Чи вилучать лідери мусульман уроки із подій Афганістану? Чи розірвуть вони свої зв’язки з Америкою?

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Фотографії, зроблені в аеропорту Кабула, треба розглядати як новий приклад долі американських агентів. Сцена з натовпом, який вторгся в аеропорт наступного ранку після того, як таліби взяли під свій контроль столицю, нагадала долю американських агентів у В’єтнамі і те розчарування, яке вони відчули після уходу окупаційних сил із їх країни.

Відмова від своїх агентів і залишення їх напризволяще не є чимось новим для американської політики, а, швидше, підкреслює її сталі традиції у відносинах з агентами.

В пам’яті усіх,хто стежив за виведенням американських військ із В’єтнаму в 1975 році, закріпилась сцена того, як вертоліт американської армії наближається до даху американського посольства в Сайгоні, щоб евакуювати американських дипломатів і солдатів. В ту мить американські агенти спробували вибити для себе місця на вертольотах, але перевага була віддана американцям. А агенти були відтіснені, щоб не перешкоджати евакуації американців.

Операція «Поривчастий вітер», розроблена для евакуації американських дипломатів і військовослужбовців із Сайгона, є однією із найбільших світових евакуацій по повітрю. Після того, як останній американський солдат був знятий з даху посольства, багато американських агентів виявили, що їх хазяїн пішов, кинувши їх назавжди.

Америка відмовляється від своїх союзників, коли останні вже не здатні грати відведені їм ролі. Американська політика розглядає свого агента як одноразовий матеріал. Історія повна прикладів, коли Америка відверталась від своїх агентів, оскільки її зовнішня політика будується не на дружбі, а на вигоді.

Список зрадництв Америки у відношенні її агентів дуже довгий, але на жаль, досі залишаються ті, хто довіряє їй і продовжує класти яйця в однин кошик Кожен із таких людей може перевірити дані факти через ту ж американську медіамашину,і він побачить, як Америка убирала одного правителя і на його місце приводила іншого. Америка зрадила багатьох арабських і неарабських правителів. На тлі нинішнього скрутного стану Америки є велика ймовірність того, що вона відмовиться від великої кількості своїх агентів. Існує прислів’я, яке приписується скинутому президенту Єгипту Хосні Мубараку: «Ті, чиє єдине прикриття — Америка, оголені». Можливо, ця фраза озвучує положення багатьох мусульманських правителів, які є агентами Америки на сьогоднішній день.

На думку низки спостерігачів, союзні Вашингтону режими в арабському регіоні мають повне право побоюватись свого майбутнього на тлі загальної американської тенденції, яка почалась у часи Барака Обами, протікала у часи Трампа і продовжується у часи правління Байдена.

Скільки мусульманських правителів присвятили себе щирому служінню Америці, але вони не отримали від неї нічого, окрім зрадництва! Так, Хосні Мубарак, найбільший маклер Америки, був принижений і відсторонений від свого правління. В результаті Мубарак помер, зануреним у горе. Так і колишній президент Судану Омар аль-Башір, який дав Америці багато, зокрема — відокремив південь Судану за її наказом, опинився скинутим. Хоча Америка обіцяла йому багато чого, але усе це виявилось брехнею. Сьогодні аль-Башір відправлений в спеціальний державний заклад для літніх ув’язнених.

У Америки немає ані союзника, ані друга. Цю політику вона проводить з самого початку, але багато її агентів не вилучають уроків. Вони вважають, що Америка є наддержавою і може гарантувати їм спадкоємність влади. Але завершення двох найбільш тривалих війн в її історії показало, що її поведінка не змінилась, вона продовжує кидати своїх агентів в критичні миті і не піклується про їх безпеку під час виведення своїх військ.

О, мусульманські армії! Колонізатор — не із тих, хто буде дотримуватись своїх договорів і угод, він лише використовує ваших правителів і лідерів для своєї вигоди, а потім з легкістю позбавляється від них. Є десятки прикладів цьому, але ваші правителі і лідери не вилучають із цього уроків. Так чому ж ви не розірвете слабкий зв’язок з Америкою та іншими країнами невір’я и і не учепитесь за міцний зв’язок з Аллахом?! Адже той, хто тримається за зв’язок з Аллахом, набуде успіху як в цьому, так і в Подальшому світах. Втільте цей зв’язок в встановленні Другого Праведного Халіфату, яким ви задоволені і задоволений ваш Господь. Тільки Халіфат дозволить вам досягти величі і пошани у цьому і Подальшому життях, як і дозволить вам записати яскраві сторінки в вашій історії, як це зробили ансари в свій час!

 

Газета «Ар-Рая»
Абдуль-Халік Абдун Алі
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Судані
8 Сафара 1443 р.х.
15.09.2021 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая