Використайте Рамадан, щоб влада і Коран повернулись разом

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

У цьому році Умма зустріла місяць Рамадан особливо, адже вона здійснила велетенський стрибок у бік відродження, повернення свого лідерства на світовій арені. Мусульмани у цьому році зустрічають Рамадан вже:

— з більшим розумінням,

— з більшою сміливістю,

— з більшим поверненням до своєї ісламської ідентичності,

— з прагненням до своєї єдності на основі ісламської акиди.

Також відбулись революції у різних країнах, останні із яких — у Судані та Алжирі, де революціонери піднялись, щоб скинути тиранічні режими. Також вони виступили проти несправедливості, зубожіння, капіталістичної системи у своїх країнах,адже світські режими дали вкусити людям усі гіркоту своїх законів. І це не ново за останні 100 років, з миті руйнування Халіфату, з руйнування держави, основу якій заклав сам Посланець ﷺ. Ця держава запроваджувала Шаріат Господа світів серед усіх своїх громадян (мусульман і немусульман). Саме Халіфат зробив Коран і Сунну джерелом законодавства для усіх аспектів життя суспільства, будь то політика, економіка, соціальна система, освіта і т.д.

Саме правління Корану в усіх питаннях (які стосуються турботи про справи громадян, як внутрішніх, так і зовнішніх) дозволило решті людству на протязі сторіч споглядати золоту епоху Ісламу, засновану на ісламській акиді і системі законів. Подібного світ іще не бачив. Сьогодні ж світ страждає від занепаду в ідейному, моральному, економічному, соціальному, політичному та інших планах. Це природний результат, бо прибічники тиранії, розпусти і невір’я правлять світом на основі своїх законів, які витікають із ідеї «відокремлення релігії від держави». Тим самим вони звузили собі шляхи виходу із наявних проблем.

Всевишній сказав:

وَمَن لَّمۡ يَحۡكُم بِمَآ أَنزَلَ ٱللَّهُ فَأُوْلَٰٓئِكَ هُمُ ٱلۡكَٰفِرُونَ

«Ті ж, які не приймають рішень згідно з тим, що ниспослав Аллах, є невіруючими» (5:44),

وَمَن لَّمۡ يَحۡكُم بِمَآ أَنزَلَ ٱللَّهُ فَأُوْلَٰٓئِكَ هُمُ ٱلۡفَٰسِقُونَ

«Ті ж, які не приймають рішень згідно з тим, що ниспослав Аллах, є нечестивцями» (5:47),

إِنَّ هَٰذَا ٱلۡقُرۡءَانَ يَهۡدِي لِلَّتِي هِيَ أَقۡوَمُ وَيُبَشِّرُ ٱلۡمُؤۡمِنِينَ ٱلَّذِينَ يَعۡمَلُونَ ٱلصَّٰلِحَٰتِ أَنَّ لَهُمۡ أَجۡرٗا كَبِيرٗا

«Воістину, цей Коран вказує на найправильніший шлях і сповіщає віруючим, які роблять праведні діяння, благу звістку про те, що їм уготована велика нагорода» (17:9),

Таким чином, правління Корану пов’язано з владою нерозривним чином. Аллах говорить:

أَفَحُكۡمَ ٱلۡجَٰهِلِيَّةِ يَبۡغُونَۚ وَمَنۡ أَحۡسَنُ مِنَ ٱللَّهِ حُكۡمٗا لِّقَوۡمٖ يُوقِنُونَ

«Невже вони шукають суду часів невігластва? Чиї рішення можуть бути краще рішень Аллаха для людей переконаних?» (5:50).

Немає кращих законів, аніж закони Аллаха, адже правління на основі Божественних законів втілює у життя справедливість і веде людство по шляху величі і пошани. Всевишній сказав:

قَدۡ جَآءَكُم مِّنَ ٱللَّهِ نُورٞ وَكِتَٰبٞ مُّبِينٞ  ١٥ يَهۡدِي بِهِ ٱللَّهُ مَنِ ٱتَّبَعَ رِضۡوَٰنَهُۥ سُبُلَ ٱلسَّلَٰمِ وَيُخۡرِجُهُم مِّنَ ٱلظُّلُمَٰتِ إِلَى ٱلنُّورِ بِإِذۡنِهِۦ وَيَهۡدِيهِمۡ إِلَىٰ صِرَٰطٖ مُّسۡتَقِيمٖ

«Явились до вас від Аллаха світло (Мухаммад) і ясне Писання. За допомогою його Аллах веде по шляхам миру тих, хто прагне знайти Його вдоволення. По Своїй волі він виводить їх із темряви до світла і наставляє їх на прямий шлях» (5:15,16).

Праведні попередники і правителі мусульман на протязі сторіч розуміли цю суть, і тому Рамадан був місяцем військових походів і битв з метою донесення Ісламу решті світу. Вони розуміли, що Ісламська Держава об’єднує мусульман, проте після падіння Османського Халіфату землі мусульман були поділені Заходом на паперові держави. Таким чином, колись єдине тіло Умми було розчленовано, ставши ласим шматочком для невірних. Сьогодні спостерігається та ж картина. Також мусульман спіткали суперечки щодо початку Рамадану з причини існування паперових держав, які із Рамадану зробили індивідуальне поклоніння і розважальний захід. Тепер Рамадан не несе в собі соціальне чи світове значення, він перестав бути символом сили і єдності мусульман.

Наш лідер Мухаммад ﷺ, його сподвижники, праведні халіфи і ті, хто був після них, прагнули, щоб їх військові походи і битви відбувались у місяць Рамадан, так вони могли об’єднувати два великих поклоніння у виді посту і джихаду на шляху Аллаха. І це відбувалось під затишком Ісламської Держави, яка запроваджувала закони Ісламу, що дозволяло мусульманам під час здійснення джихаду бути у переможному положенні при будь-яких ситуаціях, бо мусульмани набували або перемогу, або шахаду (смерть шахіда) у дні покаяння, прощення і милості. Із числа великих битв, які відбулись у місяць Рамадан — битва при Бадрі, завоювання Мекки,битва при Хіттіні.

Також відбувались і інші великі битви, такі як звільнення Єрусалиму від хрестоносців Салах ад-Діном або завоювання Константинополя Мухаммадом Фатіхом. Ці перемоги стали ключовим моментом в історії мусульман. Проте дані перемоги були можливі лише при наявності Ісламської Держави. Тому, якщо ми хочемо досягнути успіху в наших революціях та звільнити Умму від гніту невірних, то це можливо лише з приєднанням до діяльності по встановленню Халіфату.

Мусульмани змогли отримувати перемоги у Рамадан, коли надали головування Шаріату, а керівництво — халіфу, як навчив цьому Посланець Аллаха ﷺ. Сьогодні мусульмани повинні надати допомогу Ісламу у черговий раз, зробивши Рамадан місяцем:

— присяги халіфу,

— встановлення влади Ісламу,

— перемоги над ворогами.

Що стосується щирих, поставших проти тиранії, бажаючих скинути світський режим мусульман, то вони повинні відмовитись від будь-яких закликів не до Ісламу, вони повинні зробити Коран і Сунну основою влади, законодавства, конституції і законів. Ми задоволені тим благом, що несе нам благословенний місяць Рамадан, ми просимо Аллаха надати нам перемогу у Рамадан і зробити цей Рамадан останнім, коли відсутнє правління Ісламу.

 

Газета «Ар-Рая»
Гадат Мухаммад Хамді
3 Рамадану 1440 р.х.
08.05.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая