В чиїх руках доля тирана Шама? Чи є він яблуком розбрату між Росією і США? І який вплив революціонерів у цьому питанні?

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Існує багато розмов про розподіл і федералізацію в Сирії. Вони були до і під час першого раунду переговорів в Женеві, як і після оголошення перемир'я.

Їх піднімали для того, щоб чинити тиск на учасників переговорів, які зрадили революцію і почали робити поступки, які почалися з того, що вони погодилися сісти за стіл переговорів з режимом тирана.

Також існує багато розмов останнім часом про долю тирана Башара Асада. Росія прагне взяти на себе роль захисника долі Башара і каже, що сирійський народ повинен вирішити його долю. Сполучені Штати неоднозначні в цьому питанні, і Росія багато разів звинувачувала Сполучені Штати в цьому. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров щодо угоди про долю тирана заявив: «І в цьому випадку (у випадку з повідомленнями про нібито досягнуті домовленості про долю Асада в ході візиту в Москву держсекретаря США Джона Керрі - прим. «ТАСС») відбувається підміна фактів, проявляється прагнення видати бажане за дійсне ... Відповідно до рішень Міжнародної групи підтримки Сирії і Радбезу ООН вирішувати долю керівництва країни і долю президента Башара Асада може лише народ... Між Москвою і Вашингтоном є домовленості про основні принципи врегулювання в Сирії, вони носять відкритий характер і закріплені в рішеннях Групи підтримки Сирії, в резолюціях РБ ООН, - сказав глава МЗС РФ. - Так, спекуляцій чимало, вони відображають той факт, що партнери з США на всіх рівнях регулярно не тільки «зливають» утримання дипломатичних переговорів, але і запускають дезінформацію»(«Reuters», «Росія сьогодні» від 01.04.2016).

Лавров звинуватив американців у нездатності реалізувати свої плани. Крім того, він сказав: «У цих нечистоплотних і спотворюючих дійсність «зливах» виявляється нездатність Вашингтона змусити деяких своїх союзників в регіоні (та й в Європі) виконувати резолюції Ради Безпеки... Американці намагаються висувати ультиматуми про відхід Башара Асада з посади президента в якості попередньої умови всього іншого». Лавров вказав на те, що Сполучені Штати вдаються до брехні за спиною Росії, яку вона використовує для здійснення своїх брудних проектів. Він сказав: «Ці витоки про нібито досягнуті в Москві домовленості з Джоном Керрі про долю Асада - вони, напевно, все-таки робляться для того, щоб сформувати якийсь фон у світовій громадській думці для того, щоб якось заплутати справу і спробувати знову вибити якісь поступки в порушення досягнутих домовленостей».

Якби Росія знала, як поводитися в зовнішній політиці, вона б відмовилася від Америки в питанні про Сирію, вона б залишила Сполучені Штати наодинці з мусульманами, щоб мусульмани перемогли Америку, і тоді Росія позбулася б ігор Америки в Україні, Грузії та Центральної Азії. І це відбувається незважаючи на те, що Росія знає і визнає той факт, що тиран Шама є агентом Заходу, а саме - Америки. Представник МЗС РФ Захарова 27.03.2016 сказала: «Ми підтримуємо не Асада. Не забувайте: він був не нашим кращим другом, а іншому Заходу. Ми підтримували збереження законного уряду, влади, розуміючи, що якщо піде президент, за ним піде уряд, розпадуться виконавча влада і армія, і Лівія всім здасться «легкою прогулянкою»»(РІА«Новини»).

Росія не хоче повалення тирана зі страху, що замість нього прийде Іслам і встановиться Халіфат, як сказав Лавров 27.09.2013, що «ці екстремістські групи не вірять в демократію, не хочуть демократичної системи, вони хочуть зруйнувати світські держави і встановити Халіфат». Потім він повторив це 29.01.2014, сказавши, що «терористи (маючи на увазі мусульман) прагнуть встановити Халіфат не тільки в Сирії, але і у всьому регіоні».

Америка після заяв Лаврова стала заперечувати повідомлення, опубліковані в газеті «Життя» про те, що «Вашингтон і Москва досягли передбачуваної угоди про відхід президента Башара Асада в третю країну з метою отримання політичного притулку». Представник Держдепу США Елізабет Трюдо щодо цієї теми сказала: «Це повідомлення абсолютно невірно... США підтримують сирійські переговори у Женеві, і позиція США по відношенню до Асада не змінилася». Вона сказала: «Ми не спекулюємо з приводу виборів у Сирії. США підтримують процес, який вже запущений, щоб вирішити, як буде виглядати перехід (влади) в Сирії. Цей процес проходить під егідою ООН»(«ТАСС»,«Супутник» від 01.04.2016). Видно, що Америка пустила цю інформацію для того, щоб ввести в оману і виправдати своїх агентів-опозиціонерів, щоб відновити переговори з тираном, як про це заявив де Містура, сказавши, що вони почнуться 11.04.2016.

Хоча ця опозиція усвідомлює, що Америка розігрує її, але, незважаючи на це, продовжує переговори з режимом тирана. «Новий арабський канал» повідомив 01.04.2016 від вищого органу переговорів в Женеві слова Ріяда Хіджаба: «Міжнародна воля відсутня, особливо - з боку США. Я не сподіваюся, що щось станеться на переговорах. Я буду чесний перед нашим народом - ми не дивимося з оптимізмом на процес переговорів». Його виправдання, як про це заявив він і так званий «головний парламентер» Аллуш, полягає в тому, що опозиція хоче довести всьому світу, що не вона перешкоджає вирішенню сирійської кризи, що вона хоче викрити режим в Женеві! Це - найгірше з тих виправдань, які можуть придумати переговорники-агенти, подібно виправдань продажних переговірників в Палестині, які нібито хочуть викрити і зганьбити єврейську державу на переговорах!

Що стосується Європи, то вона діє для того, щоб перешкодити Сполученим Штатам, щоб США відкрили їй простір для виконання певної ролі в політичному процесі, над яким працює Америка в Сирії. Глава МЗС Великобританії Філіп Хеммонд 31.03.2016 закликав до створення сирійського уряду, який «не очолює, або, принаймні, в майбутньому не буде очолювати Башар Асад». Америка працювала, щоб ізолювати Європу від сирійського питання і обмежити це питання між США і Росією, яка не має ніякого впливу і не в змозі утворити свій вплив в Сирії та регіоні. Але Європа вже давно знаходиться в регіоні і робить там вплив, і вона робить певні дії, щоб відновити свій вплив в Сирії. І тому Америка намагається ізолювати Європу від Сирії.

Отже, розмови про угоду щодо долі тирана ведуться для того, щоб обдурити людей в Сирії в тому, що маріонеткова опозиція, яка веде переговори з режимом тирана, докладає зусиль для задоволення їх вимог. Але саме Америка, безсумнівно, відкладає його долю; вона має намір не ставити його в якості попередньої умови для переговорів і не ставити питання про його долю пунктом в резолюціях Відня і в резолюції №2254, яка була розроблена і затверджена Радою Безпеки ООН. Це вказує на відсутність серйозності в цьому питанні і на те, що США відкладають це питання до кінця, щоб маріонеткова опозиція була готова до всього.

Саудівська Аравія і Туреччина прикидаються обдуреними в цьому питанні і чекають рішення США з цього приводу. Європа хоче забезпечити собі свої інтереси і теж веде свою гру. Все це стало відбуватися після того, як агент Америки де Містура сказав 13.02.2015, що «Асад є частиною рішення» в рамках підготовки та виправдання для Америки, щоб вона могла змінити її заяви щодо її агента, про якого вона раніше говорила, що «Асад повинен піти» і що «він втратив свою легітимність». Адже де Містура веде опозицію за собою, щоб вести переговори з тими, хто прийшов першим, і підтвердити, що Асад залишиться. Здається, ця опозиція забула все і довіряє де Містурі, або це - зрада, яка вже заразила її кров, і опозиція не може йти без неї? У них хоч щось залишилося з сорому і скромності, коли вони стверджують, що хочуть відходу Асада і знають, що глава переговорного процесу веде переговори з де Містурою, який працює для того, щоб Асад залишився, щоб Америка реалізувала свій політичний план і рішення залишити світську систему?! І після цього Сполучені Штати оголосили словами держсекретаря Керрі про те, що Америка прийняла рішення залишити Асада, сказавши 15.03.2015, що «Америка буде зобов'язана вести переговори з Башаром Асадом», після чого пішли аналогічні заяви від міністрів закордонних справ Великобританії, Франції, Німеччини, Іспанії та Австрії. Все це вказує на те, що опозиція хоче світську систему правління і не хоче встановлення ісламської системи, і видно, що опозицію цікавить тільки влада, посади і гроші.

Опозиція вже заявила про свою згоду і прийняття рішень, які були прийняті в Женеві та Відні і оголошеної Радою Безпеки ООН у вигляді резолюції №2254, в якій мовиться про те, що світська система правління залишається разом з її кримінальними інститутами. А тому ця опозиція не є представником революції, і її не цікавить революція, більш того - вона погодилася зупинити революцію, коли погодилася на декларацію про припинення бойових дій. Народ Сирії продовжує свою революцію, відкидає і не визнає таку опозицію разом з усім тим, що вона зрадницьки підпише, подібно до їх спільників - учасникам переговорів в Палестині, що підписали зрадницькі угоди з «Ізраїлем». Всевишній Аллах, Його ангели і ті, хто проклинають, день і ніч проклинають їх. А Аллах виконає Своюобіцянку віруючим і щирим рабам Своїм про намісництво і зміцнення на цій землі. Він каже:

وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الأرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا يَعْبُدُونَنِي لا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا وَمَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ

«Аллах обіцяв тим з вас, які увірували і робили праведні діяння, що Він неодмінно зробить їх намісниками на землі, подібно до того, як Він зробив намісниками тих, хто був до них. Він неодмінно обдарує їх можливістю сповідувати їх релігію, яку Він схвалив для них, і змінить їх страх на безпеку. Вони поклоняються Мені і не долучають співтоваришів до Мене. Ті ж, які після цього відмовляться увірувати, є нечестивцями»(24:55).

Газета «Ар-Рая»
Автор: Ас'ад Мансур
28 Джумада ас-сані 1437
06.04.2016

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая