Інструменти конфлікту в Ємені обмінюються ляпасами, щоб вислужитись перед своїми хазяями-колонізаторами

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Хоусіти отримали сильний політичний ляпас від Англії та її агентів, коли 13.04.2019 у 10 годин у місті Саюн відбулось засідання Палати представників Ємену (парламенту Ємену).

Це перше засідання за останні 4 роки конфлікту, оскільки столиця Сана була захоплена силами хоусітів іще у 2014 р. Число присутніх членів парламенту на засідання склало 118 осіб. Англія привітала це засідання, підкресливши, що обрання спікера і членів у даному парламенті представляє собою важливий політичний крок. Посол Англії в Ємені Майкл Арон підтвердив, що скликання парламенту в Саюні стало успішним заходом після такої тривалої паузи. «Парламент є важливою частиною державних інститутів, і я вважаю, що зустріч дуже важлива, у ході неї було досягнуто всезагальне розуміння у призначенні Султана аль-Буркані спікером і іще 3 членів парламенту», — додав Майкл Арон (газета «AsharqAl-Awsat»). Також спецпосланець ООН в Ємені Мартін Гріффітс відправив привітального листа президенту Абд Раббо Мансуру Хаді і членам парламенту, які брали участь у скликанні. Така дія з боку спецпосланця розлютила хоусітів, у результаті вони звинуватили Матріна Гріффітса у реалізації планів Англії в Ємені через ООН.

Що стосується Америки, то очікувалась її незгода зі скликанням парламенту в Ємені, проте вона визнала і підтримала скликання. Прес-секретар Держдепартамент США Морган Ортагус заявила, що адміністрація США виражає повну підтримку єменським парламентарям, додавши: «Це важливий крок, вжитий урядом Ємену для активізації законних урядових інститутів, для відновлення прогресу у реалізації підсумків Конференції по національному діалогу і завершення передбаченої мирної передачі влади по ініціативі Ради співпраці арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ)».

Хоусіти вважали, що контроль столицею Ємену (Саною), де знаходиться парламент, дозволить роздобути для себе заповітну легітимність. Проте остання подія примусила хоусітів провести вибори у Сані у той же день (день скликання Палати представників у Саюні), щоб заповнити вакантні місця у тій же Палаті. Хоусіти усвідомлюють, що Англія є ворогом №1, тому обрушились з критикою і звинуваченнями на адрес спецпосланця Мартіна Гріффітса. Що стосується того, що Америка не виступила проти скликання парламенту у Саюні, то метою цього є збереження обличчя КСА, адже на ньому лежить проведення американського порядку денного у регіоні, зокрема — в Ємені. Окрім того, це повинно стати виправданням для тривалості конфлікту в Ємені, адже тривалість конфлікту дозволяє хоусітам закріпитись при владі, що дозволить або розділити з ОАЕ владу на півдні Ємену, або вигнати ОАЕ.

Проте консенсус Америки і Англії у скликанні парламенту у Саюні не означає припинення конфлікту між ними. Америка продовжує спричиняти тиск на Англію та ОАЕ, щоб КСА мало безперешкодний доступ до влади на півдні Ємену, позбавивши тим самим ОАЕ одноосібної там присутності. Сьогодні хоусіти проривають ряди опору муфахази Ед-Далі, яка є центром сил на півдні. Хоусіти не зустрічають серйозного опору на своєму шляху. Так 33-я бригада, яка знаходиться у містечку Каатаба, повністю здалась хоусітам. Останні просуваються у бік південних районів, таких як Лахдж, що може призвести до падіння Адена. Цей військовий удар був нанесений по Англії та її єменським агентам, що підтримуються ОАЕ. Окрім того, хоусіти намагаються запалити прикордонні фронти між північчю і півднем, щоб послабити тиск на місто Ходейда і примусити південні сили відійти для захисту прикордонних районів на півдні Ємену, таких як Ед-Далі, Яфа (Yafa') та інші. Таким чином, англо-американському конфлікту не буде покладений край, навіть якщо його гострота іноді стає непомітною.

Що стосується муфахази Таіз, то ОАЕ отримали сильний удар від КСА, яка надає підтримку уряду Хаді. ОАЕ прагнуть закріпитись через воєнізовані загони «Абу аль-Аббас», оскільки ОАЕ ведуть боротьбу з рухом «Аль-Іхван аль-Муслімун». На їх місце ОАЕ хочуть привести лояльних до себе деяких салафітів.. КСА, у свою чергу, спричиняє тиск на президента Хаді з метою вивести загони «Абу аль-Аббас» із міста Таіз. У результаті між силами, які відповідають за виведення загонів «Абу аль-Аббас», і самим загонами «Абу аль-Аббас» сталися зіткнення. Врешті решт загони «Абу аль-Аббас» були вимушені покинути місто Таіз. ОАЕ розуміють, що президент Хаді, хоча і є агентом Англії, проте знаходиться під контролем КСА. Також ОАЕ вимушують лідерів «Аль-Іхван аль-Муслімун» кинутися у ноги КСА, бо ведуть з ними боротьбу. Причиною подібних дій ОАЕ є бажання повернути до влади Тарека Аффаша (племінника Алі Салеха), Ахмеда Алі Салеха (син Алі Салеха), а це  — те, що не приймає  КСА, адже це іде врозріз з інтересами Америки.

О, народ Ємену! О, нащадки прибічників Небесного Послання! О, прихильники віри і доблесті! Як довго колонізатор і його агенти будуть втручатись у справ вашої країни? Як довго вони будуть грабувати ваші багатства? Як довго вони будуть проливати вашу кров? Як довго вони будуть примушувати вас керуватись людськими законами, які ввергли вас у пучину страждань і зубожіння? Приєднуйтесь до діяльності Хізб ут-Тахрір у встановленні Другого Праведного Халіфату. Саме у Халіфаті ваше відродження і велич, саме він поверне Уммі статус «кращої общини, виведеної для людей». Адже ваші пращури йшли по цьому шляху. Знайте, що Аллах з вами, і ваші справи не виявляться марними.


Газета «Ар-Рая»
Шайіф Шараді — Ємен
25 Шабана 1440 р.х.
01.05.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню