Куди рухається російсько-український конфлікт?

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

Президент України Володимир Зеленський, посилаючись на розвіддані, у минулий четвер заявив, що Росія готується відправити 10 тисяч північнокорейських солдатів на війну з Україною. Зеленський закликав міжнародну спільноту до рішучої реакції на те, що він назвав зростаючою участю Північної Кореї в конфлікті на боці Росії.

За його словами, супутникові світлини і відеоматеріали свідчать про те, що Північна Корея не тільки постачає озброєння до Росії, але й відправляє своїх солдатів для участі в бойових діях. Південнокорейська розвідка у п’ятницю повідомила, що Північна Корея відправила на російський Далекий Схід 1500 бійців спецназу для проходження підготовки, і, ймовірно, незабаром вони будуть направлені на передову. Також вони повідомили, що в найближчий час очікується відправка іще декількох тисяч військових, що стане першим випадком розгортання північнокорейських військ за кордоном.

Слід врахувати, що поки ця новина і заяви Зеленського були оприлюднені тільки зацікавленими сторонами, а саме Південною Кореєю і Україною. Інші міжнародні учасники конфлікту та їх союзники поки не підтвердили ці ствердження. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в четвер заявив, що на даному етапі немає ніяких доказів присутності на ліні фронту північнокорейських військ. Росія і Північна Корея також спростували чутки про відправку Пхеньяном військових на війну проти України. В четвер прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков на питання журналістів про відправку північнокорейських військ для участі в конфлікті з Україною відповів наступним чином: «Здається, це є черговою фейковою новиною».

Сполучені Штати поки не підтвердили і не спростували цю інформацію. Представник США зазначив, що відправка Північною Кореєю військ для надання Росії у її війні проти України можуть стати «небезпечним розвитком подій». Роберт Вуд, заступник постпреда США при ООН, сказав, що Вашингтон бачив звіти, згідно з якими Північна Корея направила війська і збирається відправити іще більше солдатів на допомогу Росії. Далі додав, що «якщо це правда, то це викликає серйозне занепокоєння і говорить про підсилення військових зв’язків між Північною Кореєю і Росією». Вуд підкреслив, що Вашингтон веде консультації з союзниками і партнерами «про наслідки такого різкого повороту подій». Представник Держдепартаменту Ведант Патель зазначив, що на дану мить міністерство не може підтвердити достовірність цієї інформації, те ж саме повторив міністр оборони Ллойд Остін. Постпред Франції в ООН Ніколя де Рів’єр заявив на Раді Безпеки: «Розташування північнокорейських солдатів може призвести до іще більшої ескалації конфлікту».

Очевидно, що низка країн вживають серйозні кроки, прагнучи позбутись від американської гегемонії, особливо такі крупні держави, як Китай і Росія. Це стало помітно на зустрічах БРІКС і ШОС, остання із яких пройшла в Ісламабаді в середині цього місяця. В ній брали участь такі значущі регіональні гравці, як Китай, Росія, Індія, Пакистан, Іран і деякі країни Центральної Азії. Незважаючи на відсутність прямої заяви проти Заходу (США і НАТО), більшість цих країн є конкурентами США і використовують різні способи, щоб підірвати його вплив. В том числі долучення Північної Кореї для підтримки Росії у війні проти України, що робиться заради протидії США, аніж із симпатії до Росії, а також уговори Ірану продовжувати постачати Росії дрони і ракети, які російська армія використовує в українському конфлікті.

Сполучені Штати, які підсилюють свій вплив за рахунок війн, закривають очі на дії Китаю, який підштовхує Північну Корею до втручання в західно-російський конфлікт. Китай, хоча і бачить для себе певну вигоду в цьому втручанні у межах своєї стриманої конкуренції з США, тим не менш іде на це, щоб зберегти хороші відносини з Росією. Цей крок кидає косвенний виклик Америці, яка зайнята близькосхідними справами і заклопотана своїми президентськими виборами. Сполучені Штати також вилучають вигоду із такого втручання у межах своєї стратегії збереження балансу між Європою і Росією. Кожного разу, коли США бачать, що ситуація складається на користь України, вони не тільки закривають очі на подібні втручання, але й заохочують їх, як це було з Іраном, який направляє Росії безпілотники і ракети. Це дозволяє підтримувати конфлікт в Україні заради головної цілі — виснаження Росії і Європи.

Сучасний міжнародний порядок, заснований на однополярності, яку Америка прагне нав’язати світу, привів до виникнення війн у різних куточках світу, особливо в ісламських країнах, зокрема в Шамі. Другим постраждалим виявився європейський континент, де конфлікти також викликають наслідки для країн Старого Світу. Політика Америки породила глобальну атмосферу ненависті і напруженості, привівши світ на грань катастрофи.

Сьогоднішня ситуація нагадує міжнародне положення часів Пророка ﷺ, коли світ був розділений між двома імперіями, їх союзниками і маріонетками, як і зараз. Іслам тоді позбавив світ від кривавих конфліктів, звільнивши пригноблені народи від гніту. Тому розумні люди, які мають силу і вплив в ісламському світі, повинні вилучити уроки із минулого і змінити курс на такий, який буде угодний Аллаху, його Пророку і буде на благо усьому людству. Як говорять, дурні вчаться на власних помилках, а мудрі — на історії, особливо, якщо це історія, надихнута божественним посланням і великою спадщиною.

 

Газета «Ар-Рая»
Білял Аль-Мухаджир, Пакистан
10.30.2024

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая