Останній розвиток політичних та військових подій в Ємені

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Арабська коаліція на чолі з Саудівською Аравією при підтримці так званого «легітимного уряду» Ємену категорично відкинула щорічну доповідь ООН «Діди в озброєних конфліктах», охарактеризувавши відомості, приведені у ній, «неточними та такими, що вводять в оману».

Як слідує із доповіді генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, направленої 4 жовтня у Раду Безпеки, Ер-Ріяд та інші сторони єменського конфлікту внесені у «чорний список» держав та організацій, причетних до масових вбивств дітей.

«Відомості, які вводять в оману, негативно відіб’ються на авторитеті ООН» заявила коаліція

А також відкинула «методи, на підґрунті яких ООН були надані недостовірні дані». За думкою Ер-Ріяда, доповідь переслідує на меті «відволікти увагу від злочинів хоусітів та прибічників Салеха (екс-президента Ємену)», а сама коаліція «схильна до міжнародних стандартів та законів в області захисту громадянських осіб» і робить усе можливе, щоб знизити втрати серед громадянського населення та дітей «до мінімального рівня». Ер-Ріяд звинуватив хоусітів у вербовці, озброєнні та використанні дітей у своїх злочинах, а також у використанні їх у якості живого щиту,що є волаючим порушенням прав людини. Коаліція поклала усю відповідальність за єменську кризу на Іран:

«Конфлікту б не відбулось, якщо б не втрутився Іран» заявили в альянсі

А також закликали Організацію Об’єднаних Націй «продовжити співпрацю з державами-членами арабської коаліції з метою підсилення заходів по захисту дітей».

Згідно представленій доповіді, очолювана Саудівською Аравією військова коаліція, яка воює проти хоусітів в Ємені. відповідальна за вбивства та поранення 683 дітей та десятки бомбардувань шкіл та лікарень у 2016 році. Окрім цього, у «чорний список» внесені хоусіти, урядові та проурядові озброєні сили, а також «Аль-Каїда» на Аравійському півострові.

З іншого боку як повідомляють єменські ЗМІ з посиланням на високопосадові політичні джерела, ООН почала роботу над чернетковим проектом нової ініціативи по врегулюванню кризи в Ємені, формат якої на дану мить обговорюють країни-учасники арабської коаліції. За словами джерел, нова ініціатива є копією тієї, яку пропонував спеціальний посланець Генсека ООН в Ємені Ісмаіл Ульд Шейх Ахмед. Проте дану ініціативу з внесеними поправками відносно майбутнього біглого президента Ємену Хаді та місця переговорів цього разу очолює новий заступник спецпосланця Маін Шарім. Згідно повідомленням, ініціатива містить умову передачі порту Ходейда третій стороні та проведення наступних переговорів у столиці Омана — місті Маскат. Очікується, що новий заступник Ісмаіла Ульд Шейха у найближчий час відвідає Сану, столицю Ємену. ЗМІ простежили за останніми заявами одного із лідерів та членів так званого «Революційного комітету» хоусітів Садіка Абу Шаваріба, які містять натяки на нову ініціативу і на те, що вона не вдовольняє хоусітськую сторону.

Тим часом ЗМІ повідомили про те, що між представниками низки країн-учасників коаліції та організацій при ООН нещодавно відбулась зустріч, де сторони обговорили можливість міжнародних організацій та країн-членів коаліції взяти на себе зобов’язання по виплатам заробітних плат єменським держслужбовцям.

«На засіданні, що відбулось у столиці Йорданії Аммані між представниками міжнародних фондів при ООН та країн-членів коаліції, учасники обговорили гуманітарну ситуацію в Ємені та можливість ООН спільно з державами коаліції надати допомогу по виплатам заробітних плат урядовим службовцям» повідомила єменська газета «Аден завтра» з посиланням на «міжнародні джерела»

За словами яких дана зустріч

«відбулась після того, як міжнародна спільнота погодилась з необхідністю уряду Хаді зупинити друкування додаткових сум місцевої валюти, яка переживає гірші обвали за останні роки».

Міжнародний англо-американський конфлікт в Ємені продовжує спустошувати його народ вбивствами та голодом, військовими діями, бомбардуваннями або хворобами, що поширилися через знищення базових послуг, руйнування інфраструктури та призупинення фінансових виплат. Усе це є результатом кривавого конфлікту між локальними учасниками при підтримці регіональних сил, які переслідують здійснення міжнародного англо-американського плану в єменській війні.

Америка, яка стоїть над ООН, підтримує хоусітів і намагається зобразити їх у виді пригнобленого народу, щоб привести до влади в Ємені, і у той же час вона спричиняє тиск на інших учасників конфлікту. Так, Америка тисне на Саудівську Аравію, примушуючи її прийняти політичне рішення конфлікту. Цьому перешкоджають зусилля Англії, зокрема — Хаді, який заявляє про те, що військове рішення — єдиний шлях здолати впертість хоусітів. ООН зі своїми організаціями, діючими в Ємені, тисне на держави коаліції та їх крило в обличчі Хаді різноманітними способами, серед яких: покладання на країни коаліції відповідальності за вбивства та їх прирівнювання до хоусітів у військових злочинах. Іще одним способом тиску ООН на проанглійського Хаді є економічний — зобов’язання Хаді працювати з ООН та країнами коаліції щодо виплати заробітних плат. Це, у свою чергу, скоротить повноваження уряду Хаді, а злочини від регіонів, які знаходяться під його контролем, підуть на користь заробітних плат, виплата яких буде відбуватись під ООН. Тим часом, хоусіти скорочують повноваження та силу Хаді, затуляючи роти журналістам від його партії за допомогою арештів, погроз, нападів та викрадень, а також продовжують реструктуризацію міністерств та озброєних по образу структури, ініційованої Америкою з того часу, як Хаді прийшов до влади у Сані, а потім втік в Ер-Ріяд.

Затягування кризи в Ємені сприяє хоусітам, підсилює їх у країні, чого і бажає Америка разом з ООН. Тим часом Англія та її два крила — Хаді та Алі Салех — не згодні з ініціативами ООН, підготованими Штатами та їх колишнім держсекретарем Джоном Керрі.

Єдиним правильним рішенням, яке врятує народ Ємену та припинить конфлікти, є рішення, яке виходить із їх ісламської акиди, миру та релігійного братерства — акиди, яка заборонила вбивати людину не по праву та прирівняла вбивство одного до вбивства усього людства. Іслам заборонив міжусобицю та конфлікти, він запобіг їх причинам. Щирий та такий, що міцно дотримується Ісламу, народ Ємену повинен взяти за руки своїх грішних синів, що борються між собою, та привести їх до істини, встановивши Праведний Халіфат за методом пророцтва, в якому буде порятунок для народу, а також єдність та велич для усіх мусульман.

Абдульмуміназ-Зайлаі
«Ар-Рая», №151
21 Мухаррама 1439р.х.
11.10.2017р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню