Крупні нафтові компанії подвоюють прибуток і порушують взяті на себе зобов’язання

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Зобов’язання крупних нафтових компаній по досягненню вуглецевої нейтральності було лише обіцянкою на папері, не маючої ніякої сили.

Замість скорочення викидів вуглецю вони збільшують ріст забруднення оточуючого середовища. Причиною прискорення темпів глобального потепління є жадібність до грошей, настирливе застосування викопного виду палива і ігнорування рекомендацій по переходу до чистої і екологічно безпечної енергії.

Сайт «Energy Monitor» опублікував наступне: «Плани по видобутку нафти і газу двадцяти п’яти крупних нафтових компаній призведуть до викидів вуглецю, які виснажать до 90% решти світового вуглецевого балансу, що прирівнюється до підвищенню температури на 1,5°C».

Прибуток кожної із п’яти найбільших нафтових компаній світу у 2022 році досягав майже 200 мільярдів доларів. Порівнюючи їх прибуток з попередніми роками, ми знайдемо, що прибуток росте, і це відбувається за рахунок людини і оточуючого середовища. Наступні цифри підтверджують сказане і не потребують роз’яснень:

Назви фірм, з прибутком (млрд.) в 2021/2022 році:

— «ExxonMobil» (США), 23 (млрд.)/56 (млрд.).
— «Shell» (Великобританія), 20 (млрд.)/40 (млрд.).
— «Chevron» (США), 16 (млрд.)/37 (млрд.).
— «British Petroleum» (Великобританія), 13 (млрд.)/28 (млрд.).
— «TotalEnergies» (Франція), 16 (млрд./20 (млрд.).

Внаслідок величезних прибутків, отриманих цими компаніями, західні країни почали вимагати від них додаткових податків, про що заявив президент США Джо Байден: «Нафтові компанії не докладають достатніх зусиль для зниження витрат на енергію». Він описав величезні прибутки як «військові трофеї» і те, що вони отримують прибуток від війни в Україні, заявивши, що «попросить Конгрес обкласти їх додатковим податками».

Великобританія і Європейський Союз так само закликали обкласти нафтові компанії податками, які можуть досягати 30%. Ці п’ять нафтових компаній замість того, щоб скоротити видобуток нафти, у даний час знаходяться на стадії розробки 157 нових родовищ на додаток до 1350 родовищ, які знаходяться в експлуатації. Тільки у 2021 і початку 2022 року чотири нафтові компанії, а саме — американська «Chevron», британсько-голландська «Shell», італійська «Eni» і французька «TotalEnergies», інвестували 58 мільярдів доларів у нові проекти. Немає сумнівів, що таке масштабне розширення діяльності крупних нафтових компаній по розробці нафтових родовищ може викликати екологічну і кліматичну катастрофу.

Жадібність цих компаній не тільки забруднює оточуюче середовище і викликає глобальне потепління, але також виснажує енергетичні ресурси майбутнього покоління і грабує ресурси уразливих народів, концентруючи багатство у вузькому колі людей за рахунок більшої частини населення світу. У той же час капіталістичні країни захищають ці компанії, узгоджуючи з ними відсоток обкладаємих податків.

Цей критичний дисбаланс економічної ситуації у світі може бути виправлений тільки за допомогою справедливої і збалансованої системи, яка існує тільки в Ісламі.

Держава Халіфат, яка, з волі Аллаха, скоро буде створена, є єдиною державою, здатною врегулювати роботу компаній, тому що дивиться на них лише як на механізм, за допомогою якого надаються послуги, і за свою старанність вони і отримують певну плату. Тому компанії не можуть володіти нафтовим родовищами під видом привілей, наданих державою.

Право власності на нафтові родовища в Ісламі закріплено за суспільством і не можу бути передано приватним особам. Ніяким чином такі ресурси не можуть бути передані у володіння кампаніям під приводом надання їм привілей. Держава управляє громадською власністю в інтересах громадян, які фактично є її власниками, а компанії виконують свою роботу за просту, обмежену плату, тоді як власність і прибуток належать народу.

Газета «Ар-Рая»
Ахмад Хатвані
2 Шабана 1444 р.х.
22 лютого 2023 р.

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая