Президентські вибори в Єгипті, а що потім?

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

У середу ввечері закінчились триденні вибори президента Єгипту, в яких взяли участь два кандидати: Абдуль-Фаттах ас-Сісі та Муса Мустафа Муса (лідер партії «Аль-Гад»). За підсумками виборів перемога була віддана Абдуль-Фаттаху ас-Сісі.

Самі вибори проходили без якої-небудь конкуренції, тому що усіх своїх основних конкурентів ас-Сісі заарештував; останнім із них був заарештований колишній голова Генерального штабу та людина Америки Самі Анан. Що стосується «конкурента» Муси Мустафи Муси, то він виразив свою підтримку Абдуль-Фаттаху ас-Сісі у багатьох позиціях, про що було опубліковано в Інтернет - виданнях.

Усі ці події відбувались на тлі помітного небажання народу Єгипту іти на вибори. Тому на єгиптян був спричинений матеріальний та моральний тиск, їх примусили взяти участь у роботі виборчих комісій, що підтасовка результатів президентських виборів пройшла успішно,адже Абдуль-Фаттах ас-Сісі побажав заявити усьому світу про наявність у себе за спиною народної підтримки, про те, що він зміг повернути єгиптян у сприятливі дореволюційні часи. Щоб добитися усієї цієї показухи, режим вдався до політики «батога та пряника», аби тільки народ пішов на вибори.

«Спостерігачі відзначали, що основним викликом для ас-Сісі було створення явки на очікуваних президентських виборах, адже у суспільстві активно вівся заклик бойкотувати їх; поруч з цим було яскраво виражено небажання більшості людей брати участь у виборах, тому що вони усвідомлювали, що усе вже давно вирішено на користь ас-Сісі. Зі слів державних службовців, з боку органів безпеки у письмовій та усній формі були дані інструкції урядовим закладам, у яких вимагалось організувати 100% явку усіх співробітників на вибори. Також активістами був зроблений скриншот адміністративної постанови від освітнього відділу університету аль-Азхар у мухафазі Кальюбія, де у порядку наказу, поруч з інструкціями від голови муфахази, вимагалась присутність усіх викладачів та обслуговуючого персоналу на виборчих ділянках. Дійшло до того, що проурядова газета «Soutalomma» у неділю почала вимагати від влади:

— пригрозити та званим «людям зла та негативу»,

— за допомогою закону та погрози арешту примусити людей піти на вибори» (arabi21.com).

За повідомленнями преси, сили безпеки почали вимагати від благодійних організацій давати матеріальну допомогу бідним лише у тому випадку, якщо вони будуть брати участь у виборах; для цього бідним були підготовлені автобуси, які повинні доставити їх на виборчі дільниці. Ті ж організації, які утримаються від участі у даному заході, будуть закриті. Це також торкнулось підприємств та компаній, де прибічники режиму в особі підприємців примусили робочих взяти участь у виборах. А на адресу тих,хто намагався чинити опір цьому, послідували погрози про те, що їх імена будуть передані службі безпеки. За даними «Reuters», губернатор мухафази Бухейра Надія Абдо в інтерв’ю телеканалу «Mehwar» заявила: «Жителям округу, у якому буде зафіксована найбільша явка виборців, буде проведена вода, створена зливова каналізація, проведений електрострум, іншими словами, ми дуже щедро винагородимо їх». Також придворні вчені та шейхи видали величезну кількість фетв про гріховність бойкотувати вибори, а політики та депутати назвали бойкот виборів страшною зрадою по відношенню до батьківщини.

Що стосується самих виборів, то за попередніми даними явка виборців склала 40%. Видання «Reuters» наводить слова одного західного дипломата (що просив не називати його ім’я), який відвідав чотири провінції, де він не побачив виборчих урн, заповнених хоча б наполовину; також він не побачив довгих черг виборців. Він зазначив, що наприкінці дня (у вівторок) явка виборців коливалась між 15-20%, а у середу у деяких округах вона досягла 30%. У цілому усе вказує на те, що режим з усіма його репресивними апаратами, ЗМІ, політичними колами, придворними вченими та шейхами не зміг переконати людей взяти участь у виборчому процесі; він не зміг ані спокусити ані залякати народ. Адже народ Єгипту усвідомив, що виборчі урни не змінять його життя, не піднімуть його з колін не повернуть його гідність та честь. Навпаки, саме ці урни позбавили людей того, чого вони добились у свій час за допомогою революції у січні 2011. Урни повернули їх у той час, який гірше, аніж правління Хосні Мубарака. Якщо б народ Єгипту усвідомив та прийняв би політичний проект Умми, то його погляди на речі були б зовсім іншими, революція викоренила б режим, а жертви не були б марними, не було б погоні за міражем та спокуси порожніми обіцянками. Навпаки, до нього повернулись би велич та пошана, як у колишні часи.

О жителі Єгипту! Наше положення не зміниться, доки над нами править ця система, наша країна не відродиться,не покращиться наше положення, а занепад буде тривати і страждання будуть збільшуватись. Причина полягає у капіталізмі, який править над нами, висмоктує наші багатства, проливає нашу кров. Цей злочинний режим подарував Заходу наші водні багатства, наші землі, наші дома. І якщо у влади виникне бажання знищити або вигнати нас,  то для цього нас звинуватять у приналежності до хариджитів або «ІДІЛ», адже саме так вчинили з населенням Синаю. Цей злочин буде коїтись руками наших синів та зброєю, вартість якої оплатили ми з вами.

О жителі Єгипту! Знайте та пам’ятайте, що порятунок не прийде через демократію, чесні президентські або парламентські вибори. Порятунок прийде лише тоді, коли ми приймемо політичний проект Умми із рук щирих членів Хізб ут-Тахрір. Даним проектом є держава Халіфат, правління у якому буде здійснюватись за методом пророцтва. Проте для цього необхідна підтримка щирих ваших синів із числа військових, адже за допомогою них:

— обіцянка Аллаха втілиться у життя,

— зміниться міжнародний баланс сил,

— здійсниться те, до чого прагне Умма,

— будуть скасовані тирані, які сидять на наших шиях.

Також перед ними відкрита можливість:

— стати ансарами XXI сторіччя,

— взяти участь у встановленні держави Халіфат,

— наповнити землю справедливістю,

— осяяти Єгипет світлом Всевишнього,

— вивести людей із темряви до світла.

О Аллах, ми просимо Тебе прискорити появу Халіфату за допомогою нас! А до віруючих ми звертаємось зі словами Всевишнього:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху та Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах опиняється між людиною та її серцем і що ви будете зібрані до Нього» (8:24).


Газета «Ар-Рая»
Абдуллах Абдуррахман
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір Єгипет
17 Раджаба 1439р.х.
04.04.2018р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая