Саміт «США – Африка», його цілі і результати

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

З 13 по 15 грудня 2022 року в Вашингтоні відбувся американсько-африканський саміт за участю 49 африканських лідерів. Порядок денний саміту включав співпрацю між США і африканськими країнами, які брали участь в саміті.

У перший день була організована низка семінарів для молодих африканських лідерів, мігрантів і «громадянського суспільства» з питань миру, безпеки, управління, клімату і охорони здоров’я. На рівні міністрів обговорювались питання зміцнення економічної співпраці, реалізації Африканської угоди про торгівлю і ріст, збільшення обсягів торгівлі і інвестицій, боротьби зі зміненням клімату і кліматичної адаптації, сталого оточуючого довкілля і чистої енергії . Міністр оборони США Остін виступив з промовою, в якій попередив, що зростаючий вплив Росії і Китаю може бути «дестабілізуючим», тобто дестабілізуючим колоніальний вплив Заходу в Африці, а не стабільність Африки,вільної від панування і гегемонії іноземних держав і розграбування її багатств. Окрім того,радник президента Білого дома Салліван сказав: «США зобов’язались виділити Африці 55 мільярдів доларів на протязі 3 років, а як вони будуть розподілені, стане відомо на 3-денному саміті, спонсором якого виступить президент Байден».

Другий день був повністю присвячений зустрічі з американськими і африканськими компаніями і економічними делегаціями для вивчення проектів і інвестицій в Африці, тобто тому, як розграбувати величезні багатства Африки і зосередитись на інвестиціях американських компаній для отримання величезних прибутків і підсилення американського впливу. Це робиться для того, щоб зменшити залежність від китайських і європейських інвестицій. Це дасть американським компаніям можливість домінувати в системі управління країною, втручатись в безпеку, військове і політичне життя, купувати дешеву робочу силу і, як і у багатьох країнах, ввозити і вивозити те, що вони побажають.

На третій день президент США Байден зустрівся з лідерами і делегаціями на п’яти засіданнях і виступив перед ними. Серед сказаного Байденом були наступні заяви: «Америка повністю схильна тому, щоб бути з Африкою, і завжди буде вести її за собою, керуючись своїми цінностями. Глобальні проблеми не можуть бути вирішені без лідерства Африки». Після слів: «Підтримка демократії, дотримання верховенства закону, схильність правам людини і відповідальне управління — усе це частина нашого існування», — він об’явив про угоди на 15 мільярдів доларів на афро-американському бізнес-форумі і про інвестиції у розмірі 500 мільйонів доларів на розвиток порту в Беніні. Звідси слідує, що 350 мільйонів доларів підуть на підтримку цифрової економіки, 100 мільйонів доларів — на сектор безпеки, 75 мільйонів доларів — на підтримку демократії шляхом зміцнення виборчих органів і громадянського суспільства, 100 мільйонів доларів — на підтримку сільськогосподарських проектів, 370 мільйонів доларів буде виділено на створення низки проектів, в тому числі — малих і середніх, а також 10 мільйонів доларів на забезпечення континенту чистою водою . Він також об’явив про «створення зони вільної торгівлі в Африці і угоді про виділення одного мільярда доларів на заохочення нових інвестицій і розвитку електронних методів оплати на протязі наступних 5 років». Він також пообіцяв «підтримати вступ Африканського союзу в G20 у якості постійного члена», запросив їх на вечерю в Білий дім і сказав, що розстелить для них червоні килимові доріжки.

Американський президент роз’яснив цілі саміту, а також його підсумки. Він хоче, щоб Америка очолила Африку, несучи туди свої цінності, інвестиції і проекти, нав’язала свій вплив країнам, які іще не послідували за нею, і зміцнила свій вплив в тих країнах, які послідували за нею. Американські цінності, про які говорить президент, такі як демократія, права людини та інше, — це ніщо інше, як інструмент для розширення і зміцнення американського впливу. Тому на цьому другому саміті Байден застосував дипломатичний метод, що використав Обама, який організував перший саміт в 2014 році. У свій час Трамп продемонстрував презирство до африканських лідерів і застосував оригінальну версію американських методів: демонстрація гордості і зарозумілості, надання відкритого тиску, підрив режимів, створення проблем, безладів і криз проти них, а також введення санкцій.

Америка, як і інші західні країни, використовує демократію, права людини і тому подібне як привід для тиску на режими з метою розширення і зміцнення свого впливу і шантажу режимів для реалізації своїх інтересів. Китай тим часом не турбується про ці речі, тому що це — не його ідеї. Саме тому африканські країни схвалюють китайські інвестиції, але не можуть звільнитись від панування Заходу. Це пояснюється тим, що Китай іще не вдавався до політичних методів, не використовував репресії, не протистояв західним країнам і не мав ніякого послання чи ідеї, щоб вплинути на них. Він обмежив свій комунізм внутрішньою сферою і як і раніше зосереджений на отриманні прибутку шляхом інвестування, продажу товарів і отриманні сировини. Правителі цих країн позбавлені думки, волі, чесності і авторитету і бояться за свої місця і багатство. А також за те, що їх народ скине їх. Тому вони шукають підтримку ззовні і знаходять її серед західних країн, які вже давно практикують колоніалізм і обман.

Америка намагається зміцнити свій вплив в Африці не тільки економічно, як показали висновки саміту, але й політично — шляхом перемоги над правлячими режимами, будь то через державні перевороти чи вибори, і в військовому відношенні — шляхом організації курсів підготовки офіцерів, щоб підкупити їх для створення сил AFRICOM (Африканське командування Озброєних сил США) і проведення переворотів. Попередження міністра оборони США про російсько-китайський вплив є приводом для підсилення конфлікту з колоніальними європейськими країнами, особливо з Британією і Францією, тому що Америка хоче вигнати їх і зайняти їх місце. В решті іншого Росія і Китай не мають ніякого політичного впливу в Африці, за винятком економічної діяльності Китаю і створення військової бази в Джибуті, а також діяльності Росії по забезпеченню безпеки через сили «Вагнера», які діють в інтересах Америки, яка направляє своїх агентів, таких як Хафтар в Лівії і армія в Малі, яка скинула агентів Франції.

Насправді, європейські країни розуміють, що цей саміт та інші дії Америки скеровані проти них. Офіційний французький канал «France 24» спробував викрити це: «Саміт скерований на підтвердження (американського) впливу на континенті і на тоді нерішучі спроби США привабити на свій бік африканських партнерів». «ВВС» також зазначила у підзаголовку, що «Америка намагається догнати інші країни,включаючи Росію і Китай... Америка хоче мати стратегічні відносини з Африкою, яка почала відігравати важливу геополітичну роль».

Міжнародний конфлікт в Африці — це колоніальна війна з метою розграбування її величезних мінеральних, нафтових і газових багатств, залишення її народів голодними і хворими, в хаосі і сум’ятті, щоб ті не пізнали шляху звільнення і розвитку, і контролю стратегічних районів, таких як Африканський Ріг і берега Середземного моря, звернуті до Європи і деяким країнам, які будуть служити колонізаторам у їх війні, щоб запобігти розвитку Умми і встановленню Халіфату, як вони використали Ефіопію проти Єгипту і Судану. Так Америка використала Ефіопію і Уганду проти «Союзу ісламських судів» в Сомалі, щоб запобігти звільненню тих територій і запровадженню Ісламу. Відомо, що мусульманами є більше половини населення Африки, в тому числі — мусульманські країни, які розташовані в долині Нила і Північної Африки і які потенційно можуть стати відправною точкою для встановлення Халіфату. Тому іншим мусульманським країнам в Західній, Центральній і Східній Африці буде легко увійти у склад Халіфату. Це те, що Америка почала прораховувати. Тому це буде однією із цілей саміту і американської політики в Африці.

 

Асад Мансур
21.12.2022

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню