Відкритий лист від Хізб ут-Тахрір у Палестині

Огляд новин «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Хізб ут-Тахрір у Палестині направив відкритого листа у служби фетв, імамів і проповідників, підкреслюючи, що вчені більше решти інших повинні розкривати правду, засуджувати пригноблювачів і тагутів.

І зазначивши, що хадіс «Моліться на своїх місцях!» відноситься для полегшення для подорожніх під час дощу або коли щось заважає людям потрапити у мечеті, але ніяким чином не вказує дозволеність зачиняти мечеті і забороняти здійснення колективних намазів в них під приводом збереження життя і здоров’я людей.

У листі вказується, що, на жаль, муфтії видали таку фетву, виправдовуючи своє рішення підкоренням валі аль-амру, або тим, що закони приймаються по припущенню (занн) і можуть змінюватись зі зміненням часу і місця, чи тим, що відверненню шкоди віддається перевага над притягненням користі та само, як збереженню здоров’я віддається перевага над збереженням релігії. Іще зазначається, що вони, вивертаючись, змішали свою фетву з цими припущеннями, щоб виправдати злочин правителів, який полягає у зачиненні домів Аллаха і анулюванні п’ятничних молитов.

Також у листі задаються питання: невже мусульмани не гніваються від того, що дома Аллаха зачинені, у той час як лихварські банки відкриті?! Хіба їх не турбує, що служби безпеки переслідують і арештовують тих, хто робить колективні молитви, навіть якщо це група із декількох людей, коли самі вони зустрічаються і збираються без яких-небудь перешкод, а потім у підтримку своїх злочинів закликають тих, хто видає фетви, що допускають зачинення мечетей.

У листі пишеться: «Дорогі брати! Злочинні режими у мусульманських країнах на тлі епідемії вводять такі самі заходи, які ввели західні країни і які відповідають директивам Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але усі вони не можуть забезпечити правильне протистояння епідемії, тому що далекі від правильного підходу до турботи про людські справи. Капіталістичні держави та інститути дивляться на проблеми людей тільки з утилітарної точки зору і не надають значення яким-небудь іншим міркуванням. Ось чому вони мають сумніви у тому, які заходи вводити, а їх дії спричиняють руйнівний вплив на інтереси людей та економіку країни. Зараз же вони намагаються виправити те, що викликало цю розруху.

Правильний підхід до турботи про справи полягає у прийнятті заходів, необхідних для збереження релігії, інтересів і життів людей, щоб вони продовжили виконувати обряди Ісламу, а їх інтереси не порушувались, і усе це супроводжувалось блокадою епідемії і лікуванням там, де вона проявляється.

Хіба ви не гніваєтесь заради Аллаха, коли чуєте,як муаззін проголошує «Молитва у домах», у той час як люди товпляться на ринках?! Хіба не гніваєтесь заради Аллаха від того, що дома Аллаха зачинені, у той час як лихварські банки відкриті?!

Хіба вас не турбує, що служби безпеки переслідують і арештовують тих, хто робить колективні молитви, навіть якщо це група із декількох людей, коли вони самі зустрічаються і збираються без яких-небудь перешкод, а потім у підтримку своїх злочинів закликають тих, хто видає фетви, що допускають закриття мечетей?! Чи задоволені ви цим?!».

На завершення підкреслюється: «Аллах не поведе до блага подібних правителів. Шайтан ввів їх в оману, і вони продовжують блукати і спотикатись доти, поки Аллах не дарує перемогу своїм вірним рабам. Ми думаємо, що ви розумієте і стежите за тим, у якому положенні знаходиться світ зараз, і бачите, що він готовий зустрічати Іслам і Халіфат, які стануть порятунком для усіх людей і гордістю для віруючих. Халіфат — це обіцянка Аллаха і блага звістка Його Посланця ﷺ. Бійтесь Аллаха і внесіть свою лепту в установлення держав Ісламу, і тільки так ви набудете успіху».

 

Огляд новин Газета «Ар-Рая»
20.05.2020

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая