Чи вступив геополітичний конфлікт в Ємені в нову фазу?!

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

На протязі десятиріч англо-американський конфлікт за Ємен характеризувався політичними і військовими маневрами. В останні час, особливо в останні чотири роки, цей конфлікт загострився до межі.

Запеклий конфлікт приніс жителям Ємену страшні лиха, хвороби та епідемії. Десятки тисяч мусульман пали жертвами в інтересах двох наддержав, які борються за свій вплив — Америки та Британії.

Володарка давнім впливом у країні — Британія — прагне за допомогою своїх агентів в ОАЕ та у підконтрольному їй уряді Хаді добитися військового рішення у своїй боротьбі проти Америки її агентів — хоусітів. Вона прагнула зірвати переговори або приборкати їх, щоб провалити плани Америки по наданню законності хоусітам. Тим не менш, Америка змогла за допомогою хоусітських згуртувань та триваючої військової кампанії Сальмана «Вихор рішучості» зняти з порядку денного британський план і змінити дорожню карту Ємену, що вимусило Британію відмовитись від військового рішення і неохоче піти на переговори. Хоусіти взяли під контроль такі міста, як Сана, Саада, Амран, Хаджа, Махавіта та Ібба, а сьогодні ведуть війну, щоб підкорити провінцію аль-Байда.

Раніше у Ходейді Америка врятувала їх від швидкого падіння за допомогою Шведської угоди і хотіла згорнути військові дії у цьому місті всупереч інтенсивним спробам Британії викрити злодіяння хоусітів, щоб повернутись до військового рішення і не дозволити хоусітам бути почутими. Міністр закордонних справ Джеремі Хант зустрівся з лідерами хоусітів, щоб переконати їх піти із порту Ходейди. У тому ж контексті Британія наказала зміцнити позиції ОАЕ та їх послідовників у підконтрольних ним районах у Ходейді за допомогою міжнародних спостерігачів. Британія змогла добитися видання резолюції ООН у минулому місяці і направити 75 міжнародних спостерігачів для закріплення лінії конфлікту у Ходейді. І це було зроблено всупереч раніше досягнутим угодам, які, як цього хотіла Америка, передбачали створення двох великих регіональних центрів в Ємені — Північний регіон і Південний, а зовсім не шість провінцій, як цього хочуть британці.

Західні держави, зокрема — Британія, для продовження свого впливу не опирались лише на правителів і перших осіб Ємену. Навпаки, вони створили цілу армію інтелігентів, журналістів, провідних діячів, підприємців і старійшин племен за допомогою квазідержав Перської затоки, зокрема — ОАЕ, які воюють в Ємені для того, щоб відновити вплив своєї хазяйки Британії. Проте після того, як Британія не змогла повернути свій вплив повністю за допомогою армії і ополченців з причини великого тиску з боку США, вона внесла у конфлікт новий чинник — міжплемінний. Через ОАЕ та їх послідовників Британія вирішила спровокувати єменські  племена, які у своїй більшості складаються із старого політичного кола, щоб створити перешкоди хоусітам і послабити їх, щоб інші повстали проти останніх і скинули їх правління.

Так племена Худжур усіма силами піднялись проти жорстокості хоусітів. Але останні по американській диктовці змогли зломити ці сили різноманітними вивертами, у т.ч. шляхом заморожування усіх палаючих фронтів у провінціях аль-Байда, Нахм, Ходейда та інших, щоб перенаправити тисячі своїх бойовиків на фронт у Худжур і нанести руйнівну поразку місцевим племенам. З іншого боку, Саудівська Аравія зробила вигляд, що хоче допомогти племенам Худжур, і розташувала свій військовий контингент там. Проте коли Ер-Ріяд переконався у готовності хоусітів іти на штурм Худжур і нанести поразку жителям цієї провінції, Саудія наказала командуванню свого військового контингенту відмовитись від захисту населення і кинути останніх напризволяще, щоб надати урок іншим племенам, щоб ті не замислювались про революцію проти хоусітів в уникнення подібної участі. Потім, по класиці, Саудівська Аравія почала наносити інтенсивні авіаудари по жертві, а не кату, згідно з проектом своєї заокеанської хазяйки — Америки.

Попереду Ємен очікують найгірші дні, набагато гірше, аніж коли-небудь. Конфлікт продовжиться, і він буде напружуватись, уносячи життя невинних людей, завдаючи шкоду сільському господарству і руйнуючи будівлі і и дома. Адже за нитки цього конфлікту смикають США і Британія.

Цей балаган і ці міжусобні суперечки, які розривають соціальну структуру цієї країни, не припиняться, доки народ Ємену не зрозуміє, що порятунок можливий лише шляхом об’єднання навколо своєї релігії і скерування до вдоволення свого Господа. Необхідно обірвати усі зв’язки з ворогами і припинити їх втручання, яке здійснюється через їх агентів і маріонеток. Необхідно згуртуватись навколо Хізб ут-Тахрір, який застерігає єменців від підступів ворогів і закликає до діяльності по встановленню Праведного Халіфату, який буде управляти суспільством згідно з законодавством Господа світів і дотримуватись шляху Благородного Посланця Аллаха ﷺ. І це можливо і нескладно досягти всупереч усім спробам невіруючих, від зла яких стрясаються навіть гори.

О, жителі Ємену!

Зупиніть непотрібну війну, яка унесла життя ваших синів і зруйнувала ваші дома в інтересах планів безбожників. Станьте помічниками держави релігії Аллаха — Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва, подібно своїм предкам, які стали колись помічниками першої держави Ісламу у Сонцесяйній Медині. Досягнення цієї бажаної мети не так вже і далеко, як вам здається, адже це — обіцянка Всевишнього Аллаха, Який не порушує своїх обіцянок, і блага звістка Посланця Аллаха ﷺ, який не говорив нічого від себе. Ваша Умма є живою і незломленою, незважаючи на глобальну змову проти неї. І Хізб ут-Тахрір, який народився в утробі цієї Умми, є вашою рідною партією, яка, не покладаючи рук, працює над встановленням Другого Праведного Халіфату, час якого прийшов. Всевишній Аллах говорить:

إِنَّهُمْ يَرَوْنَهُ بَعِيدًاوَنَرَاهُ قَرِيبًا

«Вони вважають його далеким. Ми ж бачимо, що воно близько» (70:6,7).


Професор Шаіф Шираді, Ємен
Газета «Ар-Рая»
20 Раджаба 1440 р.х.
27.03.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню