Три факти на замітку мусульманським арміям, виведені із звернення Байдена про положення в країні на 2023 рік

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

7 лютого 2023 року президент США Джо Байден виступив зі своїм щорічним посланням в країні, на основі якого ми можемо з твердістю запевнити володарів сили і стійкості в мусульманських країнах в наступному:

1. Лідери Ісламської Умми повинні постійно стежити за розвитком подій в міжнародній ситуації і не упускати в цьому відношенні головний порядок денний.

2. Релігія Іслам є глобальною релігією, яка повинна запроваджуватись в усьому світі. Посланець ﷺ обіцяв своїм сподвижникам трон Хосрова іще до виникнення Ісламської Держави . Потім його наступник Абу Бакр (р.а.) вступив у боротьбу з двома найбільшими державами світу того часу, а саме — з Перською і Римською імперіями, слідуючи позиції Пророка ﷺ.

3. Погляд володарів сили і стійкості повинен бути глобальним і заснованим на заклику до Ісламу, а джихад — це законний спосіб усунення фізичних перешкод на шляху запровадження Ісламу.

У зверненні Байдена до Конгресу про положення справ у країні викладаються факти, які ми можемо використовувати у благо нашої Умми.

По-перше: конфлікт між Америкою і Китаєм.

На відміну від минулорічного звернення про положення в країні, промова Байдена в цьому році була менш зосередженою на китайському досьє. Коментуючи збиту китайську повітряну кулю, Байден сказав: «Як ми прояснили на минулому тижні,якщо Китай погрожує нашому суверенітету, ми будемо захищати нашу країну, і ми зробили це», — підтвердивши для американського електорату свою тверду позицію на світовій арені. Байден також вказав на прогрес стримування Китаю в своєму регіоні, сприяючи підйому Індії у якості конкурента для Китаю, спонукавши Японію встати на шлях агресивної мілітаризації, а також зміцнивши ворожу позицію Тайваню по відношенню до Китаю.

На основі цього володарі сили і стійкості в ісламських землях можуть зазначити, що ухід Америки із наших країн був здійснений з метою зосередження на зіткненні з Китаєм. У той же час її агенти в мусульманських країнах повинні були зробити більше, щоб Америка змогла досягти своїх цілей в регіоні в обмін на фінансову допомогу. В даний же час Америка вимагає від своїх агентів вжити більше заходів за рахунок самих же мусульманських країн.

Володарі сили і стійкості в Пакистані повинні особливо звернути увагу на те, що Америка надає Індії безпрецедентну підтримку, щоб остання збільшила свій вплив в регіоні. Природно, це буде відбуватись за рахунок скорочення впливу Пакистану за допомогою втягування його в міжусобний конфлікт з «Талібаном» в Афганістані. Але найбільш незаперечним фактом є те, що триваючий альянс Америки з Пакистаном принесе останньому лише лиха.

По-друге: економічна криза Америки та її наслідки.

Коли світова капіталістична економічна система перебувала у колапсі — або на його грані, — Байден спробував заспокоїти своїх виборців позитивним ростом економіки. Проте під час останнього щорічного звернення він вказав на її слабкість, заявивши: «Два роки назад наша економіка хиталась». Але насправді економіка усе іще хитається, і громадська думка в Америці залишається негативною, бо економіка викликає велику стурбованість. Згідно останньому опитуванню «Pew Research Center», проведеному 18–24 січня 2023 року, 75% американців вважають, що ріст економки повинен бути головним пріоритетом в цьому році. При цьому 60% американців вважають скорочення витрат на охорону здоров’я питанням номер один, а 49% вважають пріоритетом створення робочих місць, а думка пересічних американців усе більш негативно ставиться до національних економічних умов, у той час як тільки 21% американців оцінює економічні умови як відмінні чи хороші.

Володарі сили і стійкості, ґрунтуючись на цьому, можуть зробити висновок на свою користь, який полягає у тому, що Америка перебуває у ламкому економічному положенні, при якому вона вже не може витрачати засоби для досягнення своїх інтересів, як це було раніше. Америка сьогодні ґрунтується на місцевих режимах в мусульманських країнах, які, у свою чергу, витрачають із кишень мусульман, закриваючи очі на ескалацію напруження на ісламській вулиці з причини економічної катастрофи. В такому положенні навіть Америка не врятує ці режими, бо гнів народу на правителів став сильніше їх страху перед жорстокою сваволею. У цьому випадку існуючі режими знаходяться перед дилемою: або пригноблення яке лише підвищить градус невдоволення, або залишення людей у спокій, що відкриє їм можливість здійснити корінне змінення.

По-третє: політична роздробленість Америки.

Байден згадав про глибокий розкол між двома основними партіями в Америці (Республіканською і Демократичною), але виразив це так, нібито це питання залишилось позаду: «Нам часто говорять, що демократи і республіканці не можуть працювати разом», — додавши: «Демократи і республіканці об’єднались для продовження спільної роботи». Визнання Байденом того, що американський політичний центр глибоко розділений по партійній ознаці, приведе до прийняттю слабких рішень, які навіть стосуються мусульманських країн.
У внутрішній політиці контрольовані демократами штати США прийняли закони проти нафтових компаній. У той час як штати, контрольовані республіканцями, такі як Техас, внесли в чорний список компанії зеленого бізнесу. В контрольованих республіканцями штатах була поширена антиміграційна політика, щоб привабити «білих» американських виборців, у свою чергу, в контрольованих демократами штатах була поширена політика прийняття біженців, щоб привабити виборців, які підтримують таку політику. У відношенні ж права на носіння зброї і абортів триває глибока міжпартійна боротьба.

У питаннях же зовнішньої політики політичний розкол в Америці перешкоджає процесу прийняття рішень. Наприклад, контакти колишнього держсекретаря США демократа Джона Керрі позбавили адміністрацію Трампа важелів впливу на Іран. Також, наприклад,республіканці спонукали Саудівську Аравію скоротити видобуток нафти, що послабило тиск адміністрації Байдена на Росію.

Отож, володарі сили і стійкості мають сьогодні можливість скористатись ситуацією, бо вплив Америки у світі ослаб з причини внутрішньої міжпартійної боротьби,що сприяє появі політичного вакууму в наших країнах. Проте нинішня політична обстановка наших країн не дозволяє заповнити цей величезний вакуум. Нинішні правителі і політики сліпо слідують західній економічній системі і їх невдачі, що робить їх ізольованими і розгубленими в ці важкі дні подібно тому, як Америка кинула їх, коли кризи оточили її з усіх боків. На додаток до цьому, західні рішення проблем, в які вірять капіталісти, погіршують ситуацію, вимушуючи їх шукати усі нові революційні рішення. Проте їх особисті інтереси міцно пов’язані з нинішньою колоніальною системою, що заважає їм міркувати про рішення, які приведуть до реальних змін. Тому необхідно використовувати цей вакуум, щоб добитись реальних змін в мусульманських країнах.

Нехай володарі сили і стійкості ретельно обміркують ці три факти. Америка слабше,ніж була раніше, відповідно, і правителі мусульман слабше так само, і в даний час утворився вакуум в керівництві, який може заповнити тільки нове покоління політиків, які не підкоряються хворій Америці. Навпаки, це нове покоління по своїй натурі повинно перевершувати,а не бути у когось в підкоренні, прийнявши закони Шаріату у якості основи у внутрішній і зовнішній політиці. Такі люди будуть здатні врятувати увесь світ від падіння у безодню, яку Америка вирила своєю жадібністю і зарозумілістю.

Якщо володарі сили і стійкості засвоять урок із промови Байдена, то відмовляться від підтримки існуючого провального політичного життя, готуючись до створенню нового політичного оточення, яке, з волі Аллаха, втілить в реальність Халіфат за методом пророцтва. У той день Ісламська Умма поверне колишню славу, і виявиться слабкість країн, які іменуються сьогодні великими державами світу. Аллах сказав:

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

«А ті, які вчиняють несправедливо, скоро дізнаються, куди вони повернуться» (26:227).

 

Газета «Ар-Рая»
Мусаб Умайр, Пакистан
2 Шабана 1444 р.х.
22 лютого 2023 р.

 

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню