Огляд новин «Ар-Рая»

Американська газета «Politico» повідомила, що «адміністрація президента Джо Байдена готується зіграти «важливу» роль в секторі Газа після війни, розглядаючи декілька сценаріїв, включаючи призначення американського радника і створення миротворчих сил». «Politico» процитувала чотирьох американських чиновників (їх імена не називаються), які заявили:

У п’ятницю 17 травня 2024 року Хізб ут-Тахрір в Лівані організував масовий протест у місті Тріполі біля Великої мечеті аль-Мансурі. Протест був організований на підтримку сирійських біженців, які втікали від пригноблення злочинного режиму Асада. Вони звернулись до своїх братів у Лівані у пошуках безпеки і притулку, сподіваючись повернутись до своїх домів, коли це стане безпечно.

Палата представників США прийняла законопроект про антисемітизм. За законопроект проголосували 320 конгресменів, не підтримав ініціативу 91 законодавець. Потім голосування повинно пройти в Сенаті.

Чикагський інститут мистецтв заявив, що американська влада заарештувала біля 50 людей, включаючи студентів та інших учасників, під час демонстрації на підтримку Палестини, яка супроводжувалась зіткненнями з поліцією. Представники Університету Вірджинії також повідомили, що влада заарештувала 25 демонстрантів, підтримуючих Палестину, за звинуваченням в нападі на чужу власність після того, як в університетський кампус була викликана поліція для розгону протестуючих («Аль-Джазіра», 05.05.2024).

Поширені повідомлення про проведення у Франції міні-саміту по безпеці для формування спільних військових підрозділів в Лівії під егідою США і Великобританії викликали питання про цілі цього кроку і його зв’язку з протидією Вашингтона російському впливу там, особливо «Африканському легіону» на сході Лівії (Arabi21, 30.04.2024).

18 квітня 2024 року канал новин «Sky News Arabia» повідомив наступне: «Після того, як Катар об’явив, що перегляне свою роль посередника в переговорах про припинення вогню між «Ізраїлем» і «ХАМАС», Туреччина повідомила, що «ХАМАС» готовий скласти зброю за умовою, що буде створена незалежна палестинська держава у кордонах 1967 року. Міністр іноземних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що лідери «ХАМАС» виразили згоду на розформування військового крила руху у випадку створення палестинської держави у кордонах 1967 року, тобто «ХАМАС» виразив готовність перетворитись в політичну партію. Дані заяви пролунали після того, як Катар об’явив про перегляд своєї ролі в переговорах. Анкара, у свою чергу, здійснила спробу почати свою, нову роль в переговорах на тлі зниження ролі Катару».

20 квітня 2024 року Палата представників США прийняла законопроект про додаткову допомогу єврейському утворенню для фінансування його армії і військових операцій на суму 26,4 мільярда доларів США. Після цього прем’єр-міністр єврейського утворення Нетаньяху на своїй сторінці в «X» написав:

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню