Америка зібрала агентів в Женеві для просунення своїх інтересів

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

США закликали Росію не перешкоджати політичному процесу в Сирії, попереджаючи про наслідки збереження нинішньої ситуації, а також закликали до дотриманню резолюції Ради Безпеки (РБ) ООН.

Заступник представника США при ООН посол Ричард Міллз в своєму виступі перед Радою Безпеки заявив про необхідність покласти край злочинам режиму Асада і активізувати політичне рішення.

В Женеві пройшло засідання по ситуації в Сирії. Присутні країни підтвердили свою прихильність досягненню політичного рішення в рамках резолюції СБ ООН №2254. Також вони закликали до негайному припиненню вогню і звільненню ув’язнених. В заключній заяві була виражена підтримка роботі Сирійського конституційного комітету, який заявляє про необхідність свобідних і чесних виборів, а також пролунав заклик до звільненню усіх ув’язнених в тюрмах Асада і створенню безпечних умов для повернення біженців в країну. В своїй заяві країни-учасники засідання почали вимагати покласти край свавільним затриманням і звільнити усіх несправедливо заарештованих. Також був підтриманий проект надання достатньої і постійної допомоги біженцям і внутрішньо переміщеним особам, а також країнам і спільнотам, які їх приймають.

Голова переговорного комітету Бадр Джамус під час зустрічі з представниками країн, які зібрались по сирійському питанню в Женеві, заявив про важливість спільних зусиль для ефективного політичного процесу і активізації кроків по виконанню резолюції №2254, зазначивши, що особливо це стосується політичного переходу. В своєму «Твіттері» Джамус додав, що необхідно покінчити зі спеціальним дозволом Росії на доставку гуманітарної допомоги через кордон: «З цієї миті ми повинні працювати над створенням альтернативного механізму, щоб допомога надходила без політичного шантажу». Джамус вказав, що досягнення справедливого політичного рішення, які відповідає прагненням сирійців до свободи і справедливості, буде сприяти наданню допомоги біженцям, які страждають від постійної нестабільності. Згода на повернення біженців в свою країну залежить від досягнення відчутного результату в політичному процесі і початку реалізації резолюції №2254 з міжнародними гарантіями.

 

6 Сафара 1444 р.х.
2 вересня 2022 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая