Репортаж щомісячний форум Хізб ут-Тахрір у Судані, який відбувся у місті Гедареф

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

27.07.2019 Хізб ут-Тахрір Судану місті Гедареф провів свій щомісячний форум під гаслом «Хіба угода покладе край політичній кризі у Судані?».

На цьому форумі виступили:

— Насир Ріда, голова комітету по зв’язкам Хізб ут-Тахрір у Судані.

— Мухамммад Джами (Абу Айман), помічник офіційного представника Хізб ут-Тахрір у Судані.

Виступаючі підкреслили, що досягнута угода між Військовою радою і підписантами Декларації свободи і змін є недійсною по Шаріату угодою. Адже вона дозволяє сформувати світський, республіканський режим шляхом заміни облич у владі, але не режиму у цілому. Усе це провертається з метою обману населення. Якщо поглянути на інститути держави, то усі вони представляють собою законодавчі ради, де правління відбувається не на основі законів Аллаха. Більше того, має місце ідея політичних квот, розділення пирога влади, взаємодія з лихварськими фінансовими інститутами.

Але найбільшу серйозну занепокоєність у протестуючих викликав той факт, що колонізатор має можливість закріпитись у Судані. Так американський посланець має вплив через Військову раду, а Англія та ЄС — через підписантів Декларації свободи і змін. І це очевидно для кожного зрячого. Більше того, питання справедливості, пролита кров, усунення тиранії і т.д. були перекваліфіковані у незначні питання і розглянуті неналежними чином. Окрім цього, не було надано необхідних рішень для підняття рівня життя простих людей, для зниження високих цін, припинення розграбування багатств країни в ім’я закордонних інвестицій.

Виступаючі зазначили, що військові і громадянські є сторонами однієї медалі, тобто поборниками світської держави, яка буде правити людськими законами і дозволить зміцнитись колонізатору у країні, як і не надасть необхідних рішень для підняття рівня життя звичайних людей. Виступаючі нагадали, що з того часу, як військова присутність колонізатора канула у Лету, Судан зазнав шість правлінь, три із них були світськими і три — військовими. Кожен із них залишив після себе у якості спадку зубожіння, приниження і світський режим, який правив законами невір’я. Вони підкреслили, що єдиним, хто буде втілювати Божественні закони, є Другий Праведний Халіфат.

Вони зазначили, що порочну дійсність, яка поглинула Судан, може виправити лише Халіфат, і у якості підтвердження своїх слів привели шаріатські тексти і факти із життя Халіфату. В них вкрай ясно роз’яснювалось, яким чином Халіфат вирішить проблеми Судану в області політики, економіки, соціальних і освітніх питань. Також вони зазначили, що Хізб ут-Тахрір має детальну Конституцію із 191 статті. Кожна із цих статей виведена на основі доказів Ісламу. Вони згадали про наявність армії та компетентних людей, які здатні звалити на свої плечі управління країною хоч зараз, якщо на те буде воля Аллаха!

І на завершення виступаючі нагадали, що діяльність по встановленню Халіфату є таким же ваджибом, як і виконання намазу і дотримання посту у Рамадан. І вони у черговий раз підтвердили, що Умма здатна встановити Халіфат.

Атмосфера на форумі була заряджена, серед присутніх гостей були Усман аль-Азрак, голова Асоціації вчених провінції Гедареф, а також низка керівників міста і представники широкої громадськості.

У ході форуму були задані питання, а також була низка виступів гостей, де вони у переважній більшості вказали на неспроможність угоди між Військовою радою і підписантами Декларації свободи і змін з точки зору легітимності і реалістичності. Також серед присутніх на форумі були представники Суданської комуністичної партії і партії «Баас», які входять у ряди підписантів Декларації свободи і змін. Обидві партії виклали свої погляди відносно даної угоди, визнавши, що там є низка помилок. У результаті диспут пройшов спекото, а аргументи проти підписантів угоди були сильними і успішними. Хвала Аллаху — Господу світів!

І на завершення відповідальний за проведення Майсара Яхья, член Хізб ут-Тахрір, подякував усім учасникам і гостям.

وَسِعَ رَبُّنَا كُلَّ شَيۡءٍ عِلۡمًاۚ عَلَى ٱللَّهِ تَوَكَّلۡنَاۚ رَبَّنَا ٱفۡتَحۡ بَيۡنَنَا وَبَيۡنَ قَوۡمِنَا بِٱلۡحَقِّ وَأَنتَ خَيۡرُ ٱلۡفَٰتِحِينَ

«Наш Господь осягає знанням усіляку річ. Ми уповаємо лише на Аллаха. Господь наш! Розсуди між нами і нашим народом по справедливості, адже Ти — Найкращий із суддів» (7:89).

 

Газета «Ар-Рая»
28 Зуль-када 1440 р.х.
31.07.2019 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню