Рамадан — це місяць для усіх законів Ісламу

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Немає сумнівів у тому, що Рамадан — це місяць благословення і блага. Цей місяць Аллах підніс над іншими місяцями, адже в ньому є ніч, яка краще, аніж тисяча місяців. Місяць Рамадан подібний багатому ринку, де можна збільшити свої благі справи.

Рамадан продовжує залишатись широким полем для сіяння великих справ. Починаючи з приходу Ісламу ми бачимо, як сподвижники у місяць Рамадан докладали таких зусиль, яких вони не докладали в інші місяці. Саме в Рамадан відбувався джихад на шляху Аллаха, повністю прочитувався Коран, робився намаз таравіх.

Я не хочу перераховувати благі справи і поклоніння, якими рясніє Рамадан, але я хочу акцентувати увагу на тому, що Рамадан нагадує нам про те, як колись мусульмани жили під затишком своєї держави, мали свого халіфа, коли Рамадан був місяцем джихада і завоювань, і це, незважаючи на труднощі, викликані утриманням від їжі і питва. У місяць Рамадан були найважливіші битви для Ісламу і мусульман, адже Рамадан — це не лише місяць додаткових обрядів поклоніння.

Так 17 Рамадана 2 р.х. відбулась битва при Бадрі, 10 Рамадана 8 р.х. відбулось завоювання Мекки; в Рамадан 15 р.х. була битва при Кадісії; в Рамадан 92 р.х. був завойований Аль-Андалус; в Рамадан 685 р.х. була битва при Айн-Джалуті; в Рамадан 584 р.х. була битва при Хаттіні та інші великі битви, в яких, з дозволу Аллаха, мусульмани отримували перемоги. Усе це вказує на те, що наші попередники правильно розуміли суть поклоніння і підкорення у місяць Рамадан. Вони розуміли, що Рамадан — це місяць старанності у дотриманні усіх законів Ісламу, а не місяць одних лише додаткових обрядів поклоніння.

Отож, і у наші дні мусульмани повинні зрозуміти, що у ці благословенні дні необхідно скеруватись з усім серцем до виконання наказів Аллаха, адже за їх виконання дається багаторазова винагорода. Тому такий фард, як встановлення Другого Праведного Халіфату, повинен бути у пріоритеті, оскільки з встановленням Халіфату буде об’явлений джихад, будуть мобілізовані армії мусульман для звільнення святинь Ісламу і земель мусульман від колонізаторів. Передається від Ібн Аббаса: «Посланець Аллаха ﷺ сказав:

يَوْمٌ مِنْ إِمَامٍ عَدْلٍ خَيْرٌ مِنْ عِبَادَةِ سِتِّينَ سَنَةً وَحَدٌّ يُقَامُ فِي الْأَرْضِ بِحَقِّهِ أَزْكَى مِنْ مَطَرِ أَرْبَعِينَ صَبَاحاً

«Один день зі справедливим правителем краще, аніж шістдесят років поклоніння. Застосування одного хадда (роз’яснене Шаріатське покарання) більш продуктивне, аніж сорок днів ранкового дощу» (ат-Табарані).

Головування Шаріату через встановлення Ісламської Держави є найважливішим серед фардів, адже від держави залежить існування законів Ісламу у житті суспільства. Саме тому про встановлення держави говорять як про фард, який оберігає інші фарди. Іншими словами, статус цього фарда подібний статусу корони на людині.

Діяльність заради встановлення головування Шаріату на землі — це діяльність заради встановлення законів про намаз, пост, хадж, закят та інших обов’язків Ісламу. Ця діяльність ведеться заради надання допомоги знедоленим, слабким і постраждалим. Це діяльність по покриттю нужд бідних і жебраків. Це діяльність по оживленню законів Ісламу, які умертвились нікчемними правителями мусульман.

Пандемія COVID-19, яка розкрила неспроможність капіталізму, його нездатність піклуватись про людей, зайвий раз підкреслила, що діяльність по поверненню головування законів Шаріату в усі сфери життя людей є крайньою необхідністю. Головування Шаріату дозволить вивести людство із темряви капіталізму до світла Ісламу і його справедливості. Тому мусульманин повинен ухопитись за можливість подвоїти свою нагороду в Рамадан, особливо в діяльності по встановленню головування Шаріату. Також і носії заклику повинні іще більше докласти своїх зусиль у діяльності по відновленню ісламського образу життя під затишком Другого Праведного Халіфату за методом пророцтва.

Рамадан — це місяць для усіх законів Ісламу, а не лише для додаткових обрядів поклоніння. Тому ті, хто стараються, тримають пост, моляться, не повинні проявляти недбалість у відношенні того, чим задоволений Аллах. Вони повинні добиватись Його милості через діяльність, яка веде до встановлення усіх законів Ісламу. Кожен мусульманин бачив, як сьогоднішні правителі спробували знищити Іслам, позбавивши його можливості проявити турботу про людей. Сьогодні правителі мусульман наважились навіть заборонити здійснення намазів у мечетях і заборонити здійснення малого хаджу під брехливими приводами.

Дійшло до того, що правителі звернулись до продажних муфтіїв і шейхів з проханням розглянути питання посту у період пандемії COVID-19. Адже бальзамом на серце цих правителів буде період, коли мусульмани залишать дотриманні посту у місяць Рамадан, залишать здійснення намазів у мечетях, коли мусульмани дозволять цим тим правителям робити те, про що вони мріяли на протязі десятиріч.

Правителі роблять усе, щоб відповідати хадісу Посланця ﷺ:

لَتُنْقَضَنَّ عُرَى الْإِسْلَامِ عُرْوَةً عُرْوَةً فَكُلَّمَا انْتَقَضَتْ عُرْوَةٌ تَشَبَّثَ النَّاسُ بِالَّتِي تَلِيهَا وَأَوَّلُهُنَّ نَقْضًا الْحُكْمُ وَآخِرُهُنَّ الصَّلَاةُ

«Вузли Ісламу будуть розв’язуватись один за другим. Кожного разу, коли буде розв’язуватись один вузол, люди будуть чіплятись за наступний. Першим розв’язаним вузлом буде правління, а останнім — намаз» (Ібн Хіббан).

Сьогодні носіям заклику і тим, хто веде діяльність по поверненню влади Ісламу у життя, повинно бути досить того, що вони оживляють діяльність пророків. Передається від Абу Хурайри: «Сказав Посланець Аллаха ﷺ:

كَانَتْ بَنُو إِسْرَائِيلَ تَسُوسُهُمُ الأَنْبِيَاءُ كُلَّمَا هَلَكَ نَبِيٌّ خَلَفَهُ نَبِيٌّ، وَإِنَّهُ لاَ نَبِيَّ بَعْدِي وَسَتَكُونُ خُلَفَاءُ فَتَكْثُرُ قَالُوا فَمَا تَأْمُرُنَا قَالَ فُوا بِبَيْعَةِ الْأَوَّلِ فَالْأَوَّلِ وَأَعْطُوهُمُ حَقَّهُمْ فَإِنَّ اللَّهَ سَائِلُهُمْ عَمَّا اسْتَرْعَاهُمْ

«Бану Ісраилем управляли пророки. Кожного разу, коли помирав пророк, за ним приходив інший. Після мене не буде пророка, але будуть халіфи, і їх буде багато». У Пророка спитали: «Як накажеш нам робити?», — на що він ﷺ сказав:«Дотримуйтесь присяги першого і тільки першого. Віддавайте їм їх права, а Аллах спитає у них за їх правління» (Бухарі, Муслім).

 

 

Газета «Ар-Рая»
Бахір Саліх
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір у Палестині
20 Рамадана 1441 р.х.
13.05.2020 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню