Конституційні поправки, що дозволяють правити Єгиптом довічно

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

14 лютого 2019 року єгипетський парламент переважною більшістю голосів ухвалив поправки до конституції 2014 року. Згідно цим поправкам, діючий президент Абдель Фаттах ас-Сісі може брати участь у президентських виборах і залишатись на посту президента до 2034 року.

А там далі можна здійснити іще одні поправки і змінення, адже як було підмічено проурядовими ЗМІ, ці закони не є Кораном і не виходять із нього.

Змінення конституції або строку президентства не є темою нашого обговорення, оскільки усе це у корні неправильно, як і неправильно обирати між двома оманливими шляхами і обмежувати людей вузькими капіталістичними варіантами, у той час як у народу є третій правильний шлях, гарантуючий справедливість, гідність, благополуччя і усе те, що було втрачено через капіталізм та його служителів. Правильним та приховуваним від народу вибором є вибір Ісламу та його конституції, де в основі держави лежить ісламська акида, а представлений цей вибір у реалізації Праведного Халіфату за методом пророцтва.

Ця конституція, ухвалена єгипетським парламентом для внесення поправок у низці статей, закладає основу для того, щоб ас-Сісі правив довічно, уклавши усю владу і можливості держави у своїх руках, але, на жаль, не для служіння своїй релігії та Уммі, а для служіння господам із Білого дому. Він не перестане говорити про «боротьбу з тероризмом», а якщо бути точніше — з Ісламом. А у нещодавні промові на Мюнхенській конференції по безпеці Ас-сісі закликав до реформування релігійного дискурсу та моніторингу Європою місць виконання релігійних обрядів («Al-QudsAl-Arabi», 17.02.2019 г.). Безумовно, що ас-Сісі мав на увазі мечеті, оскільки він та до нього подібні насмілюються коїти нападки лише на мусульман і мечеті, не зачіпаючи інші релігії через відсутність ісламської Держави, яка б захищала Умму.

Подібні поправки у капіталістичній системі закликані породити нового Фараона або навіть наступного Мустафу Кемаля, іншими словами — вороги Ісламу та мусульман, особливо якщо чоловік володіє такими якостям, як схильність до західних безбожних колонізаторів та виконання понад того, що від нього очікується, на додаток до того, що він ставить перед армією задачу захисту конституції, принципів демократії та збереження громадянської держави. І це певно повинно бути доручено лідеру військової хунти, пов’язаному з Америкою, у тому сенсі, що він надає гарантії і захист агентам Америки та капіталістичної системи, а не збереженню Єгипту, який немислимий без Ісламу. Іслам є єдиною релігією, у якої є альтернативна культура і система, яка здатна перемогти Захід, його ідеї та непридатну культуру.

Тому ас-Сісі прагне знищити Іслам у серцях жителів Єгипту і брехливо стверджує, як він також заявив на тій самій Мюнхенській конференції, що 30 мільйонів єгиптян виступили проти релігійної держави, маючи на увазі рік беззубого правління Мурсі Єгиптом без фактичної влади над державою. Проте Мурсі правив згідно капіталізму, а не Ісламу. До того ж його невдачу треба віднести до списку невдач капіталізму. Народ Єгипту, який віддав свій голос за «Братів-мусульман», вибирав Іслам, який лунав у гаслах цієї партії, тоді як самі «Брати» зникли із точки зору на перших і других виборах, коли проходив ас-Сісі. Дійшло до того,що режим почав погрожувати людям штрафами і збирати натовпи для голосування у побоюваннях перед будь-яким реальним конкурентом на виборах. Для цього була прийнятий захід в особі армійських лідерів-агентів, які у випадку чого повернуть країну у лоно Америки, як це було раніше.

Не варто очікувати чогось від держави, якою керують за допомогою служби безпеки. У такій державі заперечення можуть пролунати настільки гучно, наскільки дозволить голова режиму, а ЗМІ будуть повідомляти лише те, що буде прикрашати постать влади. Ми бачили тих, хто хотів довічного правління, і Єгипет не стане винятком у тому, що він принесе людям! Насправді ми виступаємо не проти конкретної людини, а проти капіталізму та його конституції з усіма його поправками. Ісламом заборонено не просто прийняття, але й голосування проти, оскільки заборонено навіть брати участь у цьому фарсі.

Обов’язок єгипетського народу полягає у тому, що пізнати свою істинну конституцію, яку несе для нього Хізб ут-Тахрір. Ця конституція та державний інститут ґрунтуються виключно на акиді Ісламу. Також обов’язком народу є встановити Праведний Халіфат за методом пророцтва — державу справедливості, до якої вони так прагнули і якого бажали, коли голосували за «ісламістів». Праведний Халіфат поверне їм втрачену гідність, честь і спокійне життя; обрубить нитки залежності від Заходу в усіх формах і проявах; вичистить землі від агентів, прислужників та символік Заходу. Для цього є потреба в єгипетській армії, яка б порвала з Заходом усі нитки і звернулась до релігії Аллаха, зробила б акиду Ісламу своєю військовою доктриною і  присягнула б справі Ісламу немов ансари при Другій Акабі. Потім ця армія вирушила б очищати ісламські території від решток колоніалізму та штучних кордонів. Завдяки цьому на наші землі повернулась би єдина держава Праведний Халіфат за методом пророцтва з єдиним правителем, як це було обіцяно і як це повинно бути. О Аллах, наблизь цей час і зроби Єгипет вихідним пунктом даної події, а нас — армією і шахідами цієї події!

يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ ٱسۡتَجِيبُواْ لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمۡ لِمَا يُحۡيِيكُمۡۖ وَٱعۡلَمُوٓاْ أَنَّ ٱللَّهَ يَحُولُ بَيۡنَ ٱلۡمَرۡءِ وَقَلۡبِهِۦ وَأَنَّهُۥٓ إِلَيۡهِ تُحۡشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху і Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах — між людиною та її серцем (може завадити людині добитися того, що вона бажає), і що и будете зібрані до Нього» (8:24).

 


Газета «Ар-Рая»
Саід Фадль
Член Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Єгипті
15 Джумада аль-ахіра 1440 р.х.
20.02.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню