За ким буде перемога в єменському конфлікті?

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

З того часу, як колишній президент Америки Ейзенхауер розпочав план по заповненню вакууму (який утворився у результаті послаблення британського впливу у її колоніях внаслідок Другої світової війни — ред.), протистояння між Америкою і Британією не припиняється по сьогоднішній день, за винятком того, коли обидві сторони вирішують перепочити і набратися сил перед наступним раундом.

Мета проекту Ейзенхауера полягала у тому, щоб витіснити впив Британії із її колишній колоній і заповнити з’явившийся там вакуум впливом США. Жертвами цього протистояння, що триває ось вже понад 50 років, стали сотні людей, більша частина із яких — мусульмани. Проте варто відзначити, що Америка усе ж таки змогла витіснити Британію із деяких її колишніх колоній і країн, які перебувають під її впливом. Ми пропонуємо розглянути у якості прикладу деякі із таких країн:

1. Країни, із яких Америці вдалось вигнати британський вплив:

Туреччина. Туреччина слідувала британській політиці з першого ж дня скасування Османського Халіфату аж до того часу, як до влади прийшов Ердоган. Секуляристи - кемалісти, у відкриту боролись проти Ісламу, через що з часом населення країни почало їх ненавидіти, особливо ісламісти. Прийшла мить, і Америка змогла нав’язати проанглійській на той час Туреччині проведення виборів, у результаті яких проамериканська «Партія Справедливості і Розвитку», яка розпалювала ісламські почуття у народі, отримала багато голосів на свою користь.

Потім Америка змогла проштовхнути ідею формування у антитерористичних підрозділів, на які б зміг опиратись Ердоган у випадку військового перевороту проти нього, тому що армія продовжувала бути насиченою агентами Британії і вже мала досвід переворотів проти відслуживших своє проанглійських президентів. Потім проамериканські агенти почали проводити чистки в офіцерському складі, доки не спалахнув заколот військових у 2016 р., який закінчився поразкою. Ердоган зміг утриматись при владі і потім розпочав масову чистку англійських агентів серед офіцерського складу. Таким чином,  Америка змогла витіснити вплив Британії із Туреччини після підсиленого конфлікту між ними, який коштував багато життів мусульман.

Іран. У часи правління шахів Іран слідував політиці Британії, проте Америці вдалось скинути режим шахів і встановити своїх агентів. По сей день, починаючи з революції 1979 р., Іран — це регіон американського впливу, і він рухається по орбіті її політики.

Сирія. У 40-х та 50-х минулого сторіччя англо-американський конфлікт за вплив у Сирії був настільки інтенсивним, що за один лише 1949 р. у цій країні трапилось три державні перевороти. Тим не менш, у 1963р. Америка змогла витіснити британський вплив із Сирії, встановивши у владі своїх агентів із соціалістичної партії «Баас», яка простояла при владі більше півсторіччя, отруюючи життя мусульман Сирії і перетворюючи його у суцільні муки аж до початку сирійської революції у 2011 р., яка почала вимагати скинення режиму і встановлення Праведного Халіфату за методом пророцтва на його руїнах. Революція вже була готова перемогти, але Америка закликала на допомогу своєму агенту Башару Асаду Іран, «Хізбаллу», Росію, Туреччину та інших, аби тільки Башар утримався при владі. Сьогодні Америка намагається реанімувати режим Асада і продемонструвати усьому світу, що змогла покінчити з революцією. Проте, що її підступи, що підступи її агентів — усі вони рухнуть. Аллах владний вершити свої справи, проте більшість людей не знає про це.

Єгипет. Поки в Єгипті діяв монархічний режим короля Фарука, країна слідувала політиці Британії. Америці вдалось його скинути і встановити  свої агентів у правлінні. По сей день влада в Єгипті переходить від американського агента до іншого. Незважаючи на те, що внаслідок революції 25 січня 2011 року був скинутий Хосні Мубарак, Америка усе одно змога зірвати революцію, дозволивши спочатку прийти до влади Мухаммаду Мурсі, щоб заспокоїти повстале населення, а потім змістити його руками Абдуль-Фаттаха Сісі, повернувши таким чином владу у країні назад своїм агентам, таким як Адлі Мансур, а потім — Сісі.

Ірак. Ірак знаходився під впливом Британії з 1915 р. аж до тієї миті, поки Америка не скинула з правління Саддама Хусейна у 2003 р. Незважаючи на те, що час від часу конфлікт між Америкою та Британією за впливу в Іраку загострювався, а потім вщухав, Америці усе ж таки вдавалось приводити своїх агентів до правління, таких як Абдуль-Карім Касім, Абдус-Салям Аріф та інших. Проте, коли до влади прийшов Саддам Хусейн, то він зміг залізною рукою утвердити у країні англійський вплив, і Америка більше не могла скинути його ніяким шляхом, окрім як військовим, що і трапилось у 2003 р. Саддам Хусейн був скинутий, а через деякий час — страчений. Сам Ірак був ввергнутий у криваву бійню, насильство, хаос і розграбування, які не припиняються ось вже 15 років. Незважаючи на те, що Америка змогла витіснити британський вплив із Іраку, самій їй так і не вдалось и руками таких агентів, як Абаді, або руками Ірану навести порядок і спокій в Іраку хоча б на декілька днів. І ось новий президент США Трамп прибуває в Ірак таємно, нібито крадій посеред ночі, щоб його ніхто не помітив.

Судан. У цій країні конфлікти між Британією і Америкою бушували доти, доки остання не утвердила у владі свого агента Умара аль-Башира, який виконує розпорядження Америки з граничною точністю, як, наприклад, коли він визнав відокремлення Південного Судану. Його правління призвело до народних протестів, люди піднімають революційні гасла і вимагають скинення режиму. Але що обере народ у якості заміни: ідею встановлення Праведного Халіфату, або ж він дозволить іноземним силам приборкати свою революцію і припинити її? Питання залишається відкритим.

Пакистан. Пакистан залишався під впливом англійців з того часу, як вони окупували цю країну, доки не прийшла Америка і не встановила у ньому своїх агентів, які перебувають при владі по сей день.

Саудівська Аравія. Саудівська Аравія знаходилась під впливом Британії доти, доки король Сауд не переметнувся до американців. З цієї миті конфлікт між Америкою і Британією за вплив у Саудівській Аравії бушував, доки не прийшов до влади Сальман ібн Абдуль-Азіз і разом зі своїм сином не усунув вплив англійців у країні.

2. Країни зі спірним впливом між Америкою та Британією:

Ємен. Боротьба за Ємен між Америкою та її  агентами хоусітами, з одного боку, і Британією та її агентами, на кшталт уряду Абдуль-Хаді та ОАЕ — з іншого боку, по сей день бушує, навіть після переговорів, проведених між сторонами. Частина фронтів як і раніше палає. Війна триває 4 роки, і за цей час вона вилилась величезними лихами для жителів Ємену при тому, що обидві сторони конфлікту на практиці довели, що жодна із них не здатна перемогти іншу і завершити війну.

Лівія. Лівія знаходилась під британським впливом з тієї миті, як Британія змогла привести до влади у ній свого агента Муаммара Каддафі у 1969 р. у час т. з. «революції аль-Фатіх» Він правив у Лівії аж до 2011 р., доки не спалахнула революція. Коли ж трапилась революція і Каддафі був вбитий, Америка прийшла зі своїм агентом генералом Хафтаром, який проживав до цього в Америці 20 років у вигнанні, втікши від Каддафі. Хафтар втрутився у конфлікт, у результаті чого десятки тисяч мусульман були вбиті, проте жодна із ворогуючих сторін поки не може здобути перемоги над іншими.

Йорданія. Йорданія була і як і раніше залишається під впливом англійців з першого дня свого заснування як держави. Проте Америка веде дії, скеровані на витіснення впливу англійців із цієї країни за допомогою фінансових організацій, таких як МВФ, ВТО та Всесвітній банк. Боротьба між Америкою та Британією за вплив в Йорданії зростає, і жертвами цього протистояння будуть, як завжди, мусульмани.

За ким буде перемога в єменському конфлікті?

Обом сторонам конфлікту в Ємені важко досягти остаточної перемоги по двом причинам:

1. Британія, яка одноосібно впливала на Ємен на протязі понад 30 років, більше не має сил перемогти у боротьбі за цю країну, проте вона по сей день впливає на більшу частину політичних сил в Ємені і контролює його південь за допомогою озброєних сил ОАЕ, намагаючись їх руками перекрити кисень хоусітам, заблокувавши м. Ходейда, проте Америка не дає їй цього.

2. Америка допомагає хоусітам усіма силами і не дозволяє агентам англійців покінчити з ними або послабити їх. Америка прагне легалізувати хоусітів, щоб ті більше не виглядали заколотниками. Тому конфлікт в Ємені буде ущухати і спалахувати знов. У найближчому майбутньому не видно тенденції, щоб одна сторона конфлікту могла отримати перемогу над іншою.

Вихід із конфлікту і протиріч:

Виходом із усіх цих криз і проблем, що виникають у результаті конфлікту як в Ємені, так і інших країнах мусульман, є Другий Праведний Халіфат за методом пророцтва, до встановлення якого закликає Хізб ут-Тахрір. Халіфат вирве увесь вплив невірних із усіх країн мусульман і покінчить зі злом невірних режимів серед людей. Аллах владний вершити Свої справи, проте більшість людей не знає про це.


Газета «Ар-Рая»
Автор: Устаз Шайф Шараді — Ємен
10 Джумада аль-уля 1440 р.х.
16.02.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая