Конференція у «підтримку» аль-Кудса і роль Єгипту!

Газета «Ар-Рая»
Інструменти
Друкарня

На раді Ліги арабських держав, яка відбулась в Алжирі, а також на минулорічній останній сесії на рівні міністрів іноземних справ було прийнято рішення про проведення конференції Ліги арабських держав (ЛАД) з питання аль-Кудса, яка відбулась нещодавно в Каїрі під назвою «Стійкий опір і розвиток».

Ліга арабських держав підтвердила, що політична і економічна підтримка аль-Кудса за допомогою інвестицій є обов’язком арабів і усіх прибічників миру в усьому світі. Режими в мусульманських країнах, Палестинська адміністрація і палестинські угрупування лицемірно порахували це успіхом в політичному рішення питання аль-Кудса. В цій статті ми розкриємо реальність цього саміту і роль, яку в останній час грає єгипетський режим.

Почнемо з політичного аспекту конференції і мотиву її проведення:

Проведення цієї конференції відбулось за нещодавньою активністю США в регіоні, скерованої на змінення ситуації і знаходженню палестинській проблемі такого політичного рішення, яке знаходиться вдалині від вирішення конфлікту з мечеттю аль-Акса і служить в більшій мірі в угоду порядку денному сіоністів. Але ситуація може вийти з-під контролю, і рішення палестинського питання може піти не по запланованому американською політикою плану, яка в даний час зайнята більш важливими справами — Китай, Росія, те, що відбувається в Європі. Дана конференція проходить у таких межах, але усе ж таки питання Аль-Кудса має свою специфіку.

В даний час увага скерована на аль-Кудс, особливо з наближенням місяцю Рамадан, який співпадає по часу з єврейськими святами, що з більшою ймовірністю може привести до вибухонебезпечної ситуації на тлі присутності серйозно налаштованого правого уряду «Ізраїля»,виниклого на основі союзів, угоді і обіцянок, частина яких стосується аль-Кудса і мечеті аль-Акса. Ось Нетаньяху, незважаючи на те, що поставився позитивно до американських вимог, продовжує перешкоджати будь-яким заходам вирішення проблеми у межах створення двох держав, а на місцях він продовжує ту політику яку, на його думку, прийшов час реалізувати, останньою із яких є нещодавнє утвердження про створення поселень з 10000 євреїв на Західному березі берегу. Це на додаток до наростанню внутрішньої кризи в єврейському утворенні і можливості того, що Нетаньяху та його уряд вдадуться до втечі із країни у випадку ескалації на Західному березі і в аль-Кудсі. Звідси проведення даної конференції — свого роду боязка та принизлива спроба тиску на єврейське утворення, що запобігти подальшим безрозсудним крокам з його сторони.

Про це свідчать заяви ас-Сісі і Абдулли та їх прохання до єврейському утворенню запобігти подальшій ескалації, не допустити вихід ситуації з-під контролю на Західному березі і в аль-Кудсі, не допустивши змінення статус-кво в мечеті аль-Акса, а також не допустити закриття проекту мирного врегулювання шляхом створення двох держав, яке вважається, на думку цих режимів, найбільш зручним рішенням для припинення конфлікту, врегулювання питання і збереження існування єврейського утворення та їх хитких тронів якомога довше. Конференція також служить спробою обману громадської думки в мусульманських країнах, показуючи, що режими нібито ворушаться і не мовчать у відношенні того, що коїть єврейське утворення — картина, і так очевидна і зрозуміла навіть для простої людини.

Тепер перейдемо до суті ролі єгипетського режиму,який скликав дану конференцію.

Бігло поглянувши на роль єгипетського режиму в регіоні і питання Палестини, стає ясно, що це роль змовника і агента, а поглибившись у розгляд його дій, стає ясно, що він небезпечний і зловмисний в усіх змістах цього слова, враховуючи вагу цього режиму в регіоні, а також цілі, які він прагне досягти. Єгипетський режим править країною, яка має політичну вагу в регіоні і сильний вплив на питання Палестини, тому що географічно Єгипет напряму пов’язаний з Благословенною землею і має великий вплив на угрупування в секторі Газа. Декілька днів назад ці угрупування були викликані в Каїр для вивчення ситуації, а також узгодження дій зі спецслужбою та її керівниками, які контролюють прикордонний пункт «Рафах» — головну артерію ю Сектора Газа. Єгипет має невпинні тісні відносини з єврейським утворенням, і навіть без докорів сумління, паралельно з конференцією на підтримку аль-Кудса, провів зустріч з єврейським утворенням, щоб обговорити збільшення поставок скрапленого газу, який єврейське утворення краде на Східному Середземномор’ї, переправляючи на станції скраплення в Єгипті, щоб продати і перекачати в Європу.

Що стосується цілі, то Єгипет служить з щирістю і відданістю Сполученим Штатам в реалізації палестинського досьє і запобіганню виходу ситуації з-під контролю, спричиняючи тиск на єврейське утворення, щоб запобігти подільній ескалації. А також він спричиняє тиск на палестинські угрупування з метою запобігання ескалації у відповідь на злочини єврейського утворення, на що угрупування піддаються впливу, незважаючи на велику кількість і жорстокість злочинів, які сіоністи коять майже щоденно на Благословенній землі. Але найнебезпечнішим із усього цього є змінення рішення угрупувань на користь політичних директив Єгипту, що є дуже небезпечною справою, чого угрупування повинні стерегтись. Якщо рішення фракцій опиниться у руках єгипетського режиму, то це означає заморожування їх діяльності, що і відбувається сьогодні, а якщо угрупуванням буде дане зелене світло на відповідні дії євреїв, то це виявиться у межах директив Америки по впливу на єврейський уряд, щоб спричинити тиск або скинути його. Таким чином, злочинний єгипетський режим по велінню Америки працює над тим, щоб перетворити сутички, жертви і джихадістську діяльність в політичний козир впливу на внутрішню політику єврейського утворення замість того, щоб принести ці жертви для звільнення благословенної землі шляхом підняття Умми та її армій. Тобто переведення конфлікту із протистояння єврейському утворенню, яке узурпувало Благословенну землю і яке підлягає знищенню, в конфлікт з правлячим урядом, і це дуже небезпечне положення для угрупувань, чого треба стерегтись.

І на завершення, ця конференція і винесені на ній рекомендації відображають ступінь зрадництва цих режимів та їх бездіяльність у відношенні питання Палестини. Це не нове явище, а швидше, те, що відбувається з миті створення Ліги арабських держав (ЛАД). Так у 1946 році відбулись перші збори — «Саміт в Аншасі» — під назвою «Питання Палестини — турбота арабів» з метою запобігання єврейські імміграції, а через два роки ці режими віддали Палестину євреям за допомогою розіграного театру, при якому шість арабських армій зазнали поразки! ЛАД сьогодні повторює ті ж гасла і фактично бажає закріпити єврейське утворення на більшій частині Палестини, вимагаючи виконання резолюцій ООН і проекту двох держав. ЛАД бажає проведення другої, третьої і четвертої окупації Благословенної землі, прохаючи від ООН так званого «міжнародного захисту», і дешеве жебрацтво в надії зібрати якісь крихти грошей з інвесторів і суверенних фондів під приводом підтримки аль-Кудса не перекриє її ганьби!

Ці саміти є частиною змови проти палестинського питання, вони ніяк не протидіють агресору і не запобігають небезпеці, а ситуація в Палестині дуже небезпечна. Народ Палестини звертається за допомогою до Умми та її армій, щоб покласти край цьому фарсу і негайно вдатись до її звільнення, перш ніж в історії Умми буде згадано про чергове приниження і ганьбу на благословенній землі Нічної подорожі її Пророка ﷺ.

 

Газета «Ар-Рая»
Ібрахім ат-Тамімі
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Палестині
9 Шабана 1444 р.х.
1 березня 2023 р. 

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая