Туреччина розглядає передачу півночі Сирії Башару

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: 29 листопада 2022 року «Al Quds Al Arabi», посилаючись на анонімне турецьке джерело, повідомляє, що при посередництві Росії ведуться переговори про виведення курдських підрозділів і розташування сил сирійського режиму на сирійсько-турецькому кордоні.

Мета даного маневру — альтернатива наземній військовій операції, яку Туреччина вже декілька днів погрожує провести на півночі Сирії з метою вигнання курдських загонів і створення 30-километрової зони безпеки.

Коментар: Коли правитель є зрадником, Умма повинна з обережністю ставитись до його дій.. Ердоган неодноразово бурчав проти сирійського режиму, щоб показати сирійським революціонерам, що він знаходиться з ними в одному ряду проти тирана Сирії. Але революціонерам навіть на думку не спало, що Ердоган прагне зберегти режим Башара по вказівці Вашингтона.

Ердоган витіснив повстанців із Алеппо в 2016 році, потім почав операцію на півночі і півдні Сирії, щоб повстанці передали цілі райони Башару, а самі вирушили на «зелених автобусах» в Ідліб. Після того, як Ердоган зібрав їх там, він використав свою армію в грандіозній грі по захисту сирійців від бомбардувань Башара. Сирійці стали свідками того, як турецька армія працювала над припиненням вогню, про який мріяв Башар і за яким стояла Америка.

Сьогодні Ердоган відкрито говорить, що буде вести переговори з Башаром так само, як з ас-Сісі; він визнає, що відносини з сирійським режимом продовжуються на рівні розвідки. Після теракту в Стамбулі Ердоган квапливо заявляє про наземну операцію на півночі Сирії проти «РПК» («Робоча партія Курдистану»), для підтвердження серйозності своїх слів він починає бомбардувати авіацією позиції «РПК». Потім Америка і Росія заявили про свою незгоду з турецькою операцією в Сирії, на що Ердоган сказав, що для збереження безпеки країни йому не потрібен чиий-небудь дозвіл.

Потім трапився виток інформації із самої Туреччини, що вона веде переговори про передачу півночі Сирії в руки армії Башара, а пізніше Ердоган виправдовує це як кращий варіант підтримати безпеку Туреччини. Що стосується підтримуваних Туреччиною угрупувань на півночі Сирії, то у них немає можливості протистояти цьому. Швидше за усе, лідери протурецьких угрупувань змінили свою ціль зі скинення сирійського режиму на пошук собі місця в новому політичному рішенні, яке окреслив Вашингтон і реалізує Ердоган.

Виникає одне велике питання : чи вилучають мусульмани з цього урок, чи розуміють вони хадіс Посланця Аллаха ﷺ:

لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ

«Не ужалять віруючого двічі із однієї нори»?

Відомо, що деякі сирійські угрупування, чиї лідери потрапили в залежність від іноземного фінансування, багаторазово зазнавали поразки через одну і ту ж саму причину! Турецький режим і лояльні до нього угрупування повинні знати, що революція жива в серцях сирійського народу, і зрадництво Ердогана і його угрупувань не нашкодило їм.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Білял ат-Тамімі
7 Джумада аль-уля 1444 р.х.
1 грудня 2022 р.