Гасла на території аль-Харама у підтримку аль-Акси турбують єгипетський Дар уль-Іфта (управління по виданню фетв) і владу КСА

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Під час сезону хаджу у 2014 р міністр вакфів Єгипту Мухаммад Мухтар Джума звернувся до влади КСА з проханням про видачу єгипетського паломника, який був затриманий за дуа проти арабських правителів на території аль-Харама.

Влада КСА відреагувала на прохання міністра, у зв’язку з чим для початку паломника поклали у психіатричну лікарню Ет-Таіфа, щоб обстежити його на психічну осудність, а потім він був переданий владі Єгипту. Також зовсім нещодавно Відділ по контролю за такфірістськими те екстремістськими поглядами Єгипту засудив гасла турецьких громадян у підтримку аль-Акси на території аль-Харама. Відділ заявив, що «релігійні обряди і місця поклоніння, зокрема — територія аль-Харама, не повинні використовуватись у політичних цілях. Мусульмани повинні усіляко оберігати свої святині від осквернення їх різного роду політичними гаслами і порядками денними тих або інших держав».

Саудівські ЗМІ, пов’язані з кронпринцом Мухаммадом ібн Сальманом, порахували гасла у підтримку аль-Аксы неприйнятною політичною дією, бо хадж при правлінні родини Аль Сауд не перестав бути духовним обрядом. Тому паломник повинен здійснити свою умру, а потім спокійно покидати країну.

Ось такими хоче бачити влада КСА і Єгипту Іслам, Каабу, хадж і умру. Цієї ж думки дотримується і решта правителів.

Що стосується обговорення проблем Умми, зокрема — проблеми аль-Акси, то правителі мусульман відносять це до політизації хаджу і умри. Парадокс полягає у тому, що у той же час вони перешкоджають низці осіб, або громадянам низки країн, здійснювати хадж чи умру, при цьому не вважаючи це політизацією. Раз це не вважається політизацією, то, по-видимому, це відноситься до обрядів хаджу і умри?!

Міністр закордонних справ КСА Адель аль-Джубейр заявив, що у плані американського президента є позитивні елементи, які можуть стати основою для подальших мирних переговорів. МЗС КСА заявляє про свою вдячність зусиллям Трампа відносно «Угоди сторіччя», яка закликає палестинців та євреїв до початку прямих переговорів. У січні 2020р. делегація, у склад якої увійшла низка вчених під керівництвом екс-міністра юстиції КСА і генерального секретаря Всесвітньої ісламської ліги Мухаммада ібн Абдулькяріма Ісса, відвідала разом з єврейською групою колишній концентраційний табір в Освенцімі. Подібні люди не відчувають сорому ані перед Аллахом, ані перед собою, а коли хтось виступає з гаслами у підтримку аль-Акси, вони випорожнюються окропом.

Хочеться привести їм хадіс Посланця Аллаха (с.а.с.), який сказав:

إِذَا لَمْ تَسْتَحْيِ فَاصْنَعْ مَا شِئْتَ

«Якщо ти не відчуваєш сорому, роби, що хочеш» (Бухарі).

Що стосується статусу аль-Акси, то Всевишній сказав:

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ

«Пречистий Той, Хто переніс вночі Свого раба, щоб показати деякі із Наших знамень, із Заповідної мечеті у мечеть аль-Акса, околицям якої Ми дарували благословення. Воістину, Він — Чуючий, Бачачий» (17:1).

Відділ по контролю за такфірістськими те екстремістськими поглядами Єгипту був розстроєний і заклопотаний після такої події, але при цьому його не бентежить заборона на дуа проти тиранів у мечетях. У відділі не вважають негожим рішення штрафувати тих, хто використовує гучномовець для промовляння азану на ранковий намаз. Але ж було винесено рішення штрафувати у виді щомісячного вирахування із заробітної плати тих, хто вчиняє так. Відділ не бачить проблеми у тому, що міністерство вакфів Єгипту назвало шайтанськими ті наліпки з написами, де закликається робити салават Посланцю (с.а.с.).

Нікого не дивує, що режим родини Аль Сауда продовжує мовчати як могила, поки коїться вбивство наших братів у Палестині, відбувається їх вигнання зі своїх земель. Але у той же час за наказом Америки режим родини Аль Сауда відправляє свої літаки проти мусульман Ємену. Нікого не дивує, що саудіти схопили і депортували паломника, ніби він — якийсь злочинець, ніби він як мусульманин не повинен переживати за Умму через нікчемних правителів, які принижують її, піддають голоду і страху.

Сьогодні говорити про несправедливість правителя, робити дуа проти правителів, які продали свою Умму і релігію за жалюгідну ціну, або ж прокричати гасло у підтримку аль-Акси — хоч і відноситься це до найбільш слабкого ступеня богобоязливості, — навіть це не дає тиранічним режимам спати спокійно. Знай, шановний читач, що у розумінні цих режимів ти або психопат, якого необхідно перевірити на ступінь безумства, або ти терорист чи екстреміст, а отож, твоє місце у в’язниці, або ти із тих, хто політизує хадж і умру. Нехай погубить їх Аллах! До чого же вони відвернуті від істини!

Відділ по контролю за такфірістськими те екстремістськими поглядами повинен в увесь голос вимагати від армій Єгипту пожертвувати своїми життями заради звільнення Благословенної Палестини. Закликати армії до мобілізації — це ваджиб, а для тих, хто візьме участь у звільнені Палестини, це велика честь!

Але ці режими та їх придворні вчені хочуть використати Умму як побажають. Вони хочуть, щоб Умма була сліпою, глухою і німою, щоб вона не проклинала своїх правителів, не говорила їм правду в обличчя. Вони хочуть, щоб Умма з опущеною головою стояла перед ними, була приниженою, не була кращою общиною, яка виведена для людей. Але ні, Умма не буде такою, якою вони хочуть її бачити, її статус великий через релігію Іслам, вона сильна через підтримку Аллаха Всевишнього. З дозволу Аллаха, вона у найближчий час струсоне трони тиранів, викине їх на смітник історії і встановить на руїнах колишніх режимів Другий Праведний Халіфат. Це дозволить Уммі безперешкодно приклонятись лише перед Аллахом — Господом світів.

 

 

Газета «Ар-Рая»
Хамід Абдуль-Азіз
16 Раджаба 1441 р.х.
11.03.2020 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая