він побачив, що ісламські настрої підсилились, то відчув страх і захотів приховати правду. Тому він закликав до участі в демократичних маршах разом з кемалістською «Республіканською Народною Партією» і назвав це перемогою демократії, а вбитих — шахідами демократії? Хіба можуть бути шахіди на шляху невір’я? Шахід — це той, хто був вбитий на шляху релігії Аллаха!

Ми закликаємо обдурених Ердоганом прокинутись і поміркувати. Аллах закликав до міркування і навіть зробив це обов’язковим, а почуття Він наказав зв’язати з думками. В Корані Аллах сотні разів звертається до розуму людини, закликаючи діяти згідно Його наказам і заборонам і зруйнувати ідолів, будь то кам’яні чи людські, яких обожествили замість Аллаха. Як приклад цих ідолів можна навести Абдель Насера в минулому і Ердогана сьогодні. Аллах говорить:

وَهَـذَا صِرَاطُ رَبِّكَ مُسْتَقِيماً قَدْ فَصَّلْنَا الآيَاتِ لِقَوْمٍ يَذَّكَّرُونَ

«Такий прямий шлях твого Господа. Ми вже детально роз’яснили знамення людям розуміючим» (6:126).

 

Газета «Ар-Рая»
Асад Мансур
11 Зуль-хіджа 1442 р.х.
21.07.2021 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню