Візит Рекса Тіллерсона в Африку мав лише одну мету — пролити більше крові мусульман під приводом боротьби з тероризмом

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Державний департамент США у свій час об’явив про те, що у листопаді 2017 р. державний секретар Рекс Тіллерсон проведе обговорення з міністрами закордонних справ (або їх представниками) з африканського континенту, включаючи голову Комісії Африканського союзу.

Обговорення будуть присвячені трьом темам:

— торгівля та інвестиції;

— безпека;

— краще управління.

Ця нарада зміцнить порядок денний США у співпраці з африканськими партнерами з метою заохочення загальної прихильності відкритому ринку, вільній та справедливій торгівлі, демократії та верховенству права, а також ефективних заходів реагування на глобальні терористичні загрози. Хоча сама зустріч міністрів стосувалась, розвитку та безпеки, проте остання подорож Рекса Тіллерсона в Африку в основному була зосереджена на питанні безпеки та підтримки США своїх ключових партнерів у боротьбі проти рухів «Аш-Шабаб» та «Боко Харам».

Політика Дональда Трампа скерована на те, щоб зробити Америку головним гравцем , а решті гравців (союзникам або ворогам) дати певну роль. Це дуже схоже на гру у шахи, де США виступають у якості гросмейстера, а решта — у якості шахових фігур. Тому подібний політичний курс примушує Америку зображати себе як гаранта безпеки у світі; для цього вона розробляє нову політику, яка дозволить їй бути першою у світі. Також нова політика повинна стати гарантом того, що Іслам не буде присутній на світовій арені у якості ідеологічної альтернативи капіталізму. Для цього Америка та її союзники намагаються вести боротьбу з Ісламом, щоб залишитись біля керма у зв’язку з крахом, що насувається. Америка вирішила відвідати своїх агентів в Африці, яких назвала ключовими партнерами у боротьбі з тероризмом:

1) Ефіопія. Ця країна має найбільшу та боєздатну армію у регіоні, яка веде боротьбу проти руху «Аш-Шабаб» з 2008 р. Проте Ефіопія відчуває політичну напруженість та нестабільність. Коли Рекс Тіллерсон відвідав Аддис-Абебу, він акцентував увагу на проблемі безпеки, надавши їй домінуючий статус. Його візит був використаний як підтвердження того, що США підтримують ефіопський розвиток, а також цей візит був здійснений у якості попередження про недопустимість відволікатись від боротьби з тероризмом у регіоні на внутрішні політичні проблеми .

2) Джибуті. Це невелика африканська країна з населенням 1 млн. людей, яка стала центром військових операцій США у регіоні та стратегічним форпостом на півночі Сомалі.

Джибуті перетворилась на батьківщину для тисячі американських військових , які проживають на військовій базі США у Кемп-Лемонье. Саме тут розташовані найбільші сили американських військ на африканському континенті. До тих пір, поки рух «Аш-Шабаб» становить загрозу, військова база буде наріжним каменем оборони США у цьому регіоні. Саме мета візиту Рекса Туллерсона у Джибуті є протидією впливу та зростаючій присутності Китаю у цій країні. За останнє десятиріччя Китай влив мільйони доларів у цю країну та активно намагається стати партнером по розвитку та безпеці для Джибуті. Нещодавно Пекін завершив два крупних проекти:

— будівництво залізниці Аддіс-Абеба–Джибуті, по якій вантажі із Ефіопії можуть поступати у порт, а потім переправлятись на кораблях у Китай;

— створення своєї першої закордонної військової бази, поширений комплекс якої дозволяє конкурувати з США.

3) Кенія. Вона стала об’єктом багатьох атак «Аш-Шабаб», у зв’язку з чим декілька тисяч її солдатів тепер знаходяться на території Сомалі у складі місії Африканського союзу (АМІСОМ). Нещодавно АМІСОМ визнала, що виведення військ із Сомалі до 2020 р. неможливий. Тому Рекс Тіллерсон вимушений був заспокоювати уряд, запевнивши, що підтримка Вашингтону армії та розвідки триватиме, також буде надана фінансова підтримка, щоб військові сили продовжували свою присутність та проводили військові операції у Сомалі.

4) Нігерія. Відносини між Нігерією та США у сфері безпеки не були багатозначними , навпаки, з боку офіційних осіб Нігерії було висловлено обурення у бік колишнього американського військового керівництва у зв’язку з введеними обмеженнями на купівлю та придбання військової техніки США, особливо, що стосується авіаційних засобів. Уході свого візиту Рекс Тіллерсон підкреслив та запевнив, що підтримка Америки нігерійському уряду буде надаватись і надалі, особливо коли Нігерії необхідно активізувати боротьбу проти «Боко Харам», а також продовжити зміцнювати координацію дій з рештою країн регіону , де присутні послідовники цієї терористичної організації.

5) Чад. На сьогодні ця країна є найбільш активним членом у регіональній контртерористичній мережі , яка діє проти «Боко Харам». У свій час Чад був підданий дискредитації з боку адміністрації Дональда Трампа як одна із восьми мусульманських країн, чиї громадяни не можуть виїжджати на територію США. Рекс Тіллерсон подякував офіційних осіб Чаду за ту роль, яку вони зіграли у боротьбі проти «Боко Харам», а також спробував їх заспокоїти та запевнити, що Державний департамент США зробить усе можливе, щоб Чад із списку тих, чиїм громадянам заборонений в’їзд у США.

І на завершення, незважаючи на численні та її союзників зберігати вплив капіталізму, Ісламська Умма продовжує залишатись непохитною , розкриваючи плани тих, хто перешкоджає її пробудженню та прийняттю проекту держави Халіфат. З дозволу Аллаха, час Халіфату — не за горами, і світло його справедливого правління осяє увесь світ. Сказав Всевишній Аллах:

إِنَّهُۥ لَا يُفۡلِحُ ٱلۡكَٰفِرُونَ

«Воістину, невіруючі не набудуть успіху» (23:117).


Газета «Ар-Рая»
Алі Насуру Алі
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір у Кенії
3 Раджаба 1439 р.х.
21.03.2018 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню