Жіночий відділ Хізб ут-Тахрір запустив кампанію «Випробування приносять нагороду»

Огляд новин «Ар-Рая»
Друкарня

У цьому році ми вимушені зустрічати Рамадан так, як не зустрічали ніколи раніше. На жаль, багато із наших братів і сестер за останні декілька тижнів втратили близьких через пандемію коронавірусу, у той час як інші госпіталізовані з цією інфекцією.

Поруч з цим вірусом наша Умма в Сирії, Ємені Кашмірі, секторі Газа, Аракані (М’янма), Східному Туркестані та інших частинах ісламського і решти світу піддається граду бомб і куль і страждає від нестерпного життя через гніт окупанта і переслідування у «таборах смерті». Окрім того,карантин, введений у більшості країн, призвів до того, що наші брати і сестри почали відчувати серйозні фінансові труднощі, у той час як інші залишились відірваними від своїх родин і друзів. У ці благословенні дні багато мусульман позбавлені можливості робити п’ятничні і таравіх молитви і збиратись разом за столом на іфтари.

Серед усього цього негативу і темряви іноді буває важко розгледіти хоча б промінь світла чи проблиск надії. Проте наша істинна релігія говорить нам, що випробування, негаразди, лиха і труднощі дають можливість повернутись до Аллаху. Всевишній Аллах говорить:

الم ، أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لاَ يُفْتَنُونَ ، وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَيَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِينَ صَدَقُوا وَلَيَعْلَمَنَّ الْكَاذِبِينَ

«Аліф. Лам. Мім. Невже люди думають, що їх залишать і не піддадуть спокусі тільки за те, що вони скажуть: «Ми увірували»? Ми вже піддали спокусі тих, хто був до них. Аллах неодмінно впізнає тих, які говорять правду, і неодмінно впізнає брехунів» (29:1–3).

Нещастя і лиха дають мусульманам можливість продемонструвати Творцю свою щирість вірі і відданість в релігії. Мусульмани можуть за допомогою цих лих іще більше наблизитись до Аллаху і старатися у підкоренні. Для нас з’явилась можливість оцінити себе індивідуально і як Умму, вивчивши слабкості і недоліки у підкоренні Аллаху і прихильності Його наказам, що дозволить подолати усі труднощі і стати більше старанними у поклонінні.

Це також можливість поміркувати про стан світу, в якому ми живемо, про системи, ідеології і закони, які управляють країнами і усугубляють кризи серед народів, у тому числі нинішню кризу, викликану пандемією Covid-19, а також породжуючих багато проблем, від яких страждає людство. Для мусульман з’явилась можливість подумати про те, як усе це змінити. Тому випробування і негаразди — це можливість досягти реальних позитивних змінень в нас самих, в наших країнах і в нашому світі.

Але як ми можемо використати в місяць Рамадан втрати, які ми понесли, або нещастя і труднощі, з якими ми стикнулись, щоб стати сильніше? Як наша Умма за допомогою лих може стати сильніше у своїх якостях, мисленні і розмінні релігії, щоб піднятися на високе місце, приготоване для неї Аллахом у цьому житті, а саме — стати посередником релігії для усього людства, щоб досягти успіху у цьому світі і у майбутньому житті.

На ці та інші питання спробують відповісти сестри із Жіночого відділу Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір, які запускають у місяць Рамадан 1441 р.х. кампанію «Прагнення до успіху у протистоянні лихам».

Бажаючі можуть стежити за кампанією, перейшовши по посиланню і вибравши там підходящу мову серед арабської, турецької, німецької і урду.

 


Огляд новин Газета «Ар-Рая»
29.04.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню