Рішення основної проблеми людини 34 ч.

Світогляд
Друкарня

Звідки з’явилась людина?

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ مِن سُلَالَةٍ مِّن طِينٍ

«Воістину, Ми створили людину із есенції глини» (23:12).

Що на нього очікує?

ثُمَّ إِنَّكُمْ بَعْدَ ذَلِكَ لَمَيِّتُونَ* ثُمَّ إِنَّكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ تُبْعَثُونَ

«Після цього ви неодмінно помрете. А потім, у День воскресіння, ви неодмінно будете воскрешенні» (23:15, 16).

Для чого вона була створена?

وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ

«Я створив джинів та людей лише для того, щоб вони поклонялись Мені» (51:56).

Який результат усього цього?

فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُم مِّنِّي هُدًى فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلَا يَضِلُّ وَلَا يَشْقَى * وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكاً

«Якщо ж до вас явиться від Мене вірне керівництво, то всілякий, хто послідує Моєму вірному керівництву, не виявиться заблудшим та нещасним. А хто відвернеться від Мого Нагадування, на того чекає тяжке життя» (20:123–124).

Звідки з’явилась людина? Що на неї очікує? Для чого вона була створена? надання повної думки про людину, життя та Всесвіт буде рішенням цієї основної проблеми людини. Коли ж знайде своє рішення основна проблема, тоді вирішиться і решта інших.

Основні та другорядні проблеми людини

Частина 34

(Продовження: Рівень життя)

Всевишній Аллах повідомив, що для богобоязливих віруючих уготовано кращє, аніж насолоди цього світу:

زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاء وَالْبَنِينَ وَالْقَنَاطِيرِ الْمُقَنطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَيْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِكَ مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَاللّهُ عِندَهُ حُسْنُ الْمَآبِ ، قُلْ أَؤُنَبِّئُكُم بِخَيْرٍ مِّن ذَلِكُمْ لِلَّذِينَ اتَّقَوْا عِندَ رَبِّهِمْ جَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَأَزْوَاجٌ مُّطَهَّرَةٌ وَرِضْوَانٌ مِّنَ اللّهِ وَاللّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ

«Прикрашена для людей любов до задоволень, які приносять жінки, сини, накопичені кантари золота та срібла, чудові коні, худоба та ниви. Таким є мінливе задоволення мирського життя, проте у Аллаха є краще місце повернення. Скажи: «Чи розповісти вам про те, що краще цього? Для тих, хто богобоязливий, у Господа є Райські сади, в яких течуть ріки і в яких вони будуть вічно, а також очищені дружини та вдоволення від Аллаха». Аллах бачить рабів» (3:14,15).

В аяті Аллах підкреслює, що благом для набожних віруючих є Райські сади, в яких течуть ріки, де вони будуть вічно, а також очищені дружини та вдоволення від Аллаха.

Всевишній Аллах велить нам, щоб ми просили прожиток тільки у того, хто здатен дарувати його, а це — тільки Всевишній Аллах, Який наділяє прожитком та має прочну силу. Ця вимога не виражена у проведенні розрахунків,прийнятті заходів та бажанні набути те, що є в інших людей. До того ж заборонено звертатись з проханням про збільшення прожитку до інших окрім Аллаха:

إِنَّ الَّذِينَ تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ لَا يَمْلِكُونَ لَكُمْ رِزْقًا فَابْتَغُوا عِندَ اللَّهِ الرِّزْقَ وَاعْبُدُوهُ وَاشْكُرُوا لَهُ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

«Воістину, ті, кому ви поклоняєтесь замість Аллаха, не здатні дарувати вам прожиток (ризк). Шукайте ж прожиток у Аллаха, поклоняйтесь Йому та дякуйте Його. До Нього ви будете повернуті» (29:17).

Тільки Аллах гідний того. щоб у Нього просили життєвий прожиток, щоб Йому поклонялись та Йому дякували. У підтвердження цьому хіба не досить прикладів, адже усі люди врешті решт повернуться до Аллаху?

Правильні погляди, з якими прийшла ісламська акида, породжують у мусульманині вдоволення тим, чим він володіє. Віруючий спокійний, значи, що він неодмінно отримає сповна увесь свій прожиток у цьому житті, з дозволу Аллаха. Він не ставить перед собою на меті набути того життя,яке подобається його нафсу. Він не ставить умови Аллаху, яким чином його треба наділяти прожитком, навпаки, він задоволений тим, чим наділив його Аллах. Він живе, використовуючи у своєму житті те, що дарував йому Аллах, здійснюючи великі справи і не звертаючи жодної уваги на жадібних людей цього світу. Тимчасові мирські насолоди не взяли у полон його серце,він не витрачає увесь свій час на багатства цього світу, вважаючи, що це покращить його положення серед людей і підніме його статус перед іншими людьми. Потреба людини у цьому житті не перевищує шматка хліба на день. Той, Хто створив небеса та землю за шість днів, і це не обтяжило Його, хіба не зможе наділити шматком хліба кожну людину?

Хто дійсно бажає набути успіху у цьому житті, стати успішною людиною, нехай зверне на це увагу та спрямується до успіху Останнього життя. Всевишній Аллах сказав:

وَمَنْ أَرَادَ الآخِرَةَ وَسَعَى لَهَا سَعْيَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِكَ كَانَ سَعْيُهُم مَّشْكُورًا

«А якщо хто полюбить Останнє життя та спрямується до нього належним чином, будучи віруючим, то його старання будуть віддячені» (17:19).

Всевишній Аллах прикрасив цей світ для того, щоб випробувати нас та виявити те, чиї діяння виявляться кращими. Всевишній Аллах сказав:

إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الْأَرْضِ زِينَةً لَّهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَيُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا

«Воістину, усе, що є на землі, Ми зробили прикрасою для неї, щоб випробувати людей та виявити, чиї діяння виявляться кращими» (18:7).

Кращі по своїм діянням отримують кращу відплату у Судний день, у цьому і полягає вищий рівень життя людини. Можна привести багато прикладів високих ступенів у Наступному житті, і це — те, у чому люди повинні суперничати один з одним, витрачаючи на цьому шляху своє майно.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Абу Мухаммад (Халіфа Мухаммад), Йорданія
3 Джумада ас-сані 1438 р.х.
02.03.2017р.

Головне меню